Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Dobro bi se “zacementirao”. [lol] [lol] [lol]

ehhh sutra je lovica(dividenda od HT) na tekucem pa odmah prosljed do brokera pa evo me odmah po asku..samo neznam dali da sve nazad u HT ili ULPL ili oboje [thumbsup]

Week Ahead: Stocks Could Pause On Road Higher
Vaš link

The Week: You Can Count On Oil
Vaš link

"Prvo je padalo onda je raslo, pa sam kupovala i bilo je uzbudljivo." ivana7

stigla dividenda ,,,
erste


stigla dividenda ,,,
erste

Znači sutra se postavlja obrana sastavljena od dividendi HT-a?

"Prvo je padalo onda je raslo, pa sam kupovala i bilo je uzbudljivo." ivana7

Zna li netko koliko se suta ukupno isplaćuje dividende od HT-a [huh]


Čuj teško je reći, ne bih predviđao. Koliko sam primijetio Ilirika se dobro iskrcala i na finim razinama. Sad oni koji su kupovali po 245 i više će se malo načekat. No, možda dotakne 210 kuna, možda ne. Mislim da puno ovisi i o margin kreditima jer ako jedan krene, kreće lavina što se i vjerojatno dešava trenutno. Tu su i paničari.
Npr. uzmeš 50.000 kuna margin kredita, margin call je uglavnom na -10%, ti trebaš ubaciti, a nemaš love ili dionica, banka prodaje tvoje dionice i namiruje potraživanja i sve ode vrlo brzo prema dolje, neka je nekoliko deseta tisuća dionica u igri koje su kupljene takvim kreditom. Lako je kad raste cijena dionice.
Puno je lakše sa svojim novcem pa ako vjeruješ u dionicu tada nema zime pa da i padne puno više.

Ilirka je prodavala sve živo u travnju, sada su puni keša. Prodali su cca po 3500 komada INA-e i ATPL-a na travanjskim razinama. Pošto je Baron nezaposlen, mislim da bi ovo bila idealna firma za njega.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan

Ne daj bože da sutra padne market, da moram bježati opet! [embarass]

"Prvo je padalo onda je raslo, pa sam kupovala i bilo je uzbudljivo." ivana7

sve je moguće osim drvene peći bi rekli mudri …. ali ipak i sutra think pink na repertoaru banda s neke opatijske terase

Barona za moderatora a šefa za direktora ... moji postovi nisu nagovor na kupnju ili prodaju vrijednosnica


Ne daj bože da sutra padne market, da moram bježati opet! [embarass]

S obzirom na dividendu HT koja sjeda već sutra,smanjit će se potreba za izvlaćenjem sredstava sa burze,a IPO investitori
su stalno pomalo izvlaćili gotovinu.Fondovi će se napokon dočepati malo keša,ali ne toliko da bi mogli napucavati dionice
iz svog portfelja,ali ove razine mogu lako obraniti.

Postoji mogućnost da se napucaju fondovski baloni,kako bi ih što jeftinije utrapili:A baloni su se ponovno napumpali kao i
fundamentalno jaće dionice.A fundamentalno jake dionice da uopće ne reagiraju.Veliki igrači ,bilo da su pojedinci ili
fondovi i dalje će ciljano pumpati balone i nastojati izbezumiti male investitore ,kako bi stvorili iluziju da burza nije
logična i da tu matematika ne djeluje.Matematika tj.fndamenti će uvjek doći na svoje.

Pad Crobexa ne bi bio logičan,osim ako to ne odluče veliki.

Strah je još uvijek u kostima,pa bi i manji pad mogao povući Crobex niže.

A bježanje mora biti bez panike,tj .treba imati strategiju izlaska.U protivnom ćete imati značajnije gubitke.
U svakom slućaju očekujem malo značajniji rast.

Beograd — Predsednik SPS-a Ivica Dačić izjavio je da je napravljen prvi korak ka koaliciji sa DSS-NS i SRS-om i da SPS neće u isto vreme pregovarati sa više političkih opcija.
http://www.youtube.com/watch?v=2YAgP-FVTMg&feature=user
Predsednik SRS-a Vojislav Šešelj podržava savez sa DSS-om i SPS-om, kažu u SRS-u.
http://www.youtube.com/watch?v=HqXu0M00Hyk

Pozdrav svima, ovdje je mjesto za komentiranje očekivanja trgovanja.

U očekivanju početka trgovanja: Brodari, Ina i HT u žarištu interesa
http://www.poslovni.hr/79937.aspx

Irak: Saudijsko povećanje proizvodnje nafti neće smanjiti cijenu
http://www.poslovni.hr/79938.aspx

Pohlepa špekulanta tjera da zauzme preveliku rizičnu poziciju. Taština mu ne dozvoljava da prizna grešku transformirajući ga u navodnog "dugoročnog investitora". Ali on to nije jer nitko ne zaslužuje nazivati se investitorom ukoliko je emotivan. Zato pamet u glavu: kupuj podcijenjene dionice i dobro diverzificiraj svoj portfelj.

New Report

Close