Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

PBZ skoro 3 miliona prometa , trenutno cijena u padu, ali prosječna trgovana cijena je 1584 kuna

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

pa valjda je svima jasno da nakon malo jačeg rasta neke dionice uvijek slijedi pad (stagnacija i korekcija), jer dio ljudi želi kapitalizirati dobit. To je početnička psihologija i uvijek se događa na svim tržištima svijeta

Izgleda da i SNHO konacno krece. Nakon jako, jako dugo vremena kupnja se podigla iznad 170kn

Kupnja – SNHO-R-A
39 171,50
387 170,21
200 170,20
1.093 170,12
200 170,10

Uredni ljudi su samo lijeni traziti stvari!

btw. kod mene na mostichu piše da je prosječna cijena 1560 kn

…netko se malo prije lijepo iskrcao na belju…

Scio me nihil scire

…. e ovo je fenomenalno… netko kupio 2, ali 2 komada adpl na 202…[smiley2]

Scio me nihil scire

….. malo je liznuo 2 na 202….[smiley2][smiley2]

Scio me nihil scire

ova ina se ne da zaustavit – najviša danas 2740 [smiley11]

Never pay the slightest attention to what a company president ever says about his stock. Bernard Baruch


pa valjda je svima jasno da nakon malo jačeg rasta neke dionice uvijek slijedi pad (stagnacija i korekcija), jer dio ljudi želi kapitalizirati dobit. To je početnička psihologija i uvijek se događa na svim tržištima svijeta

i moj komentar
Neznam Plavi zasto su ti moja razmisljanja (i pitanja dolje iz rubrike PBZ-a) izazvala toliku ljutnju.
Pitam se zasto bi nasi ljudi financirali eventualni izlaz EBRD-a iz PBZ-a ili samo ubiranje profita.
Pa zetuci ce lovu u visoku cijenu, i onda ko zna koliko (godina) dugo cekati da vrate natrag investirano. Euforija nikako nemoze biti dobra niti tebi niti ikome, jer tada i nevini stradaju. Koliko se sjecam drukao si za Plivu i kada je bila na 860, pa pitam one koji su je toliko platili kako se osjecaju?

“Sve mi izgleda priprema se neki veliki iskrcaj (na PBZ), pa se pokusava nadrukati cijena, a na nasem Hr trzistu gdje ima mnogo neiskusnih, to i nije tako tesko.
Jer kada netko stavi na prodaju dionicu na 20.000 (u trenutku kada ostale prodaje nema), to nije sa namjerom prodaje, vec je namjera namamiti sto vise budala.

Slicno i kada netko stalno pokazuje veliku kolicinu na prodaji, pa ako zeli puno prodati nebi to otvoreno pokazivao, vec sakrio, da proda sto povoljnije, a ne da si snizi cijenu -zakljucak: prikaz velike prodaje namjesti kupac kako bi prodavatelje sto jace poplasio (da oni snize svoju prodaju), a on tada jeftinije kupuje. A vrijedi i obratno kada se prikazuje velika kolicina na kupnji.

No kako je, tako je, ali kakav je komentar, zasto je fond prodao tako veliki paket (28911) ako je bio tako dragocjen?
Da li mi imamo ista pameti (u najvisem mjestu drzave) kod nas, ako se omoguci jedan ovakav debakl, i mogucnost manipulacije vec drugi dan nakon prodaje? I glavno pitanje tko to radi, tko ima povlastene informacije?
Da li je ovo ismijavanje vlasti? Evo pogledajte sta ste prodali?
A i pitam se kako razmisljaju oni koji ce eventualno kupiti (po sadasnjoj cijeni), Sta ce biti kada npr. 1 milion dionica, od tih 20tak miliona, dodje na trziste zbog uzimanja profita i povrata ulozenog kapitala. A prosjek ulaza ispod 500 kn. Sto se veca cijena postigne pri ovakvoj euforiji to nize cijena moze pasti velikom investitoru koji gleda samo prosjek svog izlaza. Ujedno je i to razlog zbog kojeg je i Kostolany napisao da euforicna skakanja cijene nikada ne donesu dobro, dionicaru (mozda vlasniku -tako namakne lovu, za recimo novu zakonsku odredbu??).
Dokle euforija moze ici?? Dok ima budala? Ili dok ih gubitak ne uvjeri da se dalje nemoze??
Iz povjesti burze cini mi se ovo drugo realnije, jer inace mnogi nebi bankrotirali.”

([b]moje[/b]) želje meni -želim i tebi

mada pbz još uvijek traje i neizvjesno je dal’ će završiti dobro (što dioničarima pbza želim) ili manje dobro, moram priznati da sam iznenađen da su ovakvi tobogani mogući na takvoj dionici. mislio sam da je to rezervirano samo za manje likvidne i manje poznate dionice. navući cijenu za preko 30% u tjedan dana sa oko 3 mil kn prometa d bi se istreslo 6 milja (za sad) i to na pbz-u ?!
no, nadam se da je to samo trenutno istresanje nekog kome jo ova zarada dovoljna. ako ostane iznad 1400, to je odličan skok sa 1200 (odnosno 1150 od prije dva tjedna).

Never pay the slightest attention to what a company president ever says about his stock. Bernard Baruch


…netko se malo prije lijepo iskrcao na belju…

bogami se netko lijepo iskrcao, no isto tako treba reci da mu je sve sto je stavljao na 305 kuna poskidano prilicno brzo, tako da je jasno da postoje i veci kupci.

usput receno, taj koji se iskrcava, vise nema municije [smiley1]
nek lupi samo, ja ga cekam [smiley1]

p.s. proslo do sad 4.318 po prosječnoj cijeni od 306,31 kunu. nemojte se odmah preplasiti prvog iskrcavanja. ja veci otpor ocekujem oko 350 kn.

Those who do not remember the past are condemned to repeat it.

Vidim da kolega piše jako rijetko i to na tematikama protiv PBZ-a i mene, u većini slučajeva, povremeno drukne za Adris.
Rezevni nick očigledno , ali nema veze.

Pa da odgovorim:


Pitam se zasto bi nasi ljudi financirali eventualni izlaz EBRD-a iz PBZ-a ili samo ubiranje profita.
Pa zetuci ce lovu u visoku cijenu, i onda ko zna koliko (godina) dugo cekati da vrate natrag investirano.

Da malo više pratite tržište kapitala općenito vjerovatno ne biste ovako nešto napisali. Kada bi EBRD izlazio vjerujte dioničari bi itekako omastili brk . Pa neće valjda izlaziti na 1200 ili 1500 kuna? Samim time mali dioničari su na dobitku ako će zbog toga cijena rasti . A naravno da hoče.A to je samo jedan razlog , uopće nije toliko važno, važnije je poslovanje i okruženje.A što bi znaćio paket PBZ-a od EBRD-a ili tko zna danas sutra prodaja Intese, pogledajte malo susjedstvo , kakve su bančice ( u odnosu na PBZ ) prodavane po 10 puta većoj vrijednosti knjigovodstvene cijene. Prema tome mislim da niste u pravu.


Sve mi izgleda priprema se neki veliki iskrcaj (na PBZ), pa se pokusava nadrukati cijena, a na nasem Hr trzistu gdje ima mnogo neiskusnih, to i nije tako tesko.
Jer kada netko stavi na prodaju dionicu na 20.000 (u trenutku kada ostale prodaje nema), to nije sa namjerom prodaje, vec je namjera namamiti sto vise budala.

Spremao se ili ne ovo nije TNSA pa da se govori o drukanju cijene , mi sigurno nećemo sa 1500 na 700 kuna.Ovdje je dosta izvjesno da loših vijesti neće biti , isto tako je izvjesno da dobre vijesti tek dolaze.
Uostalom nisam znao da je zabranjeno staviti naloge na prodaju po vlastitoj želji.


No kako je, tako je, ali kakav je komentar, zasto je fond prodao tako veliki paket (28911) ako je bio tako dragocjen?

Fond je prodavao pakete svih banaka jer im je očigledno treba novac, daj molim te nisu oni dobili dionice po 1200 ili 800 kuna…


Dokle euforija moze ici?? Dok ima budala? Ili dok ih gubitak ne uvjeri da se dalje nemoze??

Dokle god ima rezultata, pustite vi nas budale da kupujemo po vlastitom nahođenju i željama.
Do sada nas je to dovelo do prinosa kakvih nema niti jedan fond u hrvata.


Koliko se sjecam drukao si za Plivu i kada je bila na 860, pa pitam one koji su je toliko platili kako se osjecaju?

Ovo jednostavno nije istina , svi koji prate forum znaju da sam o Plivi počeo afirmativno pisati dok je cijena bila oko 530 kuna , i to ako se ne varam prvi na forumu. Tada sam i napisao o mogućoj cijeni , mislim 730 kuna na kraju cijele priče. Onda su se neki ismijavali. Plivu sam prodao oko 730 kuna i ušao u PBZ oko 750 kuna u to vrijeme. Poslije je Pliva završila znamo kako. Dakle nemoj pisati očigledne laži , sve je u arhivi , tako da se lako provjeri.

P.S. Kolega mogli biste pisati malo i o drugim temama, a ne samo protiv mene i PBZ-a , zar ne.
Ili već pišete ali pod drugim nickom možda??

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

New Report

Close