Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Evo odgovara Petrovu zašto litva i latvija imaju nizak p/e na svojoj burzi. Inflacija im 16.8% pa neka on tamo ulaže ako želi zajedno s venezuelom gdje mu već idući tjedan chavez može nacionalizirati firmu. [lol] [lol] [lol] Vaš link

Kasne ti podaci DJI je u plusu0.2%

SAM PROTIV SVIH


Ima li tko kakva savjet što da radim s dionicama jadroplova. Da ih držim ili da ih prodam. Pa oni nikako da se pomaknu s mrtve točke već 3 tjedna osciliraju u kanalu od 600-660 kuna. Znam da vrijedi firma, ali ovakvo idiotsko ponašanje vlasnika ove dionice me živcira. [angry] [angry] [angry]

prodaj, pa nisi lud drzat dionicu 3 tjedna a da nije narasla barem 50%[lol]

two bad....milosh dead

[color=red]PRVE ŽRTVE…..
Rastuća inflacija pogodila Letoniju i Litvu

Rastuća inflacija, zajedno s usporavanjem rasta aktivnosti, umnogome oslabljuje gospodarske izglede za Letoniju, nekoć poznatu kao jednog od “baltičkih tigrova”, uz Estoniju i Litvu.

Godišnja stopa inflacije u Letoniji u travnju je dosegnula 17,5 posto nakon
što je mjesec dana ranije iznosila 16,8 posto, u vrijeme dok usporavaju gospodarske aktivnosti u toj malenoj zemlji na Baltiku.

Inflacija dobiva na zamahu u svim trima baltičkim zemljama pod utjecajem rasta cijena hrane, troškova stanovanja, komunalnih izdataka te poskupljenja goriva. Usporedbe radi, u Litvi je u travnju inflacija dosegnula 11,7 posto, što je njezina najviša razina od siječnja 1997., nasuprot u ožujku zabilježenih 11,3 posto.
Gospodarstva Estonije, Litve i Letonije počinju usporavati rast nakon što su godinama bilježila snažne stope.

Letonija – najbrže rastuće gospodarstvo među 27 zemalja članica EU tijekom posljednjih godina – u prvom je tromjesečju ostvarila rast niži od očekivanja. Naime, njezin bruto domaći proizvod (BDP) uvećan je 3,6 posto u tom razdoblju, nasuprot 8 posto koliko je rast iznosio u prethodnom tromjesečju.

Što se tiče Litve, negativna zbivanja u svjetskom gospodarstvu i postroženi uvjeti kreditiranja usporili su rast njezina gospodarstva na 6,4 posto u prvom tromjesečju 2008., nakon u zadnjem tromjesečju ostvarenih 8 posto rasta.

U uvjetima rastućih cijena i smanjenog obujma kreditiranja potrošači postaju sve oprezniji po pitanju potrošnje, a stručnjaci procjenjuju da će inflacija u Litvi i Letoniji dalje jačati, ponajviše zbog rasta cijena električne energije i plina.

Očekuje se da će rast usporiti u većini istočnoeuropskih zemalja, od Baltika do Bugarske, pod utjecajem suženog obujma kreditiranja, mjera središnjih banaka usmjerenih na suzbijanje inflacije i domino-efekta u uvjetima slabljenja globalnog gospodarstva.[/color]

Zvuči li poznato??? Hrvatska drš se, here comes the wave[wink]

"Prvo je padalo onda je raslo, pa sam kupovala i bilo je uzbudljivo." ivana7


Amerika krenula ka Crvenom.
[color=red]Europa pred kraj tone u minus.[/color]
Vaš link
Sutra naslovni u novinama neće baš biti tako oduševljavajući ako ovako ostane.

– Ivana, kada je jutros upalila kompjuter vidjela je kako je u lijepom plusu.
– zatim sam tu htjela pokrenuti jednu konstruktivnu diskusiju tipa što danas kupiti ali jednostavno nije išlo.
– zatim se do kraja trgovanja više nisam niti vraćala na ove stranice.

– u drugom dijelu dana sam kupila neke dionice.
– dvije kupovine mi danas nisu realizirane jer su me stalno liparili.

– po samoj kupnji se je dalo zaključiti kako će dotične dionice koje sam kupovala rasti.
– na kraju dana sam završila u još većem plusu, i sasvim sam zadovoljna zaradokm.

– sutra također očekujem sličan trend, koji bi mogao biti u minimalnom rastu sve do dividende HT.
– daljnje prognoze su nezahvalne.
– ali ne znam kako će Vama pomoći rast mojih dionica.
Pozdrav !

Baron daj mi najnovije podatke iz USA[pray]

SAM PROTIV SVIH


Zvuči li poznato???

Na zalost, da.


Baron daj mi najnovije podatke iz USA[pray]

[lol]

No pain no Game

GERONIMO:

Baron u CASHU a CROBEX u plusu[undecid].Kupi PTKM jos nije narasla sve ces vratiti[thumbsup]

– jako opasna dionica.
– jednom ju je jedan forumaš čak htio i zapaliti, nije nikako mogao podnijeti rast te dionice.
– trenutno su tu opasne radničke dionice.
– ja sam ju prodala prošli tjedan.
– ali firma je dobra i nikada se nije kasno za vratiti.
Pozdrav ¨!

Napisao sam da je moguc problem sa radnickim dionicama na temi PTKM i evo javno slazem se sa vama, da nebi bilo da drukam, jer vidim da jako puno kolega kojih je u CASHU nervira moje pisanje pa su me poceli optuzivati da drukam.Ja se ovim putem izvinjavam svima koji su zbog mog “drukanja” izgubili.

SAM PROTIV SVIH


GERONIMO:

Nafta pocela padati ko kamen 124.46$

Biti će nafte i ispod 100 dolara uskoro[thumbsup][thumbsup][thumbsup]

Daj se skuliraj GERONIMO. Nafta se vraća prema 126$
Vaš link

"Prvo je padalo onda je raslo, pa sam kupovala i bilo je uzbudljivo." ivana7

Joj u Litvi sam bio 10 puta, nemate šta uspoređivati Litvu i Hrvatsku, iako volim tu zemlju. Tamo potrošnje nije ni bilo, a na TK malih ulagača skoro da i nema. Stranci tamo vode igru.

Barone jako mi je žao, al idemo gore [lol]

New Report

Close