Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

plavi:

Upravo to. Ono što je očekivano i što će se očekivano i dogoditi je već uračunato.
To ti je kao primjeri u svijetu što smo imali , tvrtka objavi 2 milijarde gubitka , a očekivalo se tri, i ode dionica 8 % gore. Znaš što ti hoču reći? Što ako ne bude recesije u USA npr.? Ili druge slične stvari? Jer sve crno je kao pod normalno, zato i indexi u EU i USA svako malo rastu zadnje vrijeme , jer izgleda da i nije sve tako crno kako se predviđalo.

Hmmm, moguce ali nitiko ovog trena nema pojma zapravo gdje smo i kako ce se stvari odvrtiti. Sto ako nas stvarno udari kreditni val? Mislis da ce Rohin “one time shot” kako je i sam napisao uspijeti obraniti HR od kreditnog sloma? Sam je rekao da je kriza “puno dublja nego se prvotno mislilo” sto mene dovodi do zakljucka da niti oni nemaju pojma koliko je ovo dugotrajno i koliki ce biti impact. Se slazes barem sa ovim dijelom da je zapravo sve jako jako maglovito i da bi moglo biti veceg vraga nego itko misli?

da je kredit dobar imali bi ga i bogati.nego ivek jel ti ikad u životu pozitivno razmišljaš ?[cool]

Tražim hitno posao sa radnim vremenom od 26 sekundi . Može i do sat vremena ali ne duže!!!Netreba plaća samo mirovinsko i socijalno.


Vidljivo je iz aviona da su fondovi htjeli napraviti paniku tj. malo veci pad – mogli su to napraviti bez vecih problema posto je kupnja bila suplja,ali onda je pitanje kakva je tek bila prodaja!

Meni se cini da su fondovi i veliki igraci napravili “kanal” u kojem im se isplati malo po malo izlaziti van. U prvim naletima su se vjerojatno iskrcavali dio stranih investitora i bogata klijentela, rodbina i prijatelji. Sada se polako iskrcavaju i fondovi jer to su ipak tudje pare pa ih boli briga oce biti +10 ili -10 a ukrcavaju se optimisti. Ljeto ce biti zanimljivo, a tek jesen….

skype - ivek1234


Dolar raste, nafta će uskoro pasti!!!( ionako je precjenjena )[thumbsup][thumbsup]

Ako GWB-u bude odgovaralo da. A sto ako mu bude odgovarala skuplja nafta da ima razloga “urazumiti” Iran???

skype - ivek1234


karlo28: ” Vidljivo je iz aviona da su fondovi htjeli napraviti paniku tj. malo veci pad – mogli su to napraviti bez vecih problema posto je kupnja bila suplja,ali onda je pitanje kakva je tek bila prodaja! ” Meni se cini da su fondovi i veliki igraci napravili “kanal” u kojem im se isplati malo po malo izlaziti van. U prvim naletima su se vjerojatno iskrcavali dio stranih investitora i bogata klijentela, rodbina i prijatelji. Sada se polako iskrcavaju i fondovi jer to su ipak tudje pare pa ih boli briga oce biti +10 ili -10 a ukrcavaju se optimisti. Ljeto ce biti zanimljivo, a tek jesen….

Pitanje je koliko će taj kanal izdržati navalu kad ljudi shvate da gotov rast za neko vrijeme?

"Prvo je padalo onda je raslo, pa sam kupovala i bilo je uzbudljivo." ivana7


da je kredit dobar imali bi ga i bogati.nego ivek jel ti ikad u životu pozitivno razmišljaš ?[cool]

Kada se inputi koje dobivamo promijene biti cu itekako pozitivan. Pa bio sam pozitivan od 1999 do pred N.G. Dug period. Na zalost ovaj period isto zahtjeva odredjeno vrijeme. Nista se ne dogadja od danas do sutra. Ako ti se da kopati po postovima iskrcavao sam se proslo ljeto pa vise/manje uspjesno/neuspjesno lovio valove oko HT-a i izbora. Sada trazim priliku za long ulaz ponovno jer po meni trejdanje bas i nije najbolji nacin. Medjutim mislim da cu do tog vremena jos morati pricekati. Ne lovim dno jer ga je nemoguce uloviti. Zelim vidjeti stabilnu promjenu u ekonomskim parametrima sto na zalost ne vidim nego upravo obratno.

skype - ivek1234


Zelim vidjeti stabilnu promjenu u ekonomskim parametrima sto na zalost ne vidim nego upravo obratno.

dok uočiš stabilnu promjenu u ekon. parametrima (što god to bilo), burza će već biti daleko …

Never pay the slightest attention to what a company president ever says about his stock. Bernard Baruch

Ivek staro pravilo je kada FED prestane rezati kamate krizi je kraj.A jucer su najavili da nema vise rezanja ,danas
Jobless izvijestaj ok.

SAM PROTIV SVIH

ivek dobro govori, druga je stvar što mi želimo čuti …

o perspektivama se da raspravljati …

I love the Smell of Profits in the Morning


Ivek staro pravilo je kada FED prestane rezati kamate krizi je kraj.A jucer su najavili da nema vise rezanja ,danas
Jobless izvijestaj ok.

Jesi siguran? Ja vidim ovo:

Biti ce zanimljiv dnevnik danas:

http://www.tportal.hr/gospodarstvo/vijesti/page/2008/05/08/0331006.html

Jobless Claims Post Surprising Decline of 18,000

http://www.cnbc.com/id/24519751

BTW sto to jos FED ima toliko za rezati? Da ode u nulu??

skype - ivek1234


Ivek staro pravilo je kada FED prestane rezati kamate krizi je kraj.A jucer su najavili da nema vise rezanja ,danas Jobless izvijestaj ok.

bome izvještaj vrlo dobar

Jobless Claims Post Surprising Decline of 18,000
http://www.cnbc.com/id/24519751

When wealth is lost, nothing is lost; when health is lost, something is lost; when character is lost, all is lost. ~Billy Graham

@ Ivek

Idem bacitio oko samo na ovu temu kad ono opet Ivo zadnji s postom i ne mogu da ne prokomentiram.
Ja zbilja ne kužim što ti očekuješ?!
Govoriš kako je sve maglovito ali ako još nisi skužio tako ti je to na tržištu kapitala. Kako bi bilo da svi se znaju točno kako će biti. Pa tko bi onda uopće ulagao!
Ti valjda ideš u kladionicu kad čuješ da je utakmica 5 min do kraja sa 5:0 i želiš uplatiti na domaćina-možda(metafora).

Dali stvarno ne kužiš da je onda kad sve bude vedro i jasno priča gotova.
Najbolje je po tebi čekati da se sve riješi i da bude 100% sigurno za ulaganje ali da ne zaboravljaš jednu stvar?
Kolike će tada biti cijene? Ti misliš da će se sve riješiti, a onda svi jedva čekati da tebi jeftino prodaju samo da ti lijepo zaradiš.
Ili ćeš tada trubiti kako je sve skupo pa opet u krug?!

I sori ako mi se krivo učinilo ali tvoji postovi zadnjih mjeseci meni izgledaju kao čisti copy/paste.
Neznam čemu sve to? Jel imaš neki broj postova koji želiš dostići ili samo nemaš život?
Mislim ako očekuješ stagnaciju ili pad još duže vrijeme zašto si po cijele dane na forumu?
Ja sam u dionicama pa ne pratim više ni blizu toliko.
Ali dobro, pitanja su retorička.
Kako god i tebe u buduće preskačem da izbjegnemo nepotrebne rasprave.
Žao mi je samo jer smo prije par mjeseci slično pričali ali tako to valjda bude.
Raskršće na putu.

Kad se sretnu osoba s novcem i osoba s iskustvom: Osoba s iskustvom ode sa novcem, a osoba s novcem ode sa ...

probili 3900 [thumbsup]

New Report

Close