Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Tesno za prvo mesto
D. M. S., 07.05.2008 19:55:20

[Oceni] Komentara: 2 [Postojeći komentari]
NAJVIŠE glasova na parlamentarnim izborima dobila bi SRS, za koju bi glasalo između 1,4 i 1,55 miliona građana, sledi koalicija “Za evropsku Srbiju”, s podrškom između 1,35 i 1,5 miliona, dok bi DSS – NS mogli da osvoje od 450.000 do 500.000 glasova. U parlament gotovo sigurno ulaze i LDP i SPS – PUSP – JS.
Ovo su rezultati istraživanja Centra za slobodne izbore i demokratiju, rađenog od 30. aprila do 4. maja, odnosno posle potpisivanja SSP. Prema tim podacima, u nedelju će glasati oko četiri i po miliona građana Srbije.
Istraživanje je pokazalo da se posle potpisivanja SSP razlika između radikala i koalicije koju predvodi DS smanjila na oko sto hiljada glasova, dok je SRS Tadićevoj listi “bežao” za 200.000 sredinom aprila, tokom prethodne ankete.
Najnoviji podaci pokazuju da bi LDP moglo da “zaokruži” između 270.000 i 330.000, a koaliciju SPS – PUPS – JS između 250.000 i 320.000 birača. Manjinske stranke dobiće 100.000-130.000 glasova. Đorđe Vuković, programski direktor CeSID-a, procenio je da će za osvajanje jednog madata u Skupštini Srbije biti potrebno oko 320.000, a strankama nacionalnih manjina oko 16.000 glasova.
Upravo zbog nepoznate – koliko će manjine dobiti mandata, istraživači ove organizacije nisu želeli da potencijalni broj glasova “pretvore” u broj mandata.
Evropski opredeljenih građana trenutno je 41 odsto, a 31 odsto je antievropski raspoloženih.


Nema ništa od rasta dok se situacija u Srbiji ne riješi jer naši su fondovi do grla u problemima sa tamošnjom burzom.

Kaj si ti danas presao u cash ? Vec sam te pitao, ali mi nisi odgovorio..
Dosad si vikao up up ++++, pa ako nije tajna, otkud promjena ploce tako naglo ?
NHF[wink]

CASH, ZVZD, ATPL, LEDO, PTKM, MRSK. Hic Rhodos, hic salta !!!!

Vidim da se pojedinci hvataju za slamke, tipa isao x dana zaredom gore, pa po zakonu velikih brojeva, sutra down..gospodo danas je trebao bit taj dan, sve oko nas bilo crveno, pa nakon x dana rasta, logicno je malo predahnut, ali kao sto vidimo i danas odosmo up[proud] A to kaj smo danas isli up, sutra ce izgledat kao djecja igra..bas zato jer se i taj danasnji li la dan potvrdio + trend..
Ina, Todex, brodari i giganti tipa Ht, Igh, Ingra, Dlkv,..itd ce sutra malo ozbiljnije gore..
Zivi bili pa vidjeli tko je bio u pravu..[bye]

CASH, ZVZD, ATPL, LEDO, PTKM, MRSK. Hic Rhodos, hic salta !!!!

Ja na forum PD-a uglavnom dođem kad vidim da je omjer 5:1 bikova prema medvjedima. Da malo pojačam medveđu stranu, da ljudi vide da ima druga slika. Teško se borit protiv većine ali eto ratujemo poneka [smiley]

Jer internet forumi i up, up drukanje proteklih godina na njima su dobrim dijelom zaslužni što je 10-15 milijardi kuna ušlo u fondove na ATH razinma (aj dobro i ljudska pohlepa). I sad su svi ti ljudi u minusu od barem 20%, i milijarde kuna su doslovce uzete iz džepova naivnih. Bogatih mi nije ni najmanje žao, ali sretan sam ako se bar netko iskrcao na vrijeme od ljudi koji su čitali brlog. I sad opet govorim da je potreban oprez jer prijeti leg down, doduše puno je bezopasnije sada ulaziti na ovim razinama ali svejedno ekonomske opasnosti su jasnije.

I sad ja koji sam bio jedan od rijetkih koji je pozivao na razum i oprez na ATH je zao i tamna strana. A up, up drukeri koji su vikali ide to do nebesa kad je i sljepac vidio da će padati su pozitivni ?

A to što sam i tebe pozvao u brlog je najbolji dokaz o medveđim širokim pogledima na svijet, uvijek je bolje kad imaju dvije strane. U jednom trenutku su počela vrijeđanja i gluposti i prestao si mi biti simpatičan.

Rest my case.

Kupujem samo onda kad u ljekarnama nestane probiotika, normabela i pelena za inkontinenciju

Slažem se RealBear….neka se čuje i drugo zvono…[proud]


Slažem se RealBear….neka se čuje i drugo zvono…[proud]

I moja podrška realbear,ivek,baron……..treba čuti sve vezano za tržište kapitala[thumbsup][thumbsup][thumbsup]Jednoumlje mi se zgadilo još za vrijeme juge.[sad]

Laži izmišljaju ljubomorni i nesposobni šire ih budale a vjeruju idioti!!!

RealBear ako možeš više piši na PD,da ovima drukerima za UP,UP više jednom dođe kraj…
Da su ljudi slušali tebe,Iveka1243 više bi danas imali para na bankovnom računu…
Medvjede ne dajte se….[thumbsup][thumbsup][thumbsup][thumbsup][thumbsup]


BAKICAAA: ” Slažem se RealBear….neka se čuje i drugo zvono…[proud] ” I moja podrška realbear,ivek,baron……..treba čuti sve vezano za tržište kapitala[thumbsup][thumbsup][thumbsup]Jednoumlje mi se zgadilo još za vrijeme juge.[sad]

Ja volim čitati što Real napiše, ali stavljati ga uopće u istu rečenicu s Baronom je degutantno.

I'LL BE BACK

@medvjed

nek se cuje zvona koliko hoće..
nemam ja nista protiv kakofonije, ali bez oraha u dzepu.ti ces razumjeti taj izraz, ostali nece.

ja sam na mojoj miljenici Ledu otvoreno i javno napisao da ga ne bih osobno kupovao na 20 milja.
ima to vise puta zapisano u vise postova.
dakle ja sam pisao kako mislim, a ti kako ti odgovara.

sto ovdje nisi napisao da ide bull run, kako si napisao tamo prijeko?
nemam ja nista protiv crnog pogleda na svijet.
dapace, uostalom i dopisivali smo se i pitao sam te za misljenja.

meni smeta tvoja prevrtljivost i nedosljednost, i pisanje po potrebi.
smeta me sto imas dovoljno znanja da neupucenima mozes prodati spiku da sve ide u mp3.

da budem iskren, otislo je..
onako kako si ti rekao da hoce, ali ne iz tih razloga.
uostalom pogledaj izvjesca, jel ima malo firmi koje su prebacile ocekivanja ?
50%veci sales, 100% veca dobit.

ajde budi posten pa reci na kakvim multiplama bi se takve firme trzile u americi.
a smetao ti je P/e 20 kod nas.

dalje..koliki ce biti rast USA ekonomije koliko nas?

imas, pravo zajebao sam se..
ja sam mislio da fondovi mogu kontrolirati trziste.
ali sam zaboravio da kako ga mogu dizati i braniti po potrebi da ga mogu i spustati.
a upravo to je bilo na djelu.
kako se stiska IGH sa 2x50kom.na asku.skolski primjer manipulacije trzistem.
dakle, bio sam u pravu na ovom nasem plitkom trzistu, fondovi..pogotovu mirovinski mogu raditi sta hoce..
novoselac moze kupovati ingr po 60 000 i atpl po 3500 pa davati izjave o precejenjenosti kad su te cijene duplo manje.
jebiga, ovo je balkan i ko jaci taj kvaci.

nista ja sam se samo prilagodio..flexibilan sam..
u cashu sam, mozda cemo padati..ali fundamentalnih razloga za to nema, kao sto ga nije bilo ni za ovaj pad do 3200.
ht perjanica crobexa dividend yield na ovoj cijeni veci od 10%, monopolist, stabilni prihodi, restruktuiranje provedeno[shocked][shocked]
halo???

a ti sad nastavi plasiti ekipu i raditi nemir i razdor, oni tvoji su se izvukli, skoro bez ogrebotine gledajuci NYSE, a trebali su biti u debelom nokautu, gledajuci fundamente.
rest my case[tongue]

SVAKOGA DANA, U SVAKOM POGLEDU, SVE VIŠE NAPREDUJEM

http://business.hr/Default2.aspx?ArticleID=2ec21ff5-51ab-4652-aa39-e87be1ab26a3

Uh kako druka ovaj nesposopbnjaković

http://business.hr/Default2.aspx?ArticleID=2d230461-ecda-4055-bfc3-737c486e29d7&open=sec

A ovaj lik sa[color=blue] jedinom školom koju [/color]ima a to je artist-klaun-vicaroš

On je predvodnik Stanjinizma.

Ko da su malo unazadili našu domovinu.

PRODAJEM U LIMBURGU____________________________________________________________________________________________________

ANRICOM:

Nema ništa od rasta dok se situacija u Srbiji ne riješi jer naši su fondovi do grla u problemima sa tamošnjom burzom.

Kaj si ti danas presao u cash ? Vec sam te pitao, ali mi nisi odgovorio..
Dosad si vikao up up ++++, pa ako nije tajna, otkud promjena ploce tako naglo ?
NHF[wink]


Vičem ja uvijek up up,ali ovo šta se trenutno događa je dobrim dijelom zbog Srbije.Nemožeš pobjeći od toga kad su se naši fondovi tamo uvalili


http://business.hr/Default2.aspx?ArticleID=2ec21ff5-51ab-4652-aa39-e87be1ab26a3

Uh kako druka ovaj nesposopbnjaković

http://business.hr/Default2.aspx?ArticleID=2d230461-ecda-4055-bfc3-737c486e29d7&open=sec

A ovaj lik sa[color=blue] jedinom školom koju [/color]ima a to je artist-klaun-vicaroš

On je predvodnik Stanjinizma.

Ko da su malo unazadili našu domovinu.

Kolega Čaruga Roha je ovaj puta na našoj strani.

SAM PROTIV SVIH

New Report

Close