Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ja prije mislim da bi Samodol mogao biti pobrisan uskoro. Ako sve rezimiramo sto je napravio po meni je slozio vise stete nego koristi za burzu i trgovanj

I meni je to nekako najizgledniji scenarij. Nije što smo mi mali izgubili nego su i puno veći igrači izgubili milijarde kuna a oni će stisnuti za ja.. i malo veće igrače iznad ovog kret…[bye]


Jutros sam uključio TV pri kraju Poslovnog foruma na HTV i još bunovan slušao Samodolove najave promjene reda na burzi. Iz ono malo što sam pohvatao rekao bih da se sprema ozbiljna čistka sudionika – kako brokera, tako i trgovaca – nakon koje će u igri ostati samo veliki, ma što to značilo. Nekoliko puta je naglasio visoku cijenu tih izmjena, što će po mojem feelingu, maknuti s tržišta ne samo day tradere nego i sve koji obrću manje od milijun kuna. Nije bilo riječi o porezu na kapitalnu dobit, ali mislim da je i to dark cloud na obzorju.

Na koga se točno odnosila “financijska neadekvatnost”? Na pojedine brokerske kuće ili na male investitore?
Također je spominjao novi zakon o zaštiti malih investitora – do 150 000 kuna bi država garantirala u slučaju stečaja brokerske kuće. Koliko ja znam, privatni portfelj na ulazi u stečajnu masu brokerske kuće i novac/dionice su prilično sigurni.

Ima li neko pojašnjenje?


Bing: ” Jutros sam uključio TV pri kraju Poslovnog foruma na HTV i još bunovan slušao Samodolove najave promjene reda na burzi. Iz ono malo što sam pohvatao rekao bih da se sprema ozbiljna čistka sudionika – kako brokera, tako i trgovaca – nakon koje će u igri ostati samo veliki, ma što to značilo. Nekoliko puta je naglasio visoku cijenu tih izmjena, što će po mojem feelingu, maknuti s tržišta ne samo day tradere nego i sve koji obrću manje od milijun kuna. Nije bilo riječi o porezu na kapitalnu dobit, ali mislim da je i to dark cloud na obzorju. ” Na koga se točno odnosila “financijska neadekvatnost”? Na pojedine brokerske kuće ili na male investitore? Također je spominjao novi zakon o zaštiti malih investitora – do 150 000 kuna bi država garantirala u slučaju stečaja brokerske kuće. Koliko ja znam, privatni portfelj na ulazi u stečajnu masu brokerske kuće i novac/dionice su prilično sigurni. Ima li neko pojašnjenje?

To je u slučaju pronevjere novca broekrske kuće. Svojedobno je bila brokerska kuća National koji su krali novac od svojih klijenata. Novci se vode odvojeno, ali nije da se ne mogu ukrasti.

Bing:

Jutros sam uključio TV pri kraju Poslovnog foruma na HTV i još bunovan slušao Samodolove najave promjene reda na burzi. Iz ono malo što sam pohvatao rekao bih da se sprema ozbiljna čistka sudionika – kako brokera, tako i trgovaca – nakon koje će u igri ostati samo veliki, ma što to značilo. Nekoliko puta je naglasio visoku cijenu tih izmjena, što će po mojem feelingu, maknuti s tržišta ne samo day tradere nego i sve koji obrću manje od milijun kuna. Nije bilo riječi o porezu na kapitalnu dobit, ali mislim da je i to dark cloud na obzorju.

Na koga se točno odnosila “financijska neadekvatnost”? Na pojedine brokerske kuće ili na male investitore?
Također je spominjao novi zakon o zaštiti malih investitora – do 150 000 kuna bi država garantirala u slučaju stečaja brokerske kuće. Koliko ja znam, privatni portfelj na ulazi u stečajnu masu brokerske kuće i novac/dionice su prilično sigurni.

Ima li neko pojašnjenje?

– toćno, ne ulazi u stečajnu masu.
– nisam gledao poslovni ali samodola je dovoljno jednom poslušati i vidi se koliki mu je kapacitet [lol]
– novac je prilično siguran ali ne sasvim…


Ja prije mislim da bi Samodol mogao biti pobrisan uskoro. Ako sve rezimiramo sto je napravio po meni je slozio vise stete nego koristi za burzu i trgovanj

Slazem se. On je zapravo tamni oblak nad burzom. Uostalom, diktat ce doci iz EU kao i sve ostalo. Nema sto Ante pametovati nego samo slusati i izvrsavati. Cujem da mu sa par strana opako rade o glavi! Ruku na srce i vrijeme je da ga smjene pa da pokusaju dovesti nekog normalnog tko bi mozda i razumio o cemu se tu radi. [wink]

skype - ivek1234


Ja prije mislim da bi Samodol mogao biti pobrisan uskoro. Ako sve rezimiramo sto je napravio po meni je slozio vise stete nego koristi za burzu i trgovanj

Oni koje je nazvao “analitikantima” ga čekaju i ne zaboravljaju.

No respect


Kako ti misliš da on može nekoga maknuti s tržišta, objasni?

Lako: primoravanjem članova burze, tj. brokera na destimulaciju sitnih riba da sudjeluju u igri velikih. Na primjer, skalom provizija prema pojedinačnim nalozima, veličini pojedinih naloga i ukupnom, na pr. godišnjem prometu.

Antu spašava sada probijanje 4000….

opala!


Antu spašava sada probijanje 4000….

Antu spašavaju i pravila koja bi male investitore kao neposredne sudionike maknula sa scene.


Antu spašavaju i pravila koja bi male investitore kao neposredne sudionike maknula sa scene.

A kome će veliki onda prodavati? Bez malih nema burze!

UPGRADING TO MARKET OUTPERFORM ON STRONG RAKIJA DEMAND!


ante je govoreći o potezima mirovinskih fondova špekulantsko ponašanje opravdao kao neophodno za burze. ni riječi nije bilo o uklanjanju malih dioničara već o skupoći koju novi zakon o TK donosi brokerskim kućama zbog zahtjevanih 150 000 kn adekvatnosti kapitala po svakom klijentu.


Antu spašavaju i pravila koja bi male investitore kao neposredne sudionike maknula sa scene.

Siguran sam da ce mu EU komisija to dozvoliti!! [lol] [lol] [lol]

skype - ivek1234

New Report

Close