Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Simone: ” Žalim se ja prijatelju što sam 100% u kešu od utorka a on me utješio praktičnim primjerom iz povjesti… “Ajde zamisli da si 11.9. ujutro ti 100% u kešu….” Daleko je ponedjeljak a ja sam prvi bik na čelu kolone[wink] ” nikak’ mi nije jasno zašto se ovdje bikovi pale na zeleno a ne crveno. [smiley]

Kolega,pa trava je zelena, možda je to razlog?

P.S.
A o boji novca da ne pričam [proud]

AZ? Hvala, ne.

Banks, Spanish stocks lead Europe shares up 1 pct

LONDON, May 2 (Reuters) – European shares got off to a strong start on Friday, led by banks and Spanish stocks and in step with a global equities rally as the dollar rose and oil eased.

At 0841 GMT, the FTSEurofirst 300 was up nearly 1 percent at 1,351.75 points. The index rose 6 percent in April to record its best month since late 2003 but is still 17 percent off a 6-1/2 year peak hit in July last year.

Banks were broadly stronger, with Royal Bank of Scotland (RBS.L: Quote, Profile, Research), UniCredit (CRDI.MI: Quote, Profile, Research), BNP Paribas (BNPP.PA: Quote, Profile, Research), Deutsche Bank (DBKGn.DE: Quote, Profile, Research) and UBS (UBSN.VX: Quote, Profile, Research) up 1 to 3.9 percent.

Spanish stocks with big exposure to Brazil jumped after Standard & Poor’s upgraded Brazil to investment grade.

Banco Santander (SAN.MC: Quote, Profile, Research) climbed 3.8 percent and Telefonica (TEF.MC: Quote, Profile, Research) gained 2.2 percent to be the top two points contributors to the FTSEurofirst 300.

In other sectors, top gainers included miner Rio Tinto (RIO.L: Quote, Profile, Research), which rose 1.5 percent after an Australian newspaper cited Rio Chairman Paul Skinner as saying a break-up of his company was an option to extract the best return for shareholders.

U.S. stocks rose sharply overnight and Japan hit its highest close in nearly four months amid growing optimism about the U.S. economy.

But macro data continued to be mixed, with a survey showing the pace of growth in the euro zone’s manufacturing industry fell to a near three-year low in April.

Vaš link

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

Javio se Isus spasitelj u zemljanom obliku ( Mesić) i kaže da su istočne zemlje u financijskoj krizi. Izgleda da je u srijedu prodavao skupa sa Simoneom.[lol]

burza se uvijek oporavlja prije gospodarstva tako da očekujem veliki oporavak prije nego to najavljuju analitičari [thumbsup]

NEMA PREDAJE


Žalim se ja prijatelju što sam 100% u kešu od utorka a on me utješio praktičnim primjerom iz povjesti…

“Ajde zamisli da si 11.9. ujutro ti 100% u kešu….”

Daleko je ponedjeljak a ja sam prvi bik na čelu kolone[wink]

Bio si sretan što si zaradio paletu cigla a sad ćeš propustiti cijelu vilu. Ne isplati se trejdati.[bye]

Futuresi u neznatnom plusu… http://finance.yahoo.com/indices?e=futures

You either do it right or you get eliminated!


Simone: ” Žalim se ja prijatelju što sam 100% u kešu od utorka a on me utješio praktičnim primjerom iz povjesti… “Ajde zamisli da si 11.9. ujutro ti 100% u kešu….” Daleko je ponedjeljak a ja sam prvi bik na čelu kolone[wink] ” Bio si sretan što si zaradio paletu cigla a sad ćeš propustiti cijelu vilu. Ne isplati se trejdati.[bye]

To se ne zove trejdanje već kapitaliziranje dobiti[lol]

Nisam odolio ovom malom plusu za razliku od debelog minusa od prije 2-3 tjedna a slično ste i vi napravili na 34o na HTu po objavi dividende, pa su vas skoro razapeli na HT topicu[lol]

Svi kupuju ti prodaj - Svi prodaju ti kupuj


burza se uvijek oporavlja prije gospodarstva tako da očekujem veliki oporavak prije nego to najavljuju analitičari [thumbsup]

ma … prvo gospodarstvo mora otići vrit da bi se moglo oporaviti. ovak se burza (naša) mora oporaviti od same sebe.
Vaš link
Domaćim prognostičarima koji vjeruju da se globalna kriza neće osobito osjetiti u Hrvatskoj pridružio se i zagrebački Ekonomski institut koji smatra da će ekonomsko usporavanje biti kratkog daha, pa se već iduće godine može očekivati lagani oporavak.

Never pay the slightest attention to what a company president ever says about his stock. Bernard Baruch


ma … prvo gospodarstvo mora otići vrit da bi se moglo oporaviti. ovak se burza (naša) mora oporaviti od same sebe

Slažem se, prvo treba biti kriza, a kod nas je jedino bila kriza tzv. precijenjenih dionica[smiley]

US jobs data propels European shares higher

LONDON, May 2 (Reuters) – European shares rallied on Friday after data showed the U.S. economy lost fewer jobs than expected in April, reinforcing the belief that growth may be stabilising.
The U.S. government said 20,000 workers were lost from non-farm payrolls in April, against expectations for a fall of 80,000 and compared with a downwardly revised loss of 81,000 in March.

By 1235 GMT the FTSEurofirst 300 index of top European shares was up 1.8 percent at 1,362.94 points, versus 1,351.07 points before the data. The index was close to its highest since late February.

Although the data was not as bad as some investors had feared, April still marked the fourth consecutive monthly contraction in the labour market, the worst such run since a five-month stretch of declines from February to June 2003.

Banks were the top performing sector on the European market, accounting for a net 7.04 point gain in the FTSEurofirst, compared with a net gain of 5.02 points before payrolls. Spain’s Banco Santander (SAN.MC: Quote, Profile, Research) was the largest individual positive weight, rising 4.3 percent.

(Reporting by Amanda Cooper)

Vaš link

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

Evo još dobrih vijesti iz amerike

Vaš link

Di je ivek sad da druka.[lol] [lol] [lol]

Vidim da nitko više ovdje na forumu spominje riječ recesija u Americi. Što su medvjedi otišli spavati zimski san s zakašnjenjem jer su bili budni tijekom cijelog zimskog kvartala.

Pogotovo oni koji su govorili kako buffet i soros spominju recesiju u americi. Pa razmislite logički: Pa da ti imaš milijarde dolara keša za kupovat firme kaj bi govorio svijetu da nema recesije i tako širio optimistično raspoloženje umjesto negativnog. Pa oni isto žele kupiti firme po čim nižoj cijeni kako bi na kraju godine imali čim veću dobit. Kad se spominje riječ recesija zna se da će neke firme koje vrijede izgubit i 30% vrijednosti ukupne kapitalizacije na burzi, što ih čini podcjenjenjima i vrlo povoljnima za kupnju.

A niste skužili da buffet u zadnje vrijeme skuplja dionice od dosta firmi u americi. Što vi mislite da netko tko predviđa duboku recesiju bi kupovao dionice sada, pa naravno da nebi pričekao bi dok vrijednost firmi ne padne još bar 20%.

Zato dragi moji medvjedi niš do recesije ove godine. Želim vam dubok san bar još par godina. Uživajte.[wink][wink]


Futuresi u neznatnom plusu… http://finance.yahoo.com/indices?e=futures

sada su već u dobrom plusu…[thumbsup]

drastično smanjti doprinose na plaće i drastično smanjiti poreze. samo tako možemo dalje !

New Report

Close