Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


ČARUGA: ” Australia ASX 100 +42.30 +0.92% 4,663.60 5/9 12:00am Australia ASX All Ords +43.50 +0.75% 5,844.40 5/9 12:00am Australia ASX Mid-cap 50 +21.60 +0.39% 5,602.70 5/9 12:00am Canada CDNX +24.56 +0.97% 2,564.01 5/9 12:00am Russell 2000 +0.50 +0.07% 720.05 [lol] ” De vidi kakvi su indexi na Alpha Centauriju i Rigelu posto i oni imaju veze sa ZSE kao o ovi australski i kanadski [lol]

E moj mozgonja ništa ti ne kužiš.[lol]

PRODAJEM U LIMBURGU____________________________________________________________________________________________________

parchy:

Pozdrav ekipa, iz nekih razloga…, čini mi se da predstoječi tjedan donosi niz negativnih serija za CBX, moj osobni TP za ulaz je JDPL na cca 560. Što kaže ekipa ? [shocked]

Zašto nisi ulazio ispod 500?

Ja sam tada mahnito kupovao.

zasto mislis da na 479 ? nisan kupovao…? u meduvremenu je tribalo kapitalizirat dobit?
Najjači su oni koji stalno pričaju o prošlosti, ajde daj malo o onome što nas čeka ??!!
Daklen ovaj tjedan što nam ide ??

ČARUGA:

parchy:

Pozdrav ekipa, iz nekih razloga…, čini mi se da predstoječi tjedan donosi niz negativnih serija za CBX, moj osobni TP za ulaz je JDPL na cca 560. Što kaže ekipa ? [shocked]

Zašto nisi ulazio ispod 500?

Ja sam tada mahnito kupovao.

zasto mislis da na 479 ? nisan kupovao…? u meduvremenu je tribalo kapitalizirat dobit?
Najjači su oni koji stalno pričaju o prošlosti, ajde daj malo o onome što nas čeka ??!!
Daklen ovaj tjedan što nam ide ??


izvjesce za 1q

DIONICE KAO ŠTO JE HDEL TREBA IZBACITI S BURZE JER SU ZAMKA ZA MANJINSKE DIONIČARE

Nakon klanja bikova, klanja medvjeda ( nažalost kod nas nema put opcija, pa su oni samo virtualno izgubili što nisu kupovali na dnu ), sada ide klanje trejdera odnosno svinja [cool][thumbsup] lažna dna i vrhovi, sve kontra standardne TA [lol] [lol]


ČARUGA: ” parchy: ” Pozdrav ekipa, iz nekih razloga…, čini mi se da predstoječi tjedan donosi niz negativnih serija za CBX, moj osobni TP za ulaz je JDPL na cca 560. Što kaže ekipa ? [shocked] ” Zašto nisi ulazio ispod 500? Ja sam tada mahnito kupovao. ” zasto mislis da na 479 ? nisan kupovao…? u meduvremenu je tribalo kapitalizirat dobit? Najjači su oni koji stalno pričaju o prošlosti, ajde daj malo o onome što nas čeka ??!! Daklen ovaj tjedan što nam ide ??

Ako ti sljedeći tjedan kupiš po 560 ja ti dam sve svoje po 500

PRODAJEM U LIMBURGU____________________________________________________________________________________________________

Hmm ovaj tjedan bi mogao biti vrlo napet!
premda osobno ne mislim da će biti nekih padova, barem ne prevelikih ali sa ovim našim fondovima se nikad nezna.
Vidjet ćemo sutrašnje izbore premda opet neznam koliko to može utjecat na nas jer Nikolić sigurno neće moći sastaviti vladu jer koliko god srbi jesu ludi ipak ih je većina sa mozgom u glavi.

http://finance.yahoo.com/indices?e=dow_jones – to nam neide na ruku ali opet mi nismo Amerika niti imamo previše veze sa njima.

ja sam 60% u cashu pa ćemo vidjet – prodao na vrhu ovaj tjedan


Nakon klanja bikova, klanja medvjeda ( nažalost kod nas nema put opcija, pa su oni samo virtualno izgubili što nisu kupovali na dnu ), sada ide klanje trejdera odnosno svinja [cool][thumbsup] lažna dna i vrhovi, sve kontra standardne TA [lol] [lol]

Naše tržište je toliko plitko da TA ne vrijedi.Ne postoje ni lažna dna ,ni lažni vrhovi postoje mali igraći koji su na
našem tržištu veliki i biti će onako kako oni žele. S time se treba pomiriti u tim kratkoročnim vratolomijama.Sve
se radi da mali postanu još manji,da potpuno zaborave na FA.Niste li primjetili da uz dobar izvještaj s kojim
potvrđuje postojeću cijenu,a ima prostora i za rast dionica ćesto pada i obrnuto.Međutim,ne dam se i prije
kupnje obavezno pogledam i fundamente.Na žalost većina malih ulagaća živi u zabludi da će se ono što je
puno palo brzo vratiti.A zašto bi se vratilo ako je to balon koji je trebao pukniti još i niže.Za neoprezne i
needucirane ulagaće ovo su opasna vremena.Što manje na rekla-kazala i što više ozbiljnih analiza ,sa ciljem
da pomognemo jedan drugome.To je jedini način da se održimo i zaradimo.


Ako ti sljedeći tjedan kupiš po 560 ja ti dam sve svoje po 500

sukladno praksi s prošlim FI-ima, cijena bi trebala pasti. Trenutno je 625kn, a suport nikad ne može biti toliki da netko ne poklopi kupnju do 560kn, stoga pazi kaj pričaš. [thumbsup]

Ljudi su, općenito, nalik na pse koji počnu lajati čim izdaleka začuju

Toliko o tome da će pobjeda radikala povući strana ulaganja iz srbije. Glavno da naši fond menadžeri to trube od početka godine. Ma ta go..na mi idu na ku..ac od početka godine. Meni stvarno nije jasno u čijem je interesu i dalje rušiti cijene dionica na našoj burzi i govoriti kako će to utjecati na naša poduzeća. Pa neka mi to objasne. Dalekovod otkad postoji ništa nije radio u srbiji, brodari isto su miljama daleko do te srbije pa mi nije stvarno jasno kako pobjeda radikala će utjecati na te firme. Meni se više čini kako oni rade u interesu stranig ulagača koji koriste prilike za kupovinu dok naši mali ulagaći prodaju zbog izbora u srbiji. Nisam spekulant ali me stvarno smeta kako na našoj burzi uopće nema selekcije dionica ili možda čak i ima ali u negativnom smislu.

mile1984, 10.05.2008. u 16:02
Za sada samo Hrvatska u EU ulazi prema zaslugama, smatra Dragana Ignjatović, analitičarka Global Insighta, koja smatra da sve ostale zemlje Balkana imaju usporen pristup zbog povezanosti sa sporim srpskim napredovanjem.

Vaš link

Evo još jedan dokaz da povlačenja kapitala iz Hrvatske od strane stranaca neće biti . Još jedan dokaz da već mjsecima naši fond menadžeri manipuliraju našim tržištem kapitala, a hanfa ništa ne poduzima. Ja mislim da će to djelovati pozitivno jer će dio investicija umjesto u srbiju prebacitit u našu zemlju.[thumbsup]

Mirovinci tijekom travnja ulagali u depozite

http://www.poslovni.hr/Content/Article.aspx?id=79198

Mirovinci nisu uzrok oporavka Crobexa, fondovi su dionice prodavali, tko onda vodi igru? Pozivam kolege Forumaše na raspravu, ukoliko se želite odazvati. [shocked]

Pohlepa špekulanta tjera da zauzme preveliku rizičnu poziciju. Taština mu ne dozvoljava da prizna grešku transformirajući ga u navodnog "dugoročnog investitora". Ali on to nije jer nitko ne zaslužuje nazivati se investitorom ukoliko je emotivan. Zato pamet u glavu: kupuj podcijenjene dionice i dobro diverzificiraj svoj portfelj.

Mirovinci nisu uzrok oporavka Crobexa, fondovi su dionice prodavali, tko onda vodi igru? Pozivam kolege Forumaše na raspravu, ukoliko se želite odazvati.

Predatori koji pod krinkom “ulaza na mala vrata” ulaze u RH, a koriste fond menadžerčiće i medije da pričaju o kojekakvim razlozima za pad burze. Najgore što i menadžeri mirovinskih fondova gutaju te priče koji im ti istu serviraju po raznoraznim seminarima po bijelom svijetu, a ne žele vidjeti stvarnost i potencijal tvrtki u RH. Kad to uvide biti će “prošla baka s kolačima”. [bye]

New Report

Close