Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

U mjesecu siječnju kad je CROBEX bio još jako visoku 2008. godine OMF su kupili preko 500 miliona kuna. Tko je prodao ? OIF su prodali siću oko 30 miliona, dakle iskrcali su se naši prijatelji brokerčići u ružičastim košuljama, ljubavnice i punice, ali i pokoji forumaš PD-a koji je pažljivo čitao teme brlog i korekcija.

Pola milijarde kuna može čuda napraviti, pogotovo kad imatelje (sad već bivše) uhvati paničan strah da će propustiti vlakić. A vlakić su prije samo dva tjedna pokrenuli bankrotirani manageri OIF-a uz pomoć mirovinaca, medija i države. Treba pokazati stoki sitnog zuba da je opet sve super i da se slobodno mogu vratiti u fondeke.

Ali ne ide to baš tako, ljudima se burza malo ogadila, benzin uskoro preko 9 kuna, špekulanti iz socijalizma kupuju tjesteninu, rižu i brašno na veliko. Da ne govorimo o strahu Dalmatinaca i Istrana oko ove turističke sezone, pit će smeđih pelena kad ovog ljeta izvješća sa graničnih prelaza počnu javljat puno manje motoriziranih turista nego prije. Doduše možda biciklisti nadoknade.

Trebat će puno više od ovog odbijanaca sa upucanih par stotina kuma da se burza vrati u modu. [smiley]

Kupujem samo onda kad u ljekarnama nestane probiotika, normabela i pelena za inkontinenciju

Da podjetim u 3 tjedna…
IGH 60%, rasta, kako i DLKV.
VDKT oko 70% rasta. Hdel oko 60% rasta, i još jako puno ostele dionice.
Ide to gore.[undecid]
Ne stavljam ja valjda naloge odpo 200 kom na prodaju na većinu dionica.
Kuže fondovi da nema kraja ovome rastu.
Crobex 1,15% u minusu

"Prvo je padalo onda je raslo, pa sam kupovala i bilo je uzbudljivo." ivana7

Fondovima postalo preskupo pa su malo srušili cijene, a krdo ko krdo kada počne padati svi navale prodavati. Ovo se stalno događa a neki nikako da nauče

Pogledajte malo europu. Ovaj naš pad nije slučajan. Sve u crvenilu.
Vaš link
Slijedeći tjedan kapitalizacija.[undecid]

"Prvo je padalo onda je raslo, pa sam kupovala i bilo je uzbudljivo." ivana7

He he, askovi ostali visoko, u 12 kreće preokret i vraćamo se na 3900 bodova. Evo, prvo mi je Belje na popisu. 9 kom imate do 274 kn. Sorry, još 5. Slično na ostalima dionicama. Koji ste prodali, zaboravite burzu. Idemo dalje gore.[thumbsup]

Mislite da je mirovincima i fondovima u interesu dividendu spraši u croby na 4000?

Cookie Monster

Nema povratka. Stojimo kao ukopani.
Šta strah radi i euforija.[undecid]
Pogledajte kako se beobrazno spušta TISK.
FI će biti prilika za iskrcaj fondova. Ziher.[undecid]
Kad THNK-a izađe kroz par minuta iz blocka…..de gdje?

"Prvo je padalo onda je raslo, pa sam kupovala i bilo je uzbudljivo." ivana7


Mislite da je mirovincima i fondovima u interesu dividendu spraši u croby na 4000?

Mirovincima je skoro svejedno na koliko je crobex, a fondovi će uvijek preferirati da spraše dividendu u crobex na 4000. Alternativa im je da spraše dividendu u isplate udjela ako crobex počne roniti.


U mjesecu siječnju kad je CROBEX bio još jako visoku 2008. godine OMF su kupili preko 500 miliona kuna. Tko je prodao ? OIF su prodali siću oko 30 miliona, dakle iskrcali su se naši prijatelji brokerčići u ružičastim košuljama, ljubavnice i punice, ali i pokoji forumaš PD-a koji je pažljivo čitao teme brlog i korekcija. Pola milijarde kuna može čuda napraviti, pogotovo kad imatelje (sad već bivše) uhvati paničan strah da će propustiti vlakić. A vlakić su prije samo dva tjedna pokrenuli bankrotirani manageri OIF-a uz pomoć mirovinaca, medija i države. Treba pokazati stoki sitnog zuba da je opet sve super i da se slobodno mogu vratiti u fondeke. Ali ne ide to baš tako, ljudima se burza malo ogadila, benzin uskoro preko 9 kuna, špekulanti iz socijalizma kupuju tjesteninu, rižu i brašno na veliko. Da ne govorimo o strahu Dalmatinaca i Istrana oko ove turističke sezone, pit će smeđih pelena kad ovog ljeta izvješća sa graničnih prelaza počnu javljat puno manje motoriziranih turista nego prije. Doduše možda biciklisti nadoknade. Trebat će puno više od ovog odbijanaca sa upucanih par stotina kuma da se burza vrati u modu. [smiley]

glavni igraci su naucili sto ne smiju raditi.
njihovu skolu su platili mali ulagaci.
onakav cirkus (grand korekcija) se vise nece ponoviti.
tocno je da ce trebati malo vise vremena da se vrati ono povjerenje u burzu koje je bilo prije pada.
zato je i ivek oprezan u diskusijama.

evo jedna korisna slika o sentimentu- baron ju je stavio u teh analizu, ali mislim da bi mogla pomoci i ovdje.

Ma oni koji su mislili prodati svoje udjele u fondovi su već davno prodali, a ovi malecki sa 50k u fondovi te i ja pokrijem a kamo li neki ZB Invest.
Idemo dolje možda ne onako nisko ali bogme da ćemo samo rasti teško, a uz to situacija oko nas nije bajna!

Ste zaboravili na Srbe i Kosovo i Nikolića koji izgleda pobjeđuje?

Iskrcaj završen, izgledan blagi oporavak do kraja dana.

Veliki promet – fondovi su se očito vratili u igru i sad malo tresu drvo da vide što će pasti….
Dobra prilika za strpljive kupce.

New Report

Close