Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

MIslim da ćemo nakon proboja od 4000 krenuti prema 4500, ako ne i do ljeta dosegnuti 5000.
Tko misli da je ovo moguće?

@vendetta

Komentar komentara trgovanja [thumbsup]

Što se tiče slike, vjerujem da će se sada javiti hrpa daltonista i zaključiti da je lik završio posao i silazi…

Iz prošlosti se može izvući samo pouka, da ljudi nikad neće izvući pouke iz - prošlosti. wb


Ivana,samo još ovo ako želiš pojasniti.

(ivana) probajte malo razmijenjivati informacije i uhvatiti barem dio financijskog kolača.-danas poslijepodne

(ivana)ali dobro je kada se zna više.
– ali po mom dobrom običaju ništa Vam neću reći.
-danas prijepodne

Ako bi se svi ponašali kao ti o kakvoj izmjeni informcija onda govorimo??

– pa taj dio jednostavno ne ide na ovome forumu.
– tu vlada euforija ulagača, prije bih rekla bolesničko drukanje,
– koje naravno ovisi o poziciji 100% keš ili dionice.
– svi prelaze na deytrejdanje.
– svi postaju pravi stručnjaci.
– a ja se pitam, koliko se zarađujete na taj način.
– lijepo piše u knjigama koliko posto ulagača može biti uspješno u tom načinu trgovanja,
– knjige kažu jako malo, neki su se i obogatili, ali samo rijetki,
– tu Vam sigurno nitko, odnosno rijetki su pošteni i napisati će stvarno stanje.
– tu je puno neistine, puno lažnih stručnjaka, a neki trguju i virtualno,
– ali nije mi cilj nikoga omalovažavati, odnosno svak se može pogledati u ogledalo i zapitati se koliko je izgubio u ovoj korekciji.
– ali i gubitci su sastavni dio igre na burzi.
– zarada na burzi zahtijeva zbilja dosta rada, pogotovo čitanja, i puno matematike i računanja.
– e sada zašto bi netko dobio sve te podatke,
– kod mene je pravilo, informacija za informaciju.
– a forum mi služi samo zbog psihologije ulagača.
– ionako je preko 90% postova drukanje.
– ja se drukanjem na svoje dionice nikada nisam koristila.
– a kada sam i napisala koju prognozu na ovom forumu, nikada do sada nisam pogriješila.

– a Vi i dalje proučavajte index, i vičite ide to gore ili dolje, ovisno što Vam više odgovara.
– i naravno što više boldanih tekstova, ali samo na engleskom.
Pozdrav !


kolege forumaši kakva su predviđanja za sutra i do kraja tjedna …

lagani minus, rekao bih… nervoza zbog izbora u srbiji ce odraditi svoje… iako sam 99 posto u dionicama/fondovima

ali to je realno… bit cu sretan ako bude mali minus

i onda navijamo za ‘demokrate’ u nedjelju i nakon toga nema natrag, samo up [thumbsup]

24g - liberel, ateist, anarhist, kapitalist...

@ krpa
Dobro si to zamjetio!
Uopće mi nije palo na pamet da bi se moglo i na taj način protumačiti.
S obzirom na izmjene crveno-zeleno zadnjih dana zbilja bi mnogima već sve moglo biti sivo pa da to sasječemo u korijenu evo poboljšane verzije!

Laku noć svima!

Kad se sretnu osoba s novcem i osoba s iskustvom: Osoba s iskustvom ode sa novcem, a osoba s novcem ode sa ...

SLK- jesi li prodao dionice LKPC……ako nije tajna


Da, prošle godine.

No respect

golubv:

Ivana,samo još ovo ako želiš pojasniti.

(ivana) probajte malo razmijenjivati informacije i uhvatiti barem dio financijskog kolača.

(ivana)ali dobro je kada se zna više.
– ali po mom dobrom običaju ništa Vam neću reći.

Ako bi se svi ponašali kao ti o kakvoj izmjeni informcija onda govorimo??


– ja se drukanjem na svoje dionice nikada nisam koristila.
– a kada sam i napisala koju prognozu na ovom forumu, nikada do sada nisam pogriješila.

Bez uvrijede,moram priznat da previse pricas ako nista ne zelis reci, od kad pratim tvoje postove sve tvoje izjave su tipa “hvalite me usta moja” , nikada nista pametno ili konkretno, samo hvaljenje

ludlum:

1. Dolaze ogromni novci od dividende HT – cc-2 miliarde kn ( dosta toga bude potošeno u nove dionice ) 2. Završiti će uskoroi ta fama oko izbora u Srbiji 3. Dolaze dobri izv. za 1. Q 4. Dow i Dax probili psihološke granice i to sa velikim volumenima (ulaže se ogroman novac u dionice ) 5. Uskoro će završiti i ta dva famozna mjeseca od HT i INE 6. Naši fondovi uskoro ulaze u igru 7. Bude ove godine i neka iznenađujuća preuzimanja ( privatizacije ) kod nas u HR[proud]

2.Kako će završiti fama ako će radikali donijeti nestabilnost u regiji???
3. Izvješća za 1.kv su katastrofa.
5. Ček malo, pa lock up je tek iza 1.06. za braniteljski fond, a nakon toga biti će rasprodaje.
6. Koji fondovi. Ljudi su tek izašli iz fondova, i nemislim da će se tako
Kolega Baron je dobročinitelj i on upozorava, izgleda da bi sve dao za investitore.
2 osnovne stvari koje treba gledati:
Prinosi fondova u ovoj godini ne postoje, stoga treba vratiti povjerenje ulagača i barem pokušati smanjiti minus na normalnije razine, a t o je crobex od minimalno 4300 što je realno očekivati u ovoj godini.
Recesija u SAD-u ne postoji.

Kakav će crobi biti sutra nitko ne zna, ali trenutno uložiti u dionice može donijeti srednjeročno samo plus, još je uvijek ovo povoljno ulaganje, druga je stvar što ovdje postoji hrpa daytradera i to je žalosna istina.

Surround all arround when it hits the ground

ludlum:

1. Dolaze ogromni novci od dividende HT – cc-2 miliarde kn ( dosta toga bude potošeno u nove dionice ) 2. Završiti će uskoroi ta fama oko izbora u Srbiji 3. Dolaze dobri izv. za 1. Q 4. Dow i Dax probili psihološke granice i to sa velikim volumenima (ulaže se ogroman novac u dionice ) 5. Uskoro će završiti i ta dva famozna mjeseca od HT i INE 6. Naši fondovi uskoro ulaze u igru 7. Bude ove godine i neka iznenađujuća preuzimanja ( privatizacije ) kod nas u HR[proud]

2.Kako će završiti fama ako će radikali donijeti nestabilnost u regiji???
3. Izvješća za 1.kv su katastrofa.
5. Ček malo, pa lock up je tek iza 1.06. za braniteljski fond, a nakon toga biti će rasprodaje.
6. Koji fondovi. Ljudi su tek izašli iz fondova, i nemislim da će se tako brzo vratiti. Pogledaj samo promet nakon IPO HT-a i danas. Za 1/3 manji

baron, molim te nemoj generalizirati neke stvari, samo tu paničariš na forumu ….
2. tko ti kaže da će radikali donijeti nestabilnost, tj. pobijediti na izborima ?
3. a što je s dobrim izvješćima i to dosta firmi ?,
6. a tko ti kaže da su ljudi izašli iz fondova? jesu neki, pa nisu svi izašli, ; kad bi to tako bilo, većina bi ih propala.
a to što je promet na ht-u manji, pogledaj koliko je malih do sada prodalo dionica ht-a , sasvim normalna situacija.

drastično smanjti doprinose na plaće i drastično smanjiti poreze. samo tako možemo dalje !

Kratkotrajni uzlet u medvjeđem tržištu gubi dah?

http://www.poslovni.hr/Content/Article.aspx?id=78866

Evo, pa komentirajte.

Pohlepa špekulanta tjera da zauzme preveliku rizičnu poziciju. Taština mu ne dozvoljava da prizna grešku transformirajući ga u navodnog "dugoročnog investitora". Ali on to nije jer nitko ne zaslužuje nazivati se investitorom ukoliko je emotivan. Zato pamet u glavu: kupuj podcijenjene dionice i dobro diverzificiraj svoj portfelj.

Nevjerojatno koliko nekima treba da nauče.
Odgovarala nam je pobjeda HDZ-a a dionice su pale.
Odgovarala nam je pobjeda Tadića a dionice su pale.
Odgovaralo nam je ubrzanje pregovora sa Eu-om a dionice su pale.
Odgovarao nam je ulazak u Nato a dionice su pale.
Odgovarao nam je dolazak Busha a dionice su pale.
Odgovarao nam je IPO HT-a da podigne tržište a dionice su pale.
Sve to je bilo poslije 4. mj. 2007. g. kad je Crobex već bio preko 5000.
A ima još puno toga što nam je “išlo na ruku”.
A sad bi nam kao odgovaralo da Nikolić ne pobijedi.
Ali daj bože da pobijedi pa da konačno krenemo gore.

Što mislite zašto analitičari brokerskih kuća govore da nebude dobro u slučaju pobjede Nikolića? Pa zato da od vas kukavica kupe jeftino dionice.
2 godine mi je trebalo da konačno shvatim da oni stalno ama baš stalno lažu. Prije sam mislio da ili neznaju ili da je nemoguće da su baš tako pokvareni i da se to zakonski nesmije raditi. Ali jesu, pokvareni su do srži i to na kvadrat a zakon ih štiti ko ličke medvjede. Zadnijh godinu dana mi je to jasno.
Sjetimo se još koliko su dionice pale kod uhićenja Gotovine i kod potpisivanja predpristupnih pregovora.
I zato ponavljam. Želim pobjedu Nikolića, oni su ionako svi isti a bit će bolje za našu burzu . Mislim psihološki a moje mišljenje je da njihovi izbori sada kada smo mi pod okriljem Nato-a nemaju ama baš nikakve veze s nama. I to svatko, tko je 5 godina na burzu kao ja, zna.
Danas sam opet optimist pošto nismo još nadoknadili pluseve iz svijeta za 1. i 2. maj.
I zamisli S&P je pao 3% od Nove Godine a koliko smo mi Petrove?
***obrisano***
Pozdrav![thumbsup]

pozdrav svima

vidim da se opet počela na ovom forumu voditi tema politike izbora islične
mislim da ima forum imena politika i utjecaj na investiranje pa svi koji imaju što reći o tome nek tamo diskutiraju

to se prvenstveno odnosi na ovo prepucavanje o srbiji i izborima
naime danas je to srbija sutra ce to biti makedonija pa onda mozda bosna itd itd

imate forum pa se tamo obračunavajte[cool]

Postanite Eu-robovi

New Report

Close