Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Pustite priče, pa DJ je sad pao 30-tak poena ,a i kakve veze imamo mi sa Amerikom? Sad su izbori u Srbiji bauk i evropsko prvenstvo u nogometu kad će nam turizam trpit a i ostatak naše privrede, loša financijska situacija, zaduženost, izbori u SDP-u( nestabilna politička situacija)…Jel tako tenkisto?

Je, jako će nam trpit turizam zbog Eura, a i izbori su u Srbiji. Jadna ATPL, to joj sigurno utječe na dobit.[lol] Naime nije baš svejedno za prevest željezo iz Australije u Kinu ak je u srbiji šef čika Nikolić ili ak u Dubrovniku bude manje turista neg prošle godine.[lol] [lol]

I'LL BE BACK

adna ATPL, to joj sigurno utječe na dobit.[lol] Naime nije baš svejedno za prevest željezo iz Australije u Kinu ak je u srbiji šef čika Nikolić ili ak u Dubrovniku bude manje turista neg prošle godine.[lol] [lol]

Nije li ATPL jednom nogom u turizmu?

kako se uzme.. ATPL je (su)vlasnik Hotela Hilton-Imperial i Dubrovnik airline-a.. prvi je ok a drugi i nije baš super.

Na HR burzi dionice treba kupovati po principu: kupi i zaboravi

governor:

adna ATPL, to joj sigurno utječe na dobit.[lol] Naime nije baš svejedno za prevest željezo iz Australije u Kinu ak je u srbiji šef čika Nikolić ili ak u Dubrovniku bude manje turista neg prošle godine.[lol] [lol]

Nije li ATPL jednom nogom u turizmu?


Je sa jednom nogom je u turizmu a sa ostalih 97 u brodovima i sa 2 u avio prijevozu.

SAM PROTIV SVIH


” Nije li ATPL jednom nogom u turizmu?

U pravu si, ali kao što reče Geronimo u (za sada) poprilično zanemarivom postotku. Ulaganja ATPL-e u turistički sektor su po mojem skromnom mišljenju ulaganja u malo dalju budućnost nego o kojoj sada mi govorimo (Euro 2008). To su ulaganja za onu budućnost kada bi ovaj jad od Hrvatskog turizama trebao imati jasno definirane kategorije (Dubrovnik i dijelovi Istre+Opatija elitni turizam, ostatak masovnjača za nižu i nižu srednju klasu). Kada i ako napravimo image da onaj Švabo koji nije milioner neće moći prismrditi Dubrovniku ili Opatiji, onda ćemo moći govoriti o značajnom udjelu turizma u dobiti ATPL-e. Ostale dijelove Jadrana koji isfuravaju elitni turizam ( kao npr.Hvar) tržište bi trebalo kazniti, ako već i nije. Mislim da stvari idu svojim tokom, ali trebat će vremena. Dosta vremena. Vjerojatno cijelo desetljeće. Al to mi se sviđa kod ATPL-vizija i gledanje u budućnost[proud].

I'LL BE BACK


Ivek očekujem i da ti daš svoj doprinos.

Uhh, nemoj to ocekivati. Meni je sve izglednije da ce dno biti krajem godine.

Na zalost i meni se tako cini a to je da ce se tek iza izbora u US brojati zrtve i uspostaviti “novi pravni poredak” na burzama diljem svijeta. Osobno ne vidim niti jednu dobru vijest na obzoru. Pogotovo ne za nas. Vec slijedeci tjedan su izbori u Srbiji a ako dobije Toma Grobar onda i pitanje Kosova postaje ponovno problem.

Nadalje tu je nogometno prvenstvo koje ce po meni povuci dio sredstava iz fondova jer ce ekipa dizati lovu da bi isli u Austriju. Jedino nas rano ispadanje reprezentacije moze donekle spasiti. Medjutim, nece nas spasiti od odljeva turista koji ce radje na prvenstvo nego na Jadran sa slabom ili gotovo nikakvom ponudom i precijenjenom kunom. Naravno, vlast ce pokusati to prikazati kroz nekakve brojeve kao uspjeh ali bilanca ce vjerojatno otvoriti rupu u proracunu. Ako tome jos pribrojimo val poskupljenja koji se sprema iza ljeta i trenutnu cijenu goriva koja je blizu 9 kn pa tome pridodamo LOSA financijska izvjesca u Q1 ja fakat ne vidim kako moze biti ista drugo do li titanic. Jos ce ispasti da je Cacic u pravu.

Sto se US tice, rezu produktivne dijelatnosti kao manufakturu i gradjevinu a zaposljavaju uciteljice i drzavnu administraciju ovo sto si napisao je sve izglednije. Sto se dolara tice ne treba zaboraviti OI u Pekingu nakon kojih se spekulira da ce Kinezi poceti iskrcavati dolare na vagone. Pitanje je tko ce u buducnosti prodavati naftu za dolare.

Na zalost to bi sve moglo jako pogoditi one u dionicama ali niti mi u cashu necemo proci neokrznuto zato nije bas da se veselim.

Evo sto je kolegao rokoch postao na jednom drugom forumu:

Neue Züricher Zeitung

Izdvojeno najbitnije

Misljenje dipl. analiticar i riziko experta Frédéric Dodard
(vodi u Parizu Balanced- Portfolio-Managment Europa von State Street. Ca. 2000 Mrd. $ vrijednost portelja insti. investitora, od 1988 radi i u CH za UBS)

– nalazimo se jos uvjek u bear marketu
– preporuka max. 20 % portfelja drzati u dionicama
– ulaganje u dionice (index) tipa sirovine- raw materials (rohstoffe)
– ulaganje na englesko i norvesko trziste (velika dividenda)
– na kraju 2008 ili pocetkom 2009 trziste ce doseci najveci pad

Savjetodavna kuca Pricewaterhouse Cooper obznanila je da su u 1. q. 2008. samo 70 novih firmi izlistano na burzu, a ako usporedimo sa 1. q. 2007 dolazimo do zakljucka da je pad 90 %. Isto tako navode podatak da je volumen novca skojim se trguje na burzi pao za nevjerovatnih 81%.

Svicarska narodna banka obznanila slijedece :

1990 g. drzavne rezerve u valuti cine 88 % $, 8,5 % njemacka marka i 3,5 % yen
2006 g. drzavne rezerve u valuti cine 47 % €, 32.8 % $, 10 % engl. £ , kanad. $, yen i dan. kr.

2008. € potpuno istisnuo $

skype - ivek1234


mile1984: ” Ivek očekujem i da ti daš svoj doprinos. ” Uhh, nemoj to ocekivati. Meni je sve izglednije da ce dno biti krajem godine. Na zalost i meni se tako cini a to je da ce se tek iza izbora u US brojati zrtve i uspostaviti “novi pravni poredak” na burzama diljem svijeta. Osobno ne vidim niti jednu dobru vijest na obzoru. Pogotovo ne za nas. Vec slijedeci tjedan su izbori u Srbiji a ako dobije Toma Grobar onda i pitanje Kosova postaje ponovno problem. Nadalje tu je nogometno prvenstvo koje ce po meni povuci dio sredstava iz fondova jer ce ekipa dizati lovu da bi isli u Austriju. Jedino nas rano ispadanje reprezentacije moze donekle spasiti. Medjutim, nece nas spasiti od odljeva turista koji ce radje na prvenstvo nego na Jadran sa slabom ili gotovo nikakvom ponudom i precijenjenom kunom. Naravno, vlast ce pokusati to prikazati kroz nekakve brojeve kao uspjeh ali bilanca ce vjerojatno otvoriti rupu u proracunu. Ako tome jos pribrojimo val poskupljenja koji se sprema iza ljeta i trenutnu cijenu goriva koja je blizu 9 kn pa tome pridodamo LOSA financijska izvjesca u Q1 ja fakat ne vidim kako moze biti ista drugo do li titanic. Jos ce ispasti da je Cacic u pravu. Sto se US tice, rezu produktivne dijelatnosti kao manufakturu i gradjevinu a zaposljavaju uciteljice i drzavnu administraciju ovo sto si napisao je sve izglednije. Sto se dolara tice ne treba zaboraviti OI u Pekingu nakon kojih se spekulira da ce Kinezi poceti iskrcavati dolare na vagone. Pitanje je tko ce u buducnosti prodavati naftu za dolare. Na zalost to bi sve moglo jako pogoditi one u dionicama ali niti mi u cashu necemo proci neokrznuto zato nije bas da se veselim. Evo sto je kolegao rokoch postao na jednom drugom forumu: Neue Züricher Zeitung Izdvojeno najbitnije Misljenje dipl. analiticar i riziko experta Frédéric Dodard (vodi u Parizu Balanced- Portfolio-Managment Europa von State Street. Ca. 2000 Mrd. $ vrijednost portelja insti. investitora, od 1988 radi i u CH za UBS) – nalazimo se jos uvjek u bear marketu – preporuka max. 20 % portfelja drzati u dionicama – ulaganje u dionice (index) tipa sirovine- raw materials (rohstoffe) – ulaganje na englesko i norvesko trziste (velika dividenda) – na kraju 2008 ili pocetkom 2009 trziste ce doseci najveci pad Savjetodavna kuca Pricewaterhouse Cooper obznanila je da su u 1. q. 2008. samo 70 novih firmi izlistano na burzu, a ako usporedimo sa 1. q. 2007 dolazimo do zakljucka da je pad 90 %. Isto tako navode podatak da je volumen novca skojim se trguje na burzi pao za nevjerovatnih 81%. Svicarska narodna banka obznanila slijedece : 1990 g. drzavne rezerve u valuti cine 88 % $, 8,5 % njemacka marka i 3,5 % yen 2006 g. drzavne rezerve u valuti cine 47 % €, 32.8 % $, 10 % engl. £ , kanad. $, yen i dan. kr. 2008. € potpuno istisnuo $

A ništa onda,ti čekaj kraj godine!

Ivek ti intezivno pišeš o padu burze.
Ako nisi kupovao kada je crobex bio na 3200,neznam šta ti čekaš?
I kakav si ti to “investitor” koji ne posjeduje ni jednu dioonicu.


I kakav si ti to “investitor” koji ne posjeduje ni jednu dioonicu.

Oprezan i racionalan?

skype - ivek1234

Ivek, sve ok.
ali ovo da ce nogometno prvenstvo pa ce ekipa kod nas dizati udjele da ode na tekmu i rusiti burzu.
Nasmijao si me strasno.
Nazalost postanes smijesan i jadan kada ubacis ovako ensto.

Ostalo u postu je OK, mozemo raspravljati ali pokopavas se sa izjavama da ce nas spasiti ako ispadnemo u prvom krugu.

Jao, jos se smijem..

Da ponovi, ostali dio posta je OK

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep

evo malo za iveka i barona :

http://www.seebiz.eu/hr/fondovi/buffett-najgori-dio-krize-je-iza-nas,14504.html

drastično smanjti doprinose na plaće i drastično smanjiti poreze. samo tako možemo dalje !


evo malo za iveka i barona :

http://www.seebiz.eu/hr/fondovi/buffett-najgori-dio-krize-je-iza-nas,14504.html

Jel to onaj isti tip koji je prije neki dan govorio da je u US recesija da ce biti gadna i da ce potrajati?? [cool]

Sa 64% pada profita i ja bi govorio da je kriza gotova. [lol]

Sa druge strane, nisam cuo da ulaze na brdovitom Balkanu.

skype - ivek1234

New Report

Close