Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

zaboravio ovo
ANALIZA UTJECAJA CIJENA ENERGENATA NA GOSPODARSKI RAZVOJ
Vaš link

sad je kompletirano i grafički i tekstualno [rolleyes]


Pitanje je što će se dogoditi ako nafta stvarno padne ispod 100 USD?

Teško ostvarivo, ali treba se nadati!
Prateći događanja na Arapskom poluotoku, sjevernoj Africi i Rusiji te zbrajajući milijarde namjenjene investiranju, radi se o stotinama milijardi dolara, smatram da je pad cijene nafte nemoguć.
To bi automatski značilo smanjenje investicija, pad gospodarske aktivnosti i recesiju u, posebice američkom, nekim gospodarstvima!


zaboravio ovo ANALIZA UTJECAJA CIJENA ENERGENATA NA GOSPODARSKI RAZVOJ Vaš link sad je kompletirano i grafički i tekstualno [rolleyes]

Jako dobar tekst kolegice Lidije Kiseljak, ali za domaće gospodarstvo nije točno da rast cijene nafte uzrokuje rast inozemnog duga. U svakom slučaju, pogodio sam temu koja je interesantna: kako na fundamentalnu vrijednost domaćih dionica utječe rast cijene nafte!

Postoji li zainteresirani Forumaš koji bi tu temu obradio za lipanjski broj mjesečnika Investitor?

Pohlepa špekulanta tjera da zauzme preveliku rizičnu poziciju. Taština mu ne dozvoljava da prizna grešku transformirajući ga u navodnog "dugoročnog investitora". Ali on to nije jer nitko ne zaslužuje nazivati se investitorom ukoliko je emotivan. Zato pamet u glavu: kupuj podcijenjene dionice i dobro diverzificiraj svoj portfelj.

previse bi kostalo

DIONICE KAO ŠTO JE HDEL TREBA IZBACITI S BURZE JER SU ZAMKA ZA MANJINSKE DIONIČARE

Baron:

Navala ulaganja fondova digla naftu iznad 125 dolara po barelu

Cijene nafte na svjetskim tržištima u petak su skočile na novu rekordnu razinu iznad 125 dolara za barel zbog navale ulaganja fondova potaknute snažnim rastom cijena na američkom tržištu u proteklome tjednu te rastom terminskih cijena loživa ulja.

– ponovimo malo gradivo životinjskog carstva.
– znači pored bikova i medvjeda na burzi se dosta često javljaju i ulagači tipa majmuna.

– evo dva laka pitanj za Barona.
– kojih dionica Ivana ima najviše u svome portfelju ?
– koja će dionica najviše profitirati i rasti zbog informacije koju si tu iznio ?
Pozdrav !


Ivana koliko se sječam ovako si pisala o INA-i i kad je bila na 3200, isto si je jakooo puno imala, zato lakše malo sa tim hvalospjevima

pozdrav

Centurion:

zaboravio ovo ANALIZA UTJECAJA CIJENA ENERGENATA NA GOSPODARSKI RAZVOJ Vaš link sad je kompletirano i grafički i tekstualno [rolleyes]

Jako dobar tekst kolegice Lidije Kiseljak, ali za domaće gospodarstvo nije točno da rast cijene nafte uzrokuje rast inozemnog duga. U svakom slučaju, pogodio sam temu koja je interesantna: kako na fundamentalnu vrijednost domaćih dionica utječe rast cijene nafte!

Postoji li zainteresirani Forumaš koji bi tu temu obradio za lipanjski broj mjesečnika Investitor?

O fino!
A kolike su pare u pitanju za kvalitetan tekst? Ili je to onako altruistički? Za slavu?!

Inače bi ja postavio pitanje ima li neki zainteresirani modrator,analitičar ili sl. koji bi meni obradio 4 metra drva? Sjekirom naravno!

Kad se sretnu osoba s novcem i osoba s iskustvom: Osoba s iskustvom ode sa novcem, a osoba s novcem ode sa ...


O fino! A kolike su pare u pitanju za kvalitetan tekst? Ili je to onako altruistički? Za slavu?! Inače bi ja postavio pitanje ima li neki zainteresirani modrator,analitičar ili sl. koji bi meni obradio 4 metra drva? Sjekirom naravno!

Dobis 10 dionica PUNT i inside informacije
[lol]

[huh]
primamljivo!

Kad se sretnu osoba s novcem i osoba s iskustvom: Osoba s iskustvom ode sa novcem, a osoba s novcem ode sa ...


Ja mislim da nafta ne utječe na cijenu dionica u HR, ovo je prvi puta da netko tako direktno to spominje. Bilo bi zgodno staviti graf cijene nafte i dionica , sumnjam da bi se dalo isčitati da jedno slijedi drugo. U stvari ovdje bih stavio : ??? Što se tiče HT-a, mene njegov pad odnosno stagnacija uopće ne čudi. Složio bih se da je fundamentalno podcijenjen, ali nakon sloma burze ove godine, ima i drugih dionica koje su još više podcjenjene od HT-a. A da bi rastao , na temelju čega? Ima li tvrtka nekakve rezerve u pogledu povečanja prihoda ili dobiti? Čisto sumnjam. MOgučnost eventualnog preuzimanja okrupnjavanja vlasništva ili sl.? Ne.Nadalje, dionica HT-a je među onim dionicama koja je ove godine najmanje pala. U isto vrijeme na nekim drugim tvrtkama objavljeni su financijski izvještaji i o kakvima HT može samo sanjati. A te iste dionice izgubile su na vrijednosti daleko više. Nema logike. U stvari ima. Političkom odlukom HT i Ina su zaštičeni zbog svekolikog građanstva koje je najviše involvirano u tim dionicama ( … ), naravno da je i razlog taj ( što su najmanje izgubile na vrijednosti ) što se radi o najlikvidnijim dionicama. Da ne govorimo da je svatko tko prodaje HT na ovoj cijeni na solidnom dobitku ( još ako sadašnjoj cijeni pribrojimo dividendni iznos ) , za razliku od mnogih drugih dionica gdje je malo takvih dionica gdje ulagači moguj izlaziti u plusu ako su kupovali recimo prošle godine. Tako je i sa velikim , institucionalnim investitorima, sa HT-om su kako god okrenuli u plusu, sa mnogim drugim dionicama je to upitno. Većinu onih prometa okopreko 360 kuna su kupovali mirovinski fondovi koji ioonako nemaju problema sa isplatama udjelničara, niti imaju pritisak da ” moraju ” prodavati.Za razliku od HT-a svi znamo koji je prosjek ulaska u jednu INGR , trenutno dionica na ovim cijenama gdje je očito da niti jedan institucionalni investitor ne može prodati , a da je prodao u plusu. O nesrazmjeru godišnjeg i kvartalnog izvješća Ingre i HT-a ( u odnosu na ista razdoblja lani )i njihovom (ne)logičkom utjecaju na cijenu neću niti pisati, mislim da je to potpuno jasno. Sve to nalaže da zaključimo da prodavati HT na ovim cijenama ima i te kako tko u budućem razdoblju. Što se nafte tiče , i njene cijene, istina je da vodeći proizvođači najavljuju pad cijene, dok analitičari najavljuju obrnuto. Kome sad vjerovati? U svakom slučaju tržišta u svijetu su pod utjecajem analitičara, i za sada je porast cijena nafte ” očekivan “. Pitanje je što će se dogoditi ako nafta stvarno padne ispod 100 USD? Autor teksta vlasnik je Ingrinih dionica. Tekst nije poziv na kupnju ili na prodaju dionica.

Tu stalno pricate o potencijalu ingre… koliko po vama u postotcima INGR-a ima mjesta za rast kroz vremenski period od dvije godine…. bas me zanima vase subjektivno razmisljanje… naravno mislim na cijenu dionice…

srbi otisli gore 4,44 %

a mi se bojimo radikala—[lol] [lol]

24g - liberel, ateist, anarhist, kapitalist...

@miro25

ovisi o preuzimanjima i spajanjima.
ostalo sve imas u prospektu, ako se ne varam,
nemam INGR inace

SVAKOGA DANA, U SVAKOM POGLEDU, SVE VIŠE NAPREDUJEM

Pošto vidim da ste fascinirani dobrim izveščima i povečanjem zarada naših poduzeća pa evo prepisanog članka iz Intelegentnog investitora.

Čak bi se i Graham iznenadio do kojih su granica otišla društva i njihovi računovođe poslednjih godina.Top menađment,nagrađivan opcijama za kupnju dionica,uvidio je mogučnost basnoslovnog bogačenja za samo nekoliko godina povečavanjem zarada poduzeća.Stotine poduzeća krši računovodstvena načela što dovodi do nejasnoće financijskih izvještaja,kozmetičkog uljepšavanja poslovnog rezultata,skrivanja troškova i umjetnog stvaranja zarada………….str.278
Naravno reči ćete kod nas to nije praksa , mi smo poštenjačine,naše firme rasturaju.Zar stvarno[undecid]

Laži izmišljaju ljubomorni i nesposobni šire ih budale a vjeruju idioti!!!

New Report

Close