Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Izgleda da su se opet počeli uključivati jači igrači da bi se sačuvao crobex do dolaska dividende. Hoće li ga uspjeti obraniti?
Vidjeti ćemo ovih dana.
Laku noć!

Najsigurniji način da udvostručite novac je da ga presavijete i vratite nazad u džep. [i]židovska poslovica[/i]

Danas, odnosno po satu jučer sam odmah ujutro počela prodavati neke dionice.
– a ono prava euforija, crobex u porastu preko 2%.
– pa onda u minus, da bi dan završio u simboličnom plusu.
– na prodaju sam postavila desetak dionica koje po meni neće biti interesantne sljedećih pola godine.
– 50% naloga mi niti nije prošlo, jer ne prodajem jeftino, a neke dionice prodajem i s minusom.
– trenutno preslagujem portfelj.
– danas sam i nadokupila malo ernt cca 2710kn, baš me interesira koliko će sutra pasti, svi očekuju više od dividende, te je bio van fokusa ulaska špekulanata, ovaj put sam išla kontra krda pa me zbilja zanima jesam li pogodila, ako i nisam biti će barem dobre dividende.

– i sutra ću prodavati neke dionice, ne rasprodajem cijeli portfelj, jednostavno pravim manju keš poziciju.
– danas očekujem manji pad na burzi, ali kada pogledamo jučerašnju situaciju zbilja je teško prognozirati.
– ali još uvijek na našem tržištu imamo jako lijepih prilika, dobro posluju i trenutno su jako jeftine.
– trenutno koristim situaciju i kupujem upravo takve dionice, normalno po što nižim cijenama.
– i uz sve ove krize i korekcije (takve dionice će najmanje padati), a jednog lijepog dana ću Vam ih i prodavati.
Pozdrav !


Sutra bi mogli malo zacrvenjeti?
Istina 19.05. je dividenda, ali je pitanje od 800 milja dividende koliko se može očekivati da se slije na burzu? Možda 50% zajedno sa ulaganjima u fondove kroz udjele? Biti će veselo ako izostane jače slijevanje HT dividende na burzu.
Lock up istječe 21.05. za radničke dionice INA.
Iza toga dolaze radničke dionice HT-a. I ta sredstva će se možda dijelom namicati rasprodajom dionica i udjela na burzi?

zanimljiva diskusija ,
dividenda , ode u kasicu prasicu .
nema razloga za ulaganje barem neko vrijeme .
mislite da su fondovi ludi da ispucaju cash ,,, hhehe
blago vama ( namjern malim S ) .
samo naprijed trava inace raste , dok neko ne odluci da je treba pokositi , pa tako nekoliko puta [tongue]

najvrednije stvari u životu su besplatne

di jeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee Ivek[thumbsup]

BIO SAM IN A SAD SAM INPUT

Trojka se dogovorila
NOVU vladajuću koaliciju u Srbiji činiće SRS, DSS-NS i blok SPS-PUPS-JS – dogovoreno je u četvrtak, tačno u 19.10 časova, svega četiri dana posle zatvaranja biračkih mesta, a na godišnjicu stvaranja druge Vlade Vojislava Koštunice.
U prostorijama DSS u Ulici Braće Jugovića u Beogradu pružili su ruku jedni drugima čelnici radikala, narodnjaka i socijalista. Složili su se da će buduća nacionalna Vlada počivati na pet ključnih zajedničkih programskih principa. Dakle, oko strateškog puta Srbije. Dačić je definitivno prelomio.

http://www.novosti.rs/code/navigate.php?Id=1&status=jedna&vest=121269&datum=2008-05-15

koji vam je ljudi, spavajte! [lol]


Istina 19.05. je dividenda, ali je pitanje od 800 milja dividende koliko se može očekivati da se slije na burzu?
Lock up istječe 21.05. za radničke dionice INA.

Iskusni će iskoristiti eventualni dolazak dividende od HT-a da se iskrcaju i mirno, bez nervoze prođu kroz letargično ljeto koje može vrlo lako donijeti neugodna iznenađenja.

INA je bila skoro na 2000 kuna tako da se sadašnje cijene šljakerima mogu učiniti kao vrlo dobra prilika za iskrcaj.

Nadalje treba uzeti u obzir vrlo loše izvještaje u prvom kvartalu na 99.9% dionica koje ruku na srce ne opravdavaju sadašnje cijene.

Ne treba smetnuti s uma niti zagužvavanje u Srbiji što će samo donijeti dodatnu nestabilnost u našoj zoni – ako se obistini a sada stvari idu u tom smjeru.

A što se nafte tiče:

http://www.index.hr/vijesti/clanak/100-poginulih-u-eksploziji-naftovoda-u-nigeriji/386989.aspx

Američki i azijski indexi uglavnom rastu u okviru oko 0,5-1,5%, nafta u laganom padu, tečaj dolara spram Eura se okrenuo dolar ponovno raste i taj trend će ostati, futuresi u zelenom, Europa za sada pred otvaranje uglavnom zelena.
Jučer su kod nas dio ulagača kapitalizirala prethodni rast, očekivalo se to danas (petak), sutra na računima kune od dividende za HT-e, danas oprez možda neće biti rasprodaje jer fondovi mogu već danas početi kupovati i to prije nas za kune koje će im sjesti sutra od dividende od HT-a.
lagano na početku i oprezno danas savjetujem!
[wink]

dan je pametniji od noći


ivana7: ” moram malo zaštititi i Barona. – činjenica kako je 99% njegova pisanje teško drukanje. – ali mi već neko vrijeme razmijenjujemo ljubavna pisma, dečko se zaljubio u mene. ” Ovo je kombinacija gdje bi se i don Anto Baković molio da ne bude potomstva.

Zakon[lol] [lol] [lol] [lol] [lol] [lol]

Svi kupuju ti prodaj - Svi prodaju ti kupuj


Američki i azijski indexi uglavnom rastu u okviru oko 0,5-1,5%, nafta u laganom padu, tečaj dolara spram Eura se okrenuo dolar ponovno raste i taj trend će ostati, futuresi u zelenom, Europa za sada pred otvaranje uglavnom zelena.
Jučer su kod nas dio ulagača kapitalizirala prethodni rast, očekivalo se to danas (petak), sutra na računima kune od dividende za HT-e, danas oprez možda neće biti rasprodaje jer fondovi mogu već danas početi kupovati i to prije nas za kune koje će im sjesti sutra od dividende od HT-a.
lagano na početku i oprezno danas savjetujem!
[wink]

puno se slažem sa vama.

Upozorio bih marginaše kod Podravske banke.S obzirom na loš FI za JDPL ,ukoliko su previše izloženi
ovoj dionici da prodaju ne vrše preko margina,već da JDPL prebace na slobodnu poziciju ako ga namjeravaju
prodati,a razliku do punog pokrića u margine neka pokriju sa gotovinom ili nekom drugom dionicom.Ovo je bitno
napraviti jer eventualni pad JDPL će vam smanjiti margine pokriće cijela tri dana tj.margine se izlistava
prema T+3,a vi na to ne možete utjecati.Evo nema logike,ali je nažalost tako.

Ovo je bitno ako se približavate margine callu.
U hpb mislim da se skrbnički obraćunava kao i redovni račun i nema takve opasnosti.

Nalazim se 100 % u dinicama i ne odgovara mi da se margini ponovno zacrvene,jer sam i sam debelo u
maginima i jedva izvuka živu glavu.

[bye][bye]


Američki i azijski indexi uglavnom rastu u okviru oko 0,5-1,5%, nafta u laganom padu, tečaj dolara spram Eura se okrenuo dolar ponovno raste i taj trend će ostati, futuresi u zelenom, Europa za sada pred otvaranje uglavnom zelena.
Jučer su kod nas dio ulagača kapitalizirala prethodni rast, očekivalo se to danas (petak), sutra na računima kune od dividende za HT-e, danas oprez možda neće biti rasprodaje jer fondovi mogu već danas početi kupovati i to prije nas za kune koje će im sjesti sutra od dividende od HT-a.
lagano na početku i oprezno danas savjetujem!
[wink]

Fondovi bi mogli jako dobro iskoristiti tih 500 milja kuna od dividende HT-a, za iskrcaj.
Naravno kad mali krenu kupovati, ako krenu uopće. Pazi šta sam rekao.

"Prvo je padalo onda je raslo, pa sam kupovala i bilo je uzbudljivo." ivana7

Šta misliš ba(lega)rone koliko će nas testirat IGNORE funkciju na tebi ?
Daj malo linkova za dobro jutro-evropa,azija,nafta,ostale vijesti…

New Report

Close