Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Na koji nivo?
Napisao sam navodno , jer sam tako nešto čuo da se išlo u tom pogledu prema Hanfi.
Nego i ti si mene razočarao, još uvijek čekam onaj članak u Nacionalu koji si mi najavio, koliko još godina moram čekati?

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

Baron:

Uf koji udar po bidu na ATPL. Zamalo pa ode obrana.[undecid] Evo upravo otišla obrana od 500 kom na bidu?????? Ukupno 700 kom po bidu ukupno.

udar po bidu.. pa to znači da je netko kupio, a netko prodao i ništa više. Čudan si ti lik, kad sve pada pišeš o rastu a kad raste drukaš na pad…

Kud sad prodaje kad raste.
Ili možda zna neki insajder, i misli da neće više rasti?

"Prvo je padalo onda je raslo, pa sam kupovala i bilo je uzbudljivo." ivana7


Prošli mjesec pad nezaposlenosti u HR 4% a u odnosu na prošlu godinu 11%.

Specifikum kod nas je sezonsko zapošljavanje, koje kao i svake godine privremeno potpomogne padu nezaposlenosti. Pad bi se trebao nastaviti i slijedeća dva mjeseca.

No respect


najbolje da se otvori ova tema sutra kad prođemo 4k
osim ako opet nas ne zadesi neka loša vibra iz prijateljske srbije

vidim da više nitko ne dostavlja fjučurse iz nesvrstane amerke

halo ivek baron dajte malo pojačajte aktivnosti zamire nam tema trgovanja

Zabrinutost o stanju američkog gospodarstva sprječava rast na Wall Streetu
Business.hr/Hina

12.05.2008 07:55

Na Wall Streetu bi se ovoga tjedna vodeći indeksi mogli probiti iznad psihološki važnih razina, no rast cijena nafte i nesigurnost vezana uz američko gospodarstvo predstavljaju tome velike prepreke.

Vaš link

"Prvo je padalo onda je raslo, pa sam kupovala i bilo je uzbudljivo." ivana7


Miro25: ” Baron: ” Polančec traži veće kamate na kredite za aute i stanove[/b][/u] Business.hr 12.05.2008 10:21 Potpredsjednik Vlade i ministar gospodarstva Damir Polančec izjavio je da je od guvernera Rohatinskog zatražio uvođenje destimulativne kamatne politike na potrošnju, tj. za kupnju automobila, plovila i stanova te za nenamjenske kredite, piše Večernji list. Vaš link ” [thumbsup] konacno da dode do korekcije cijene nekretnina…[thumbsup] ” Vi koji živite kao podstanari ili kod mame i tate, o korekciji na cijenama nekretnina pišete već 10 godina. A cijene neumorno rastu i rastu. Pitanje je samo intenziteta. A još uvijek su cijene kvalitetnih nekretnina podcjenjene , barem po mom mišljenju, ono što se slažem je da su cijene starih stanova prenapuhane, i tu treba eventualno tražiti pomak na dolje. A da će kvalitetne nove nekretnina, tj. njihova ciejna padati, čisto sumnjam, pa znamo koliko je porasla i raste cijena zemljišta, davanja za građevinare su se povećala, približavanje EU i NATO…teško. Nedavno je pisalo da je kvadrat u Novom Sadu 2 200 EUR.

naravno da su cijene nekretnina rasle kada su kamate na stambene kredite padale… sad kad su poceli dizat kamate ocekuje se suprotona trend… pogledaj malo brojke oko pada prodaje stanova… vec je krenula lagana korekcija u ZG… ova situacija ce ju jos vise potencirati… padom cijene stanova doci ce i do pada cijene zemljista… naravno dobre lokacije ce i dalje biti na cijeni…

Belex

Poslednja vrednost 1.888,17
Promena 216,15
Promena % 12,93 %
Datum 12.5.2008 13:00

Bit će me sram ako danas ne probijemo 4000 i ostanemo iznad.

Mudro je zborio stari Seneca: "Per ipiz dudatis eneus iri!"

Kod nas postoji još jedan nezapažen problem kod nezaposlenosti a to je “dobrovoljna” nezaposlenost.
Država nema načina kako da natjera taj dio populacije da se uključi u radnu snagu od koje bi tako svi imali koristi pa i dotična populacija. Taj, nazovimo ga fenomen, je kod nas posebno izražen jer osim problema u strukturnoj nezaposlenosti postoji i nesnalaženje, nedovoljna educiranost, nove tržišne prilike koje odreda djeluju destimulirajuće na dio radne snage koji danas nije uključen u BDP već je u socijalnoj kategoriji.
Realno gledajući stvarna nezaposlenost je time kudikamo niža, što naravno statistika ne priznaje.

If something is too good to be true...it probably is.


Kod nas postoji još jedan nezapažen problem kod nezaposlenosti a to je “dobrovoljna” nezaposlenost.
Država nema načina kako da natjera taj dio populacije da se uključi u radnu snagu od koje bi tako svi imali koristi pa i dotična populacija. Taj, nazovimo ga fenomen, je kod nas posebno izražen jer osim problema u strukturnoj nezaposlenosti postoji i nesnalaženje, nedovoljna educiranost, nove tržišne prilike koje odreda djeluju destimulirajuće na dio radne snage koji danas nije uključen u BDP već je u socijalnoj kategoriji.
Realno gledajući stvarna nezaposlenost je time kudikamo niža, što naravno statistika ne priznaje.

Nastavno na ovo, stvarna nezaposlenost je niža prvernstveno zbog sive ekonomije , a ovi tzv. dobrovoljni nezaposleni nisu samo naš problem, već problem i u zap. Europi.
Neke zemlje odavno moraju uvoziti radnu snagu jer domicilno stanovništvo ne želi uopće raditi, ili ne želi raditi posao koji im se nudi, odnosno za koji su kvalificirani.
U njemačkim Mcdonaldsima sve je puno turaka , npr. to je samo jedan primjer sada mi palo na pamet.

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

Zato je Njemačka svojevremeno jako pogrješila, kada je uvela takve naknade za nezaposlene koje su veće od naših prosječnih plača.
Takvu grešku bi mogla ponoviti i naša država , ako se bude slušalo sindikat.
Ja bih prvi otišao na burzu u tom slučaju.[lol]

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]


Zabrinutost o stanju američkog gospodarstva sprječava rast na Wall Streetu
Business.hr/Hina
12.05.2008 07:55

Na Wall Streetu bi se ovoga tjedna vodeći indeksi mogli probiti iznad psihološki važnih razina, no rast cijena nafte i nesigurnost vezana uz američko gospodarstvo predstavljaju tome velike prepreke.
http://business.hr/Defaul…22-42ee-a0ff-e1053366dfae

U ovoj priči jedino naslov zvuči vau, a zapravo pričam ti priče stare babe[lol]

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

Baron:

Zabrinutost o stanju američkog gospodarstva sprječava rast na Wall Streetu
Business.hr/Hina
12.05.2008 07:55

Na Wall Streetu bi se ovoga tjedna vodeći indeksi mogli probiti iznad psihološki važnih razina, no rast cijena nafte i nesigurnost vezana uz američko gospodarstvo predstavljaju tome velike prepreke.
http://business.hr/Defaul…22-42ee-a0ff-e1053366dfae

U ovoj priči jedino naslov zvuči vau, a zapravo pričam ti priče stare babe[lol]

Recikliraju zastarjela trkeljanja[tongue]

novac na burzi nikad nije izgubljen, promijenio je vlasnika!


Recikliraju zastarjela trkeljanja[tongue]

Otprilike ovako, bit će, ako će biti, a ako neće, biti neće.[lol]

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

New Report

Close