Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

plavi:

Pa lijepo ti piše sve, nakon objave vijesti je čak i index prešao u plus.
Bojazni nema čak i u najgoroj soluciji, a i ta najgora je najgora za one u cash-u, Buco ti je lijepo napisao.[kiss]

Ovaj koji ja gledam je trenutno u minusu ali to je stvarno irelevantno. Ocigledno se decki spremaju za nesto e sada da li ce ta “brana” izdrzati to je osnovno pitanje. Ako dodje do toga da se branimo na tim razinama nece biti dobro. Pogotovo ako nam nafta bude na cca 150 Usd a dolar ojacao.

Siguran sam da je po tebi vec sve “ugradjeno” u trenutne cijene. [thumbsup]

Upravo to. Ono što je očekivano i što će se očekivano i dogoditi je već uračunato.
To ti je kao primjeri u svijetu što smo imali , tvrtka objavi 2 milijarde gubitka , a očekivalo se tri, i ode dionica 8 % gore. Znaš što ti hoču reći? Što ako ne bude recesije u USA npr.? Ili druge slične stvari? Jer sve crno je kao pod normalno, zato i indexi u EU i USA svako malo rastu zadnje vrijeme , jer izgleda da i nije sve tako crno kako se predviđalo.

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]


Sve mi se čini da će uskoro opet početi pumpanje. Fondovi opet kupuju LRH, nelikvidne su danas dobro prošle, a čak su uvjetno rečeno loše vijesti (1Q za PTKM) popraćene rastom cijene. Dakle idemo sljedećih pola godine – pump it up 🙂

Lijepo gledano sa one subjektivne strane. Svi bi mi htjeli da se pumpa po 100% gore u par tjedana.
ALI treba osluškivati i druge strane. Realnost je Nafta, inflacija, Srbija izbori.
Ne bih rekao da će biti pumpanja. Pogotovo ne nakon pumpanja nekih dionica 50% u par tjedana.[thumbsup]

"Prvo je padalo onda je raslo, pa sam kupovala i bilo je uzbudljivo." ivana7

Ne odgovara mi nikakav pad jer sam 70% u dionicama ali cinjenica je da se uvijek nesto desi kad Rohatninski nesto veli. IMHO

"ne vrijedi se raspravljati sa budalom, jer te spusti na svoj nivo, i onda te pobjedi na iskustvo" Mreich

Idu ameri danas up

Retailers in Focus as Futures Edge Higher
A day after a 200-point selloff burned Wall Street, the market ticked slightly higher as it reacts to April’s same-store sales reports from retailers like Wal-Mart.

Today’s Market

As of 7:24 a.m. EST, the Dow Jones Industrial Average futures gained 34 point, or 0.26 to 12870, the Standrad & Poor’s 500 futures rose 5.30 points, or 0.38%, to 1400.60 and the Nasdaq 100 futures picked up 5.50 points, or 0.28%, to 1966.00.

http://www.foxbusiness.com/story/markets/market-overview/retailers-focus-futures-edge-higher/

When wealth is lost, nothing is lost; when health is lost, something is lost; when character is lost, all is lost. ~Billy Graham

Dolar raste, nafta će uskoro pasti!!!( ionako je precjenjena )[thumbsup][thumbsup]

novac na burzi nikad nije izgubljen, promijenio je vlasnika!


Upravo to. Ono što je očekivano i što će se očekivano i dogoditi je već uračunato.
To ti je kao primjeri u svijetu što smo imali , tvrtka objavi 2 milijarde gubitka , a očekivalo se tri, i ode dionica 8 % gore. Znaš što ti hoču reći? Što ako ne bude recesije u USA npr.? Ili druge slične stvari? Jer sve crno je kao pod normalno, zato i indexi u EU i USA svako malo rastu zadnje vrijeme , jer izgleda da i nije sve tako crno kako se predviđalo.

Hmmm, moguce ali nitiko ovog trena nema pojma zapravo gdje smo i kako ce se stvari odvrtiti. Sto ako nas stvarno udari kreditni val? Mislis da ce Rohin “one time shot” kako je i sam napisao uspijeti obraniti HR od kreditnog sloma? Sam je rekao da je kriza “puno dublja nego se prvotno mislilo” sto mene dovodi do zakljucka da niti oni nemaju pojma koliko je ovo dugotrajno i koliki ce biti impact. Se slazes barem sa ovim dijelom da je zapravo sve jako jako maglovito i da bi moglo biti veceg vraga nego itko misli?

skype - ivek1234


plavi: ” Upravo to. Ono što je očekivano i što će se očekivano i dogoditi je već uračunato. To ti je kao primjeri u svijetu što smo imali , tvrtka objavi 2 milijarde gubitka , a očekivalo se tri, i ode dionica 8 % gore. Znaš što ti hoču reći? Što ako ne bude recesije u USA npr.? Ili druge slične stvari? Jer sve crno je kao pod normalno, zato i indexi u EU i USA svako malo rastu zadnje vrijeme , jer izgleda da i nije sve tako crno kako se predviđalo. ” Hmmm, moguce ali nitiko ovog trena nema pojma zapravo gdje smo i kako ce se stvari odvrtiti. Sto ako nas stvarno udari kreditni val? Mislis da ce Rohin “one time shot” kako je i sam napisao uspijeti obraniti HR od kreditnog sloma? Sam je rekao da je kriza “puno dublja nego se prvotno mislilo” sto mene dovodi do zakljucka da niti oni nemaju pojma koliko je ovo dugotrajno i koliki ce biti impact. Se slazes barem sa ovim dijelom da je zapravo sve jako jako maglovito i da bi moglo biti veceg vraga nego itko misli?

Naravno da se ne slaže sa tobom ili barem neće tu napisati, a dobro se zna da ste u pravu.
E sada da napiše istina može biti svega onda bi počelo drvlje i kamenje po njemu a ovako mora šutiti ili lagati.
istina inflacija nam gricka kunice ali manje nego Vama korekcija.
Sretno Vam bilo u dionicama
btw eu se lijepo oporavila http://finance.yahoo.com/intlindices?e=europe [bye][bye][bye][bye][bye]

Od 7.2.2007. si uspio napisati 3429 postova !!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Pa zar nisi vise sam sebi dosadan ?
Pa kaj ti mislis da nama trebaju tvoje informacije svakih 20 sekundi,pa imamo izvore na internetu…..
Stvarno si u problemima.
Ovo je kao da imaš udav ženu doma.
Stvarno si malo pretjerao,daj se posveti nekom poslu…..


braune,
aj mi iskreno reci…
jesi li stvarno prodavao na 3200!?

ne,ne!!! prodavao je von baron, a od kad je počelo rasti dobio je živčani slom jer je prije kupovao po ATH i sad je poznat ko baron.

Savage:

Sve mi se čini da će uskoro opet početi pumpanje. Fondovi opet kupuju LRH, nelikvidne su danas dobro prošle, a čak su uvjetno rečeno loše vijesti (1Q za PTKM) popraćene rastom cijene. Dakle idemo sljedećih pola godine – pump it up 🙂

Lijepo gledano sa one subjektivne strane.
ALI treba osluškivati i druge strane. Nafta, inflacija, Srbija izbori.
Ne bih rekao da će biti pumpanja. Pogotovo ne nakon pumpanja nekih dionica 50% u par tjedana.[thumbsup]

barone, pozorno te pratim. kad ti počneš kupovati ja ću počet prodavati. samo trebam vidjeti koji ćeš nick tada upotrebljavati.

Savage:

Sve mi se čini da će uskoro opet početi pumpanje. Fondovi opet kupuju LRH, nelikvidne su danas dobro prošle, a čak su uvjetno rečeno loše vijesti (1Q za PTKM) popraćene rastom cijene. Dakle idemo sljedećih pola godine – pump it up 🙂

i…
to je uistinu pravo pumpanje za većinu dionica.
no, nema veze.
TA+ prst na okidaču.

ma to mi je prvi pravi znak oporavka. na stranu koje jesu ili nisu precjenjene bilo bi mi jako drago da konačno probijemo 3900 inače bi se onaj klin prema gore koji je netko postao mogao i ostvariti.

Ovaj tjedan se Crobex ponasa puno bolje nego sto sam ocekivao,pogotovo jucer i danas.

Vidljivo je iz aviona da su fondovi htjeli napraviti paniku tj. malo veci pad – mogli su to napraviti bez vecih problema posto je kupnja bila suplja,ali onda je pitanje kakva je tek bila prodaja!

Jos ako znamo da je puno malih izlazilo prekjucer,jucer i danas misleci kako ce tamo slijedeci utorak,srijedu kupovati te iste dionice po 10-15% nizim cijenama.

Ako mali ovih dana nisu kupovali tj. puno je vise njih prodavalo,zasto smo onda na istim razinama,namece se zakljucak da velikima vise ne odgovara pad Crobex-a! [thumbsup]

Pozdrav.

PBZ INVESTOR - nikad vise!


Ovaj tjedan se Crobex ponasa puno bolje nego sto sam ocekivao,pogotovo jucer i danas. Vidljivo je iz aviona da su fondovi htjeli napraviti paniku tj. malo veci pad – mogli su to napraviti bez vecih problema posto je kupnja bila suplja,ali onda je pitanje kakva je tek bila prodaja! Jos ako znamo da je puno malih izlazilo prekjucer,jucer i danas misleci kako ce tamo slijedeci utorak,srijedu kupovati te iste dionice po 10-15% nizim cijenama. Ako mali ovih dana nisu kupovali tj. puno je vise njih prodavalo,zasto smo onda na istim razinama,namece se zakljucak da velikima vise ne odgovara pad Crobex-a! [thumbsup] Pozdrav.

Ma ne bi rekao kolega , to ti znaći da im još nije pogodan trenutak za šišanje “ovaca” –

[thumbsup][thumbsup]


ivek123: ” plavi: ” Upravo to. Ono što je očekivano i što će se očekivano i dogoditi je već uračunato. To ti je kao primjeri u svijetu što smo imali , tvrtka objavi 2 milijarde gubitka , a očekivalo se tri, i ode dionica 8 % gore. Znaš što ti hoču reći? Što ako ne bude recesije u USA npr.? Ili druge slične stvari? Jer sve crno je kao pod normalno, zato i indexi u EU i USA svako malo rastu zadnje vrijeme , jer izgleda da i nije sve tako crno kako se predviđalo. ” Hmmm, moguce ali nitiko ovog trena nema pojma zapravo gdje smo i kako ce se stvari odvrtiti. Sto ako nas stvarno udari kreditni val? Mislis da ce Rohin “one time shot” kako je i sam napisao uspijeti obraniti HR od kreditnog sloma? Sam je rekao da je kriza “puno dublja nego se prvotno mislilo” sto mene dovodi do zakljucka da niti oni nemaju pojma koliko je ovo dugotrajno i koliki ce biti impact. Se slazes barem sa ovim dijelom da je zapravo sve jako jako maglovito i da bi moglo biti veceg vraga nego itko misli? ” Naravno da se ne slaže sa tobom ili barem neće tu napisati, a dobro se zna da ste u pravu. E sada da napiše istina može biti svega onda bi počelo drvlje i kamenje po njemu a ovako mora šutiti ili lagati. istina inflacija nam gricka kunice ali manje nego Vama korekcija. Sretno Vam bilo u dionicama btw eu se lijepo oporavila http://finance.yahoo.com/intlindices?e=europe [bye][bye][bye][bye][bye]

kak ti se da sam sebi odgovarat ???

Vadi jedan krumpire i upita ga drugi jesu li dobri krumpiri, a ovaj prvi mu odgovori da ovi bolji i jesu, a ovi gori i nisu.

New Report

Close