Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


u ponedeljak pekari idu gore. Tako bi bar trebalo biti nakon objave da će burek i ostale delicije kod njih poskupjeti. Živi bili pa vidjeli!

I ja se nadam imam dosta u CKML

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan

Formirao novi portfelj,INA,HT i ATPL u omjerima 40:40:20 (%) Mislim da sve navedene dionice imaju potencijal za rasti, Ina- preuzimanje,Ht-većina dividende ide ponovo na burzu a gdje drugo nego opet u HT,ATPL-potres u Kini,potreba Kine za cementom i njegovim prevozem! Misli li tko da nisam u pravu?


Formirao novi portfelj,INA,HT i ATPL u omjerima 40:40:20 (%) Mislim da sve navedene dionice imaju potencijal za rasti, Ina- preuzimanje,Ht-većina dividende ide ponovo na burzu a gdje drugo nego opet u HT,ATPL-potres u Kini,potreba Kine za cementom i njegovim prevozem! Misli li tko da nisam u pravu?

kina inace proizvodi 33% ukupno proizvedene kolicine cementa u svijetu.
mislim da se tu neces usreciti… bar ne zbog tog razloga.


Formirao novi portfelj,INA,HT i ATPL u omjerima 40:40:20 (%)
Misli li tko da nisam u pravu?

Nema greske[thumbsup]

CASH, ZVZD, ATPL, LEDO, PTKM, MRSK. Hic Rhodos, hic salta !!!!


Formirao novi portfelj,INA,HT i ATPL u omjerima 40:40:20 (%) Mislim da sve navedene dionice imaju potencijal za rasti, Ina- preuzimanje,Ht-većina dividende ide ponovo na burzu a gdje drugo nego opet u HT,ATPL-potres u Kini,potreba Kine za cementom i njegovim prevozem! Misli li tko da nisam u pravu?

ovo za potres, bože sačuvaj


Formirao novi portfelj,INA,HT i ATPL u omjerima 40:40:20 (%) Mislim da sve navedene dionice imaju potencijal za rasti, Ina- preuzimanje,Ht-većina dividende ide ponovo na burzu a gdje drugo nego opet u HT,ATPL-potres u Kini,potreba Kine za cementom i njegovim prevozem! Misli li tko da nisam u pravu?

Cement ne igra tu baš neku ulogu. Ali, odluka je dobra što se atpl tiče.


svjetlan: ” Formirao novi portfelj,INA,HT i ATPL u omjerima 40:40:20 (%) Mislim da sve navedene dionice imaju potencijal za rasti, Ina- preuzimanje,Ht-većina dividende ide ponovo na burzu a gdje drugo nego opet u HT,ATPL-potres u Kini,potreba Kine za cementom i njegovim prevozem! Misli li tko da nisam u pravu? ” kina inace proizvodi 33% ukupno proizvedene kolicine cementa u svijetu. mislim da se tu neces usreciti… bar ne zbog tog razloga.

Izveo si dobar zaključak iz pogrešne pretpostavke. 🙂

Kina će trebati više cementa pa će manje izvoziti okolnim zemljama, recimo recimo Indiji i Japanu. Oni će onda morati uvoziti sa većih udaljenost što pogoduje brodarima.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan


Formirao novi portfelj,INA,HT i ATPL u omjerima 40:40:20 (%) Mislim da sve navedene dionice imaju potencijal za rasti, Ina- preuzimanje,Ht-većina dividende ide ponovo na burzu a gdje drugo nego opet u HT,ATPL-potres u Kini,potreba Kine za cementom i njegovim prevozem! Misli li tko da nisam u pravu?

ni sam buffet nebi bolje zebral[thumbsup]

najgore se svadat s budalom, prvo te spusti na svoju razinu pa te dotuce iskustvom


Da li netko prati, a mislim da Ivana to zna, na kojim se dionicama očekuje ovako velika dividenda kao kod ERNT?

Velika dividenda se može očekivati samo kod poduzeća koja ostvaruju dobit.

Mislim da bi trebalo postaviti pitanje.Koja d.d. mogu isplatiti veliku dividendu u % % prema zadnjoj cijeni?
I za početak evo nekih kandidata:

KOES preko 10 % od zadnje cijene-odluka se potvrđuje na skupštini za desetak dana

LPLH dobit 71 kn za 2007, do 50 kn tj.preko 10 % od zadnje cijene

SLPF može i preko 20 %,s obzirom na visoku dobit 2007. i da je iznad nominale.

Svi brodari bi mogli donijeti odluku o izvanrednoj dividendi s obzirom na kretanje vozarina

Molio bi ostale forumaše da navedu svoje kandidate.

Što se tiće komentara cijenjene forumašice Ivane 7 da daytraderi imaju dodatni gubitak u korekciji.U korekciji
treba biti najaktivniji i brzo mjenjati poziciju i na taj način se može bitno smanjiti gubitak.Najgora moguća
stvar u korekciji je pasivno primanje udaraca.Kao marginaš sam uspio svesti gubitak od o1.o1.2007 do
danas na samo 5 %.Moji brokeri su naplatili preko 2.000 eura mjesećne provizija.Dakle napravio sam
veliki promet i za cijelo vrijeme korekcije bio 100 % u dionicama.I sada sam skoro 100 %.Brodari mi ćine
80% portfelja.Volim poduzeća koja su stvarala,stvaraju a ćini se da će i stvarati profit.To su moji favoriti.

[thumbsup][thumbsup]

svjetlan:

Formirao novi portfelj,INA,HT i ATPL u omjerima 40:40:20 (%) Mislim da sve navedene dionice imaju potencijal za rasti, Ina- preuzimanje,Ht-većina dividende ide ponovo na burzu a gdje drugo nego opet u HT,ATPL-potres u Kini,potreba Kine za cementom i njegovim prevozem! Misli li tko da nisam u pravu?

ni sam buffet nebi bolje zebral[thumbsup]

Mislim da ste odlično izabrali.Međutim ,HT nema veliki potencijal rasta ukoliko se ne pojavi veliki igrać jer ga
ima i previše,a ono ćega ima je jeftino pa makar i da je vrijedno.Međutim,kratkoročno ste odlično izabrali HT,
jer će svim vlasnicima donijeti dividendu ,te bi se moglo dogoditi da ponuda prodaja padne,a samim time da cijena dodatno naraste.

Ipak brodari,specijalno ATPL su najbolji s obzirom na vozarine i novogradnje.80 % sam u brodarima. [thumbsup]


svjetlan: ” Formirao novi portfelj,INA,HT i ATPL u omjerima 40:40:20 (%) Mislim da sve navedene dionice imaju potencijal za rasti, Ina- preuzimanje,Ht-većina dividende ide ponovo na burzu a gdje drugo nego opet u HT,ATPL-potres u Kini,potreba Kine za cementom i njegovim prevozem! Misli li tko da nisam u pravu? ” Cement ne igra tu baš neku ulogu. Ali, odluka je dobra što se atpl tiče.

SPPL?
[smiley]

I love the Smell of Profits in the Morning


[lol] [lol] [lol] P.S. Nisi valjda ušao unutra?

skoro … navukao me top 10, ali me Techman odgovorio …

I love the Smell of Profits in the Morning

New Report

Close