Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Mirovinci tijekom travnja ulagali u depozite http://www.poslovni.hr/Content/Article.aspx?id=79198 Mirovinci nisu uzrok oporavka Crobexa, fondovi su dionice prodavali, tko onda vodi igru? Pozivam kolege Forumaše na raspravu, ukoliko se želite odazvati. [shocked]

Veliki se vraćaju napokon (barem se nadam), a ne da su mali podigli jer onda nebude dobro.
Hrvatsko tržište kapitala jest plitko tržište ali nam tvrtke vrijede stoga me nebi čudilo da se neki veći igrači (pojedinci a ne fondovi) igraju na našoj burzi.
Pa jedan Buffet može zbuniti i fondove a kamoli nas male.

Sve u svemu vidjet ćemo ovaj tjedan, ako nam burza neće reagirati na loše rezultate ili loše vijesti onda znamo koliko je sati i obrnuto, ali iskreno ne očekujem “pravi” oporavak.


Mirovinci tijekom travnja ulagali u depozite

Mirovinci nisu uzrok oporavka Crobexa, fondovi su dionice prodavali, tko onda vodi igru? Pozivam kolege Forumaše na raspravu, ukoliko se želite odazvati. [shocked]

Mislim da su ovo sa dna pokupovali stranci, a teren im je pripremila naša peta kolono(bankari sa hrvatskim putovnicama u vlasništvu stranaca)

nisam detaljno analizirao, ali koliko vidim po top 10 stanju mirovinci su kupovali dionice tijekom 4 mj, a OIF lagano prodavali
no svejedno misli da su ‘mali’ ulagači tu odigrali važnu ulogu, ne namjerno niti smišljeno, već su prepoznali povoljne prilike za ulazak
Margin call-ovi su se već prije riješili, dosta ljudi je pripremilo CASH, što novi, što od prodaje dionica u prethodnom razdoblju.
U 4. mjesecu većina firmi isplačuje bonuse djelatnicima, mislim da je dobar dio toga završio u dionicama (barem ljudi iz moje okoline)

sve u svemu ne vidim tu nikakvu urotu, već samo efikasnost tržišta

pozdrav

Nažalost edukacija u smjeru kvalitetnih analiza kod nas nema smisla(možda jednog dana),nadalje tržište je na dobra izvješća,strateške poteze države,dolazak Buša…….reagiralo suprotno .Što nam to govori ?
Plitki smo i kako se nekome svidi vedri i oblači,a da je malo više čačkat ko sve stoji iza toga bilo bi i većih razočaranja i nepovjerenja u tržište.[bye]

krepat ma ne molat-tako je tele i postupalo.da san bar bio paničar....


Mirovinci tijekom travnja ulagali u depozite http://www.poslovni.hr/Content/Article.aspx?id=79198 Mirovinci nisu uzrok oporavka Crobexa, fondovi su dionice prodavali, tko onda vodi igru? Pozivam kolege Forumaše na raspravu, ukoliko se želite odazvati. [shocked]

ako usporedimo kraj ožujka i kraj travnja, u pozicijama gdje su u top10 mirovinci su se pojačali nekih 10ak posto u prosjeku, a na dosta drugih dionica su se tokom travnja prvi put pojavili u top 10.

AZ je očito preko BF-a sa 154000 komada INA-R-A došao na 236000, što bi na burzi bilo nekih 170-180 mil kn.


Mirovinci tijekom travnja ulagali u depozite http://www.poslovni.hr/Content/Article.aspx?id=79198 Mirovinci nisu uzrok oporavka Crobexa, fondovi su dionice prodavali, tko onda vodi igru? Pozivam kolege Forumaše na raspravu, ukoliko se želite odazvati. [shocked]

U svakom slučaju vrlo zanimljivo se obzirom da se crobex kreće suprotno od amerike i EU.
http://finance.yahoo.com/intlindices?e=europe
http://finance.yahoo.com/marketupdate/overview?u

kupujte u ponedjeljak ATPL na 3000 poslije će vam Samodol bit kriv.


Alien: ”
ČARUGA: ” Australia ASX 100 +42.30 +0.92% 4,663.60 5/9 12:00am
Australia ASX All Ords +43.50 +0.75% 5,844.40 5/9 12:00am Australia ASX
Mid-cap 50 +21.60 +0.39% 5,602.70 5/9 12:00am Canada CDNX +24.56 +0.97%
2,564.01 5/9 12:00am Russell 2000 +0.50 +0.07% 720.05 [lol] ” De vidi
kakvi su indexi na Alpha Centauriju i Rigelu posto i oni imaju veze sa
ZSE kao o ovi australski i kanadski [lol] ”
E moj mozgonja ništa ti ne kužiš.[lol]

E moj Caruga,Alien bi te zednog preko vode prenio [bye]

Ako me nema ,znaci da nisam tu.

Da ponovimo….
“To je stoga što one većinu svoje robe prodaju ostalim europskim zemljama (a vrlo malo, na primjer, azijskim ili arapskim državama, koje krizu neće previše osjetiti). [color=red]No, još se veća opasnost za Hrvatsku i ostale europske tranzicijske zemlje krije u tome što su ovisne o inozemnim izvorima kapitala, a eventualno zamrzavanje tih izvora itekako će osjetiti na svojoj koži.”
[/color]
Naravno, sad se događa upravo ono na što su hrvatski ekonomski “katastrofičari” uvijek upozoravali: [color=red]presušivanje dotoka inozemnog kapitala osobito će pogoditi gospodarstva s velikim manjkom na računu plaćanja s inozemstvom te zemlje s velikim inozemnim dugom u odnosu na domaći proizvod.[/color]

Vaš link

"Prvo je padalo onda je raslo, pa sam kupovala i bilo je uzbudljivo." ivana7

U svakom slučaju vrlo zanimljivo se obzirom da se crobex kreće suprotno od amerike i EU.
http://finance.yahoo.com/intlindices?e=europe
http://finance.yahoo.com/marketupdate/overview?u
kupujte u ponedjeljak ATPL na 3000 poslije će vam Samodol bit kriv.

Kako suprotno, pa bili smo u minusu u petak. Da INA nije potegla, bili bi u još većem minusu.
A to da će ATPL do 3000 kn, i moguće je, ali preko neće jer je to po meni psihološka granica, i slijedi nakon toga povratak na stare razine.

"Prvo je padalo onda je raslo, pa sam kupovala i bilo je uzbudljivo." ivana7


kako bi se cijene dionica drzale pod kontrolom nasi dusebriznici uvijek nalaze neke razloge za strah i paniku prvo su bili izbori predsjednicki, pa onda kosovo, pa makedonija, pa zerp, pa je onda bio gotovina i sta ti ja znam naravno onda su upleli ameriku i tzv. recesiju, sad pokusavaju naftu iskoristiti imali smo privatizaciju 90ih a sad ce ono sto su jeftino namaknuli jeftino preprodati oni se igraju preprodavanja isto kao i ova munjena ekipa koja ide za zaradama od 5-50% na preprodavanju nemojte reci za par godina da vam nisam rekao

Hvala na savjetima. Upravo u ovom trenutku, kada crobex gubi dah, se spremam da sprašim i zadnju kunu na burzi. [lol] [lol] [lol]

Najsigurniji način da udvostručite novac je da ga presavijete i vratite nazad u džep. [i]židovska poslovica[/i]


Veliki se vraćaju napokon (barem se nadam), a ne da su mali podigli jer onda nebude dobro. Hrvatsko tržište kapitala jest plitko tržište ali nam tvrtke vrijede stoga me nebi čudilo da se neki veći igrači (pojedinci a ne fondovi) igraju na našoj burzi. Pa jedan Buffet može zbuniti i fondove a kamoli nas male. Sve u svemu vidjet ćemo ovaj tjedan, ako nam burza neće reagirati na loše rezultate ili loše vijesti onda znamo koliko je sati i obrnuto, ali iskreno ne očekujem “pravi” oporavak.

Ti uistinu vjeruješ u to sve što si napisao???
[lol] [lol] [lol]
Moram priznati da su ti misli poprilično zbrkane.[huh]

Najsigurniji način da udvostručite novac je da ga presavijete i vratite nazad u džep. [i]židovska poslovica[/i]

E moj opr, ako su kupovali onaj utorak bio im je eldorado, bio bi i tebi da si štogod kupio [lol]

A za g. Petrova: Čemu velika rasprava, i malom djetetu je bilo jasno da su OIf nelikvidni potpuno, te da oni ne mogu dizat tržište. Također da će stajat na asku i prodavat, bez rušenje tržišta što im nije u cilju, tako su se spasili od bankrota. OMF su stali u obranu taj utorak, poslije pustili tržište da ide svojim tokom. Stranci, naši , nije bitno tko je kupovao, kupovat će opet ako dionice dođu na te cijene. Čini mi se da su mnogi “znalci”, čak i iz poslovnog prodavali na 3300 crobex [lol] Što bu reko kolega Karoje, uložite u znanje , napravite vlastitu analizu vrijednosti određene tvrtke, pa ćete vidjeti ispod koje cijene neće ići.

New Report

Close