Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Silazni trend pri kraju, slijedi stabilizacija tržišta

http://www.liderpress.hr/Default.aspx?sid=43266

14.04.2008.

Oporavak investicijskih fondova

http://www.liderpress.hr/Default.aspx?sid=43320

Ovo je samo da ponovimo za “opr”

14.04.2008.

opr, ako probijemo 4.000 onda nema više povratka … sranje je ako se odbijemo, šteta što je tjedan samo 3 radna dana … ohladit ćemo se do ponedjeljka …

I love the Smell of Profits in the Morning

Saladin:

mislim da bi sutra mogo bit zanimljivo na otvaranju ATPL i DLKV

Sutra bi se mogao desiti bull trap. Danas smo imali već naznaku iskrcavanja, i štopanja fondova sa
skrivenim nalozima na prodaji.


Na kojim to dionicama?

Surround all arround when it hits the ground


budd: ” Većina ulagača se odlučuje na kupnju netom prije točke preokreta. Na sreću, takva točka još dugo neće doći, jer smo još uvijek preeeeeeenisko.Dakle, tko god kupi bilo koju dionicu po ovako smiješnim cijenama, teško da može smatrati to lošom odlukom ” abili smo precenjeni t50% na nizim cjenama, kak sad?

zavisi ko procjenjuje[thumbsup]

svaka skola se placa.sto je skola skuplja obrazovanje je kvalitetnije.


opr, ako probijemo 4.000 onda nema više povratka … sranje je ako se odbijemo, šteta što je tjedan samo 3 radna dana … ohladit ćemo se do ponedjeljka …

I ja se nadam da će se neke usijane glave ohladiti do ponedjeljka i shvatiti da je 40-50% rasta i previše za jednu dionicu.

"Prvo je padalo onda je raslo, pa sam kupovala i bilo je uzbudljivo." ivana7

Ivek123 dobro nam došao natrag…malo si nam falio, ali tvoje prognoze nikako…

[emo_cool]


Ko kaže da nema drukera?Pad je neminovan nakon ovakvog brzog rasta.Ozbilna korekcija ne završava na taj i takav način.Ovakav nagli rast nakon dugotrajne korekcije gotovo uvjak je lažan i cijene se gotovo uvjek vrate još niže nego što su bile.Vidiš da nas ima.[rolleyes]

I ja očekujem manju korekciju cijena jer je bio prebrzi rast ali ovo da će bit cijene još niže nego su bile neče više proči…bar na dionicama koje ja pratim…

[emo_cool]


u nevjerici gledati kako pojedine dionice ostvaruju rast od 100% u 2 tjedna

Pa nije li upravo to maksimalna eskalacija rizika od pada??? Ili cekas da naraste 1000%??? [lol] [lol] [lol]

Lijepo ste digli trziste u 2 tjedna na relativno malim prometima, upucala se OPET gomila margina i sada cekate da vam dodju stranci koji ce vam to dici jos 500%.

Jedini problem je sto je masa dionica opet turbo precijenjena i trziste nema tko dici. Gurali kola uzbrdo pa posustali i sve teze ga je drzati na nizbrdici. Kada malo proklizu noge eto vas u crnoj kronici. Budemo se culi kroz koji dan….[wink]

Trejderima sa dobrim zivcima svaka cast ako su usli na 3200 a ovih dana izlaze. Ja izisao prerano.l [sad]

skype - ivek1234

Nema nikakvog pada, sve j već palo koliko je trebalo past….
Fondovi su se krcali kad je tržište padalo i sad im odgovara da mali dioničari dižu burzu….

[thumbsup]

Burza je kocka, ma koliko mi šutjeli o tome........

mateja:

Ivek123 dobro nam došao natrag…malo si nam falio, ali tvoje prognoze nikako…

Hvala. Ne mogu pobjeci od svojih prognoza kao u prethodna dva posta. Mislim da ova slika ukazuje kako bi burza mogla izgledati u nekom skorijem narednom periodu a razloge sam naveo u linkovima u postu prije ovog. [cool] Vidjeti cemo uskoro. Sretno svima iako mislim da ce svibanj biti zanimljiv….

Ivek, tebi svaka čast i poštujem tvoje komentare, ali ovo i slično si govorio kada je crobex tek krenuo prema gore, a sada je prešao 3800.
Naravno, da uvijek treba biti oprezan , (tome govori i jučerašnje trgovanje u americi zbog komentara w.buffeta) ; ali ne valja uvijek samo katastrofične komentare, treba dati malo i realne, tj. one koji vladaju tržištem , premda se oni nama ne sviđali.
A to je : činjenica je da je tržište u laganom uzlaznom trendu, linija otpora je probijena na 3800, sljedeća je na 4000.
E, ako se to probije, što ćemo onda govoriti?
Također ameri su također u laganom uzlaznom trendu usprkos manjinskim negativnim komentarima (buffet & co.) u zadnje vrijeme.Tamo također brojne firme u zadnje vrijeme bilježe jako dobra kvartalna izvješća, stoga se nameće zaključak da nema veće krize.također dolazi do preuzimanja određenih kompanija.
Fondovi kod nas su počeli bilježiti dobitke , što je prije mjesec dana je izgledalo kao fantastika.
Naravno, uvijek se može s malo day-trade-a zaraditi koja kunica više .ali za neku veću krizu što prozivaš stalno, mislim da nema mjesta i da si u krivu ( ili namjerno drukaš prema dolje ).
Naravno, ima dionica koje su narasle već podosta, ali su isto tako i jako puno pale, pa se ovo može smatrati i određenom kompenzacijom vrijednosti istih.i zašto bi svibanj bio negativan ? Osobno sam mišljenja da će baš u svibnju doći do stabilizacije tržišta i neće više biti onakvih padova koje smo doživljavali, baš suprotno, dionice određenih sektora će značajnije rasti.

lijep pozdrav.

drastično smanjti doprinose na plaće i drastično smanjiti poreze. samo tako možemo dalje !


Počelo je trabunjanje o svjetskoj kataklizmi. Tako to ide u krug. Indeks poraste (ni približno koliko bi trebao) i odmah se pojave naznake nadolazeće svjetske katastrofe, koja prijeti li ga prijeti. Ali jedno je trabunjati o padu, a drugo u kešu u nevjerici gledati kako pojedine dionice ostvaruju rast od 100% u 2 tjedna

Ako dođemo na 4000, to će biti 25% rasta. To je nekome premalo, jer ljudi hoće da
dođu do nule i recimo zarade u 3 tjedna , s obzirom da su prije toga bili 40% u minusu.
Tko to pumpa? Tko će se iskrcavati uskoro i kapitalizirati tako veliku dobit?

"Prvo je padalo onda je raslo, pa sam kupovala i bilo je uzbudljivo." ivana7

New Report

Close