Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


valentine: ” Europa fino zelena, a mi? ” I mi ćemo do kraja dana pogledaj promete, nema sumanutih lupanja po bidovima ( naravno ), pa će kupci morati agresivnije po asku.

Jesi siguran? Nema agresive po asku stari moj više. Zadnja 3 tjedan je bilo.
Pogledaj šta kažu analitičari. Srbija, nafta…itd.
Fondovi kapitaliziraju, tako i da mali oderu po asku agrasivnije, ne može pomoći.
Crobex -0,71%

"Prvo je padalo onda je raslo, pa sam kupovala i bilo je uzbudljivo." ivana7


valentine: ” Europa fino zelena, a mi? ” I mi ćemo do kraja dana pogledaj promete, nema sumanutih lupanja po bidovima ( naravno ), pa će kupci morati agresivnije po asku.

Ono šte se vidi posljednjih dana je baš ovo. Nema agresivnog lupanja po bidu.

vrijeme je da se pređe na druge sektore ulaska

npr. banke i HT naravno[thumbsup]

ma joj bas citam sto svi pricaju o ATPL i definitivno je precjenjena…- sve prodat i stavit u TNPL ili nesto podcjnjeno i u ovom slucaju sigurnije… tako sam ja naravio prije tjedan dana.

Pih, ovo je samo mali odbijanac ( normalni ) u daljnjem uzletu tržišta na 4.000 i preko[wink]

Imho[smiley]

novac na burzi nikad nije izgubljen, promijenio je vlasnika!

Ne podcjenjujte danasnji dan..evo nesto se kuha[embarass]
Mislim pozitivno..
Bumo vidli[pray]

CASH, ZVZD, ATPL, LEDO, PTKM, MRSK. Hic Rhodos, hic salta !!!!

Evo za Barona, ništa ne prati EU:

Europe shares rise as banks rally, insurers cut losses
Wed May 7, 2008 5:29am EDT

LONDON, May 7 (Reuters) – European shares added to their gains on Wednesday, hitting session highs by mid-morning as banks and some insurers reversed earlier losses.

By 0924 GMT the FTSEurofirst 300 index of top European shares was up 0.52 percent at 1,358.32 points, just shy of the session high of 1,358.47.

HSBC (HSBA.L: Quote, Profile, Research), Credit Suisse (CSGN.VX: Quote, Profile, Research), Barclays (BARC.L: Quote, Profile, Research) and Commerzbank (CBKG.DE: Quote, Profile, Research) were all up between 0.5 and 1.1 percent.

Shares in AXA (AXAF.PA: Quote, Profile, Research) reversed earlier losses and rose 0.7 percent, having fallen earlier by as much as 2 percent after the French insurer posted a 2.7 percent fall in first-quarter group sales. The DJ Stoxx index of European insurers was last up 0.1 percent, having fallen by as much as 0.8 percent earlier in the day. (Reporting by Amanda Cooper) [kiss]

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

zelenilo u europi , polagano tope minus od početka godine ;
FTSE 100 – 4%
DAX – 13%
CAC 40 – 10% a mi …….
[undecid]

SNHO 1.300.000 prometa !!!

Wile E. Coyote: Carnivorous Vulgaris; Apetitius Giganticus; Eatius Birdius


Cekam da se ekipa otrese ovim gore dolje, da se spirala zavrti i da se dogodi ono za sto se kladim da ce se dogoditi i za tu okladu drzim novac na racunu. Ako izgubim okladu necu bas puno izgubiti. Daleko veca je mogucnost da izgubim na papirima ovog trena.

Gubitak na inflaciji nije jedini mogući gibitak. Drugi mogući gubitak sa stanovišta investitora je da cijene “hartija” odu gore pa da ih moraš skuplje kupovati. Naravno, ako misliš investirati novac u “hartije”, a da ne misliš već bi novac oročio.

***obrisano***

Što se tiće nafte, američki bogataši misle drugačije:

http://www.poslovni.hr/78301.aspx

Milijunaši američku ekonomiju vide kao “vrlo slabu”, no predviđanje nastavka rasta početkom 2009. te očekivanje kupovanja dionica i nekretnina posljednji su znak da je oporavak neizbježan ”

” Stavovi i ponašanje milijunaša mogu se promatrati kao predznak ekonomske stabilizacije ili zaokret koji bi trebao početi u prvim mjesecima 2009. ”

” Uvijek možete naučiti od milijunaša, budući da ta grupa uvijek misli na raznolikost i očuvanje kapitala”, rekao je Callahan. Samo prije nešto više od godinu dana milijunaši su bili oprezni u predviđanju ekonomije za 2007., no sada su “puni optimizma”, zaključuje Callahan.

E pa sad hoče li pametni investitori pričekati koji mjesec i kupovati kada i milijunaši dionice, ili će krenuti u kupovinu prije, kako bi možda upravo tim milijunašima tada i prodali sve ili dio svojih dionica?
A ti ako misliš da će Crobex završiti godinu u minusu i to 30 % ili više u trenutku kada nema nikakvih problema u ekonomiji države , a kompanije ostvarile povijesno najbolje godišnje rezultate ( većina njih ), onda OK. Da ne govorimo o perspektivi ulaska u EU i povlačenju paralele sa državama koje su to sve prošle ( ulaz u EU ) i reperkusijama na njihove dionice, odnosno njihovu vrijednost.

Iskreno malo mi te žao što si odavno u cash-u i čekaš, a nikako da dočekaš.

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

Ulećeš ti, samo bezveze soliš pamet na forumu, znači imaš ZSE monitor (prepostavljam), pratiš forume i ne zanimaju te cijene dionica na HR tržištu??!! Ovo je ljudi fenomen na našem tržištu.

Recimo u cijeloj toj korekciji, ATPL, IGH pa čak i JDPL su skoro istim razinama iz 10-11/2007 godine ne računajući ATH.

Onaj koji nije prodao IGH prije korekcije na 11.000, sada skoro je pa na nuli, koliko je ona korekcija bila opravdana, ali prije svega isforsirana i to se vidjelo.[thumbsup]

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

New Report

Close