Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Vidim našli se stručnjaci objašnjavat brojke o US GDP-u, a da malo pogledate internalije prije nego što se počnete veseliti: Plus je isključivo zbog rasta zaliha, a to se dogodilo jer su firme precijenili kolika će biti potrošnja. A znamo šta se onda događa sa proizvodnjom u slijedećem mjesecu, ili ne ? Dalje, izvoz je doprinio dosta ali ni približno koliko je dolar pao. Private inventory investment added 0.81% to GDP growth, offsetting weaknesses in personal consumption and growth in imports Final Sales of domestic product: (GDP growth – private inventories) : -0.2% Personal consumption expenditure: +1% (slowest since Q2 2001) Gross private domestic investment: -0.7%; Residential investment: -26.7% (most since 1981); business fixed investment: -2.5% (biggest decline since Q1 2004) Exports: +5.5% Imports: +2.5% Doduše nije depresija, ali bit će ne bojte se. [lol] [lol] [lol] Ugodne prazinike želim [smiley]

[color=Gray; font-family:Verdana]
da točno ..

ali i to je bolje od očekivanja ..

ali kakve to u Usa ima veze sa Hr ?

procjene su da ima najviše veze sa Eu , tj da bi se “slow down” mogao proširiti u Eu nakon Usa , manje u Aziju i drugdje ..

Hr gospodarstvo ide svojim putem , i trebati će proći još dosta vremena da se možemo uspoređivati sa drugim razvijenijim gospodarstvima i tržištima kapitala ..

a u Hr je 4Q tj 1Y bio u prosjeku znatno (>10% >20%) bolji nego prošlom razdoblju ..
a i neki 1Q rezultati su dobri ..

na ovim cijenama kad su puno dionica na 50-60% ATH , su fundamenti vrlo prihvatljivi ,

a da ne pričamo o tome da većina društava radi sa profitabilnošću manjom i nekoliko puta sa usporednim firmama u svijetu ;
potencijal porasta neto dobiti onda je vrlo jasan .. i odnosa P/E ..[cool]
[/color]

A i broj nezaposlenih je pao slucajno.Kao recesija je a broj nezaposlenih pada iz tjedan u tjedan.

BUUUUUUUU ajde ne trkeljaj vise.

SAM PROTIV SVIH

Vidim i Chukago Purchasing Maneger je iznad ocekivanja izaso.

SAM PROTIV SVIH

Ajde geronimo ne bauljaj gluposti kao onda kad si se prosuo sa TA i ne razlikovanjem cijene na zatvaranju i intraday, ADP report nema veze sa životom i već 5 mjeseci daje pogrešne signale. Jedino što se uzima u ubizir (a i to se revidira svaki mjesec na dolje) je u petak.

Kupujem samo onda kad u ljekarnama nestane probiotika, normabela i pelena za inkontinenciju

DRYS u plusu
Amerika zelena
CROBEX u plusu +1,35%[thumbsup]

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

ekipa, ne znam tocno kad su praznici u Hrvatskoj – radi li burza ponovno u petak?

[color=blue][/color]Sta ne moze sa pare, moze sa puno pare!


DRYS u plusu
Amerika zelena
CROBEX u plusu +1,35%[thumbsup]

Sasvim očekivano. Ja dokupio Dalekovod.[thumbsup]


A realberu daj nam objasni kako pada nezaposlenost a Ameri u recesiji? Mislim ako znas.Volio bih cuti tvoje strucno misljenje.

[color=Gray; font-family:Verdana]
pa u recesiji “sve pada” pa valjda i nezaposlenost ..

mislim da se to uklapa u sliku .. o “svekolikom padu” ..[proud]
[/color]

Predpostavljam da ces preskociti odgovor.Jer kada si pisao o velikoj recesiji u Americi DJI je bila na 11600 a danas je na koliko?

SAM PROTIV SVIH

Kakvo opaljivanje po skrivenima na HT-u…

Mudro je zborio stari Seneca: "Per ipiz dudatis eneus iri!"


Otvaramo s minusom i tijekom dana prelazimo u plus 0,xx – 1,xx.. U ponedjeljak malo ozbiljnije gore na pocetku dana, jer ce ekipi nakon danasnjeg dana napokon bit jasno da smo u pozitivnom trendu, a i 4 neradna dana burze za redom ce cashovce ucinit gladnim[thumbsup][thumbsup]

Nevjerne Tome, evo vam post od danas ujutro u 9:50 !
TA analizu nisam proucavao, stovise u ovo vrijeme proucavam samo guze i cice na ulicama suncane nam metropole[cool]
Acta est fabula ! [thumbsup][thumbsup]

CASH, ZVZD, ATPL, LEDO, PTKM, MRSK. Hic Rhodos, hic salta !!!!


Opet ti kažem geronimo nemaš veze sa životom, nezaposlenost ne pada, a ti ne znaš ni težinu pojedinih ekonomskih indikatora a htio bi raspravljati o tome.

kako ne pada ??

ja sam tu informaciju čuo na CNBC-u više puta zadnjih mjesec-dva ?

oni lažu ? ili neznaju brojati ljude ..

morat ćeš ih ti naučiti kako se broji

a i matematiku neznaju valjda [lol] [lol]

New Report

Close