Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Baš gledam INU,
– cijeli dan male transakcije, najveća 60 dionica,
– kada se pogleda kupnja i prodaja isto se ništa ne može zaključiti,
– sve neki sitni nalozi, ali INA raste, a i crobex raste.
Pozdrav !

Gledam i cudim se, da u dva zadnja svoja posta TI spominjes CROBEX?!?!? Zar nisi do prije par dana napadala ljude koji ga intenzivno prate svojom cuvenom recenicom: Ja ne kupujem CROBEX, ja kupujem dionicu! A i ti si mi kako vjetar puse![bye][bye][bye]

Antikristi i masoni, komunisti, ovi-oni, šire sotonske fraze da nas poraze! E moj narode....


Sutra će u businessu pisati: Londonski FTSE porastao je blagih 0,16 % a Njemački DAX potonuo je 0,06 %. A naslov će biti: “Tresu se Evropske burze”.
Tako sam više puta nagađao ali sam se većinom prevario jer oni to još bolje uspiju spreokrenuti. A jadni Baron se lovi na to i prodaje dionice na Crobexu 3200.[lol] [lol]

Bolje prodavati na 3200 nego kupovati na 5400 kao ti.[wink][thumbsup]

***obrisano***

"Prvo je padalo onda je raslo, pa sam kupovala i bilo je uzbudljivo." ivana7


Naime, Hrvatskoj u 2008. godini na naplatu dospijeva glavnica inozemnog duga od čak sedam milijardi eura i još 1,4 milijarde eura kamata, a ukupne potrebe za bruto korištenjem inozemnih kredita procjenjuju se na oko 10,7 milijardi eura. “Hipotetski, bude li to potrebno, HNB može spustiti stopu obvezne pričuve sa 17 na dva posto, ukinuti graničnu obveznu pričuvu te zahtjeve u pogledu minimalno potrebnih deviznih potraživanja. To bi povećalo likvidnost za 7,6 milijardi eura i 30,3 milijarde kuna. Vaš link Ovo o čemu Roha priča se inače zove ‘kako spriječiti deflacijsku depresiju oslobađanjem likvidnosti u sustav’, američki FED se može protiv nje boriti reinflacijom državica poput nas ne može jer istog trena ima hiperinflaciju. Uvaženom guverneru Rohatinskom su zavezane ruke, on se može prijetiti da će smanjiti bankovnu pričuvu i igrati se sa deviznim rezervama, ali to neće napraviti jer jako dobro kako hrvatski građani reagiraju kad namirišu paniku. Trkom na banke i spremanjem deviza u madrace i Austriju. Jer banke će opet lovu proćerdati kreditirajući potrošnju, još ako im se dozvoli da nemaju rezervu davat će lovu i gubitašima i ovima što skupljaju boce po kontejnerima. A i zašto bi oni koji štede spašavali ove u dugovima. Osobno mi je žao governera i pozicije u kojoj se našao, mislim da je trebao jače prosvjedovati prije. Sada ide štednja i krvavo otplaćivanje dugova, baš me zanima tko će narodu priopćiti veselu vijest. Nek smo mi organizatori svjetskog prvenstva u rukometu i nek gradimo šoping centre i mostove koji povezuju ništa s ničim. Osobno mislim da će nam se kreditori smilovati ali ćemo puno toga morati rasprodati i morati ćemo pristati na MMF opet, a oni će reći svoju staru spiku… stegnite remen. Meni sve ovo miriše kao priprema ljudi na prodaju INE i to ruskim Medved(ov)ima, što je u svakom slučaju bolje odmah napraviti nego čekati hoće li se kriza preliti na nas.

***obrisano***
Ina je odavno prodana..jos ju je Ljubo frknuo Madzarima, pa bi onda uvodio porez.
i svi bikovi ovdje cekaju taj trenutak da netko preuzme i ostatk od fondova i nas malih,jer je to gorivo Crobexa za barem 2-3 iljade bodova gore[cool]

ali nije mi jasno zasto bi tebe veselilo da se kriza (koja je gotova, cini se..opet se ona stoka americka izvukla[angry] ) ne prelije na nas?
***obrisano***

PS-sto je mrtvilo u brlogu?[cry]

SVAKOGA DANA, U SVAKOM POGLEDU, SVE VIŠE NAPREDUJEM

U 20 dana crobex je narastao cca 20 %.
Smatram da su još neke dioice podcijenjene ali i sami zakon vjerojatnosti kaže da nas sutra čeka hlađenje da se nebi opet brzo pregrijali pa bi svaki slijedeći pad bio puno veći.Uostalom kaso i ova “korekcija”.Zato sutra lagani pad čisto radi zdravlja tržišta mislim da bi svakako dobro došao.Pa onda opet lagano gore.[cool]

U 20 dana crobex je narastao cca 20 %. Smatram da su još neke dioice podcijenjene ali i sami zakon vjerojatnosti kaže da nas sutra čeka hlađenje da se nebi opet brzo pregrijali pa bi svaki slijedeći pad bio puno veći.Uostalom kaso i ova “korekcija”.Zato sutra lagani pad čisto radi zdravlja tržišta mislim da bi svakako dobro došao.Pa onda opet lagano gore.[cool]
koliko si prodao danas?50%?sve?[yawn]

Ti stvarno misliš da ćemo dalje rasti?
Prvi indexi u Americi u crvenom.
Vaš link

"Prvo je padalo onda je raslo, pa sam kupovala i bilo je uzbudljivo." ivana7

Nisam ništa prodao.Živi bili pa vidjeli jesm li bio u pravu već sutra.


Smatram da su još neke dioice podcijenjene ali i sami zakon vjerojatnosti kaže da nas sutra čeka hlađenje da se nebi opet brzo pregrijali pa bi svaki slijedeći pad bio puno veći.

A koje su to od dionica sada na realnoj vrijednosti po tebi, a koje precjenjene, kada ti smatras da ima jos nekih podcijenjenih dionica?
A ti znas kako glasi taj zakon vjerojatnosti na kojem ti sutra temeljis pad?
Odgovori mi molim te. Pokazi kakvim to znanjem baratas.


Uvaženom guverneru Rohatinskom su zavezane ruke, on se može prijetiti da će smanjiti bankovnu pričuvu i igrati se sa deviznim rezervama, ali to neće napraviti jer jako dobro kako hrvatski građani reagiraju kad namirišu paniku. Trkom na banke i spremanjem deviza u madrace i Austriju.

mislis da ce ljudi pohrliti novce staviti u austriju ako se smanji granicna pricuva za 2%, 12%, 25% ?????
Ajde budi fair pa reci da je HNB medju najrestriktivnijim u Europi, i u korist Zabe (ovdje ne ulazim u opravdanost odluke)

DIONICE KAO ŠTO JE HDEL TREBA IZBACITI S BURZE JER SU ZAMKA ZA MANJINSKE DIONIČARE


Prvi indexi u Americi u crvenom. Vaš link

Uuuuu, ne bi se složio. Pogledaj malo bolje. Svi su iznad +0,6%. Sve se zeleni.

Nema ništa od rasta dok se situacija u Srbiji ne riješi jer naši su fondovi do grla u problemima sa tamošnjom burzom.

***obrisano***


@MIG29

Svi oni koji kažu da su ušli na 3300, ili lažu ili su išli na sve ili ništa, a takvih je jako malo.
14.04 je crobex zaronio ispod 3300.
16.04 je bio već na 3513 i u ta dva dana fondovi su pumpali ko ludi.
Jako malo ljudi je ušlo tada.

"Prvo je padalo onda je raslo, pa sam kupovala i bilo je uzbudljivo." ivana7


Ti stvarno misliš da ćemo dalje rasti? Prvi indexi u Americi u crvenom. Vaš link

Baron, postujem te.
No ne mogu vise.
Objasni mi molim te kako mozes svaki dan drukat za dole? Dan za danom? (osim kad si u dionicama pa drukas suprotno).
Pa smijesan si covjece. Napravio si klauna od sebe.
Gledaj, mi koji smo u dionicama (lisci) nismo prodavali tijekom pada od 5400 do 3200. Cak sto vise, kupovali smo. (Znamo dobro koliko sta vrijedi i koliko ce vrijediti uskoro. Na kratkorocne gubitke kad se ovce sisaju samo odmahujemo rukom. Jasno, ruzno je gledat takve padove, no ako zelis zaradit moras se naucit biti hladan.)
Mi smo bili na 3200 sa istim ili vecim brojem dionica nego kad smo bili na 5400, i sada kada smo vec dotakli 3200 i prezivjeli, zar ti vjerujes da nam je neki problem, kriza ili strah da opet dotaknemo dno na 3200. Pa svi znamo da se to desi, da bi se opet u mjesec – dva vratili na razinu gdje smo sada ili vise.
Sta ti nije veci rizik prodati sada, pa se lijepo zajebes jer dionice nastave rasti, nego ne prodati nista i malo pasti pa opet narasti visoko sa istim brojem dionica?

New Report

Close