Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


ludlum: ” Tržište se lagano oporavlja,fondovi kupuju dok je tak jeftino a trend u cijelom svijetu je na gore….. Ekipa koja je mjesecima lagala i drukala po forumu sad šute i kupuju.Odnosno smiju vam se. Ima toliko dobrih kupnji da je to fantastično…. Ono što ja pratim a dobro je ….Pdba,Koei,Kodt,Blje…. Ali svatko treba 2 puta razmisliti kaj kupuje. ” ma zasto mislis da su lagali , dapace na vrijeme su upozoravali ljude pogotovo na 4600 i vise sta ce se desiti , cak su bili i poprilicno optimisticni jer su predvidjali pad na 3800 . samo sta su malo pretjeali pa su mislili da ce ispod 0 . ali svakako nisu lagali , nego su prilicno jasno argumentirali . trend se trenutno naglo okrenuo do kada ce i do koliko ni nebo nezna , a vjerujem da su i sami zateceni sa tim rastom .[thumbsup]

Ajde recimo onda ovako, koliko su oni zatečeni sa tim rastom, bili smo i mi sa padom, ali zaista je zanimljivo, da su kad su imali pravo postali po desetine poruka a sad kad su u krivu nema ih nigdje…to me smeta, jer kad bi zaista predvidjeli korekciju, rekli bi i gdje če biti dno i kad če se okrenuti, a ne da su sad zatečeni sa time[rolleyes]

[emo_cool]

ATPL-R-A, DLKV-R-A, IGH-R-A, KORF-R-A
Napisao Trend Signali
2008-04-28 (20:47)

Dionice na Zagrebačkoj burzi nastavljaju rasti, ali danas imamo gap (praznina) u kretanju cijena nekoliko dionica, i to: ATPL-R-A, DLKV-R-A, IGH-R-A, KORF-R-A.

Gap (praznina) je pojava koja se događa kada cijena naglo skoči (ili padne) u poređenju sa prethodnim danom, ostavljajući prazninu između prethodne high cijene i tekuće low cijene (obrnuto kada cijena pada i napravi gap). Ove praznine između dva stupca se u većini slučajeva popunjavaju tako što cijena izvrši povrat prema nivou praznine.

Idealan scenario bi se dogodio kada bi sutra cijene ovih dionica napravile intraday pad prema nivou svojih praznina i završile posao u jednom danu. Međutim, ako cijene nastave dalje rasti, onda ćemo znati da će, kad tad, morati izvrši povrat prema nižim vrijednostima kako bi popunile praznine.

Po svemu sudeći, cijene ovih dionica su već oko nivoa otpora i možemo vrlo lako očekivati sutrašnje opadanje/korekciju.

Zabrinjavajuća praznina je na grafikonu DLKV-R-A, puno niže od sadašnje vrijednosti, tj. između Kn. 882 i Kn. 905, što ukazuje na potencijalni pad od najmanje 16,00%.

Ako ste kupili ove dionice po nižim vrijednostima, možda bi sada bilo dobro vrijeme za uzimanje profita ili smanjenje vaše pozicije u ovim dionicama.

ATPL-R-A

DLKV-R-A

IGH-R-A

KORF-R-A


” Ajde recimo onda ovako, koliko su oni zatečeni sa tim rastom, bili smo i mi sa padom, ali zaista je zanimljivo, da su kad su imali pravo postali po desetine poruka a sad kad su u krivu nema ih nigdje…to me smeta, jer kad bi zaista predvidjeli korekciju, rekli bi i gdje če biti dno i kad če se okrenuti, a ne da su sad zatečeni sa time[rolleyes]

ekipa je sad lagano u dionicama, a avax i slicni koji su podlegli idejama, ideje kojima su bombardirali su
– kako je Hrvatska na rubu recesije,
– u Hr nista ne vrijedi
– graficima kojima se silom guralo kako Crobex ide na 1200 i sl.

– nazalost sad tih drukera nema da upozore kako opet sve bez selekcije ide gore***obrisano***

a precijenjenih dionica ima…

DIONICE KAO ŠTO JE HDEL TREBA IZBACITI S BURZE JER SU ZAMKA ZA MANJINSKE DIONIČARE


– kako je Hrvatska na rubu recesije, – u Hr nista ne vrijedi –

uzmeš samo koliki je bdp po glavi stanovnika EU, pa uzmeš naš i onda vidiš koliko još prostora ima za rast CROBEXa

I love the Smell of Profits in the Morning


vipy: ” – kako je Hrvatska na rubu recesije, – u Hr nista ne vrijedi – ” uzmeš samo koliki je bdp po glavi stanovnika EU, pa uzmeš naš i onda vidiš koliko još prostora ima za rast CROBEXa

necemo mi skoro na EU GDP per capita

DIONICE KAO ŠTO JE HDEL TREBA IZBACITI S BURZE JER SU ZAMKA ZA MANJINSKE DIONIČARE


vipy: ” – kako je Hrvatska na rubu recesije, – u Hr nista ne vrijedi – ” uzmeš samo koliki je bdp po glavi stanovnika EU, pa uzmeš naš i onda vidiš koliko još prostora ima za rast CROBEXa

necemo mi skoro na EU GDP po stanovniku

DIONICE KAO ŠTO JE HDEL TREBA IZBACITI S BURZE JER SU ZAMKA ZA MANJINSKE DIONIČARE


mateja: ” ” Ajde recimo onda ovako, koliko su oni zatečeni sa tim rastom, bili smo i mi sa padom, ali zaista je zanimljivo, da su kad su imali pravo postali po desetine poruka a sad kad su u krivu nema ih nigdje…to me smeta, jer kad bi zaista predvidjeli korekciju, rekli bi i gdje če biti dno i kad če se okrenuti, a ne da su sad zatečeni sa time[rolleyes] ” ekipa je sad lagano u dionicama, a avax i slicni koji su podlegli idejama, ideje kojima su bombardirali su – kako je Hrvatska na rubu recesije, – u Hr nista ne vrijedi – graficima kojima se silom guralo kako Crobex ide na 1200 i sl. – nazalost sad tih drukera nema da upozore kako opet sve bez selekcije ide gore, jedino jadnicak baron jos druka, a precijenjenih dionica ima…

Ko kaže da nema drukera?Pad je neminovan nakon ovakvog brzog rasta.Ozbilna korekcija ne završava na taj i takav način.Ovakav nagli rast nakon dugotrajne korekcije gotovo uvjak je lažan i cijene se gotovo uvjek vrate još niže nego što su bile.Vidiš da nas ima.[rolleyes]

Laži izmišljaju ljubomorni i nesposobni šire ih budale a vjeruju idioti!!!

mislim da bi sutra mogo bit zanimljivo na otvaranju ATPL i DLKV

Cookie Monster


mislim da bi sutra mogo bit zanimljivo na otvaranju ATPL i DLKV

Sutra bi se mogao desiti bull trap. Danas smo imali već naznaku iskrcavanja, i štopanja fondova sa
skrivenim nalozima na prodaji.

"Prvo je padalo onda je raslo, pa sam kupovala i bilo je uzbudljivo." ivana7

Da sad ne bih svakom ponaosob odgovarao ponoviti ću svoj post od 12.04. na jednom drugom forumu. Dan prije te subote Crobex je bio još uvijek u slobodnom padu i završio je na 3461.

I meni su predviđene cijene na trendsignalima postale smiješne. Kao da će se pad nastaviti do nule. Ja računam da bi uskoro moglo doći do odbijanca. Ne onoga pravog nakon kojeg slijedi oporavak i bull market, ali bi trebali i usporiti u padu.
Možda upravo na 3200 jer postoji konsezus da bi po TA trebalo doći do odbijanca, pa će do njega i doći jer masa ljudi to očekuje, pa će riskirati. Iz tog razloga, iako sam skeptik po tom pitanju, i vjerujem TA jer ako ona nešto pretkazuje tako će se krdo i ponašati, pa u velikom broju slučajeva TA-om se i može predvidjeti kretanje tržišta.
Međutim udjelničari nisu čuli za TA i ne prate Crobex, tromiji su, i možda imaju vremenski target do kojeg će držati novce u fondu, tako da će ako crobex i krene još uvijek povlačenje biti veće od ulaganja. Za odluku udjelničara o ulaganju u fond isto tako treba malo duži rok zelenila i u pravilu se gleda prosječni godišnji prinos.
Na prvi znak bul trapa opet će krdo bježati van, gurajući Crobex na nove niže razine.

Najsigurniji način da udvostručite novac je da ga presavijete i vratite nazad u džep. [i]židovska poslovica[/i]

Onda još jedan dio posta od 21.04. kada je crobex završio na 3681, a slijedeći dan je otišao malo u negativnu stranu…

Ja računam da bi mogli probiti i 4000 u ovom bull run-u. Snagu će dati kvartalna izvješća, za koja vjerujem da će još biti koliko toliko dobra. Kako vrijeme bude prolazilo dolaziti će sve više do izražaja problemi sa smanjenom potrošnjom (zbog rasta kamata i inflacije) i smanjenom gospodarskom aktivnošću(najprije građevinci).
Dionice iz BF-a i rasprodaju udjela i dionica radnika HT-a zbog kupovine sa popustom nitko više niti ne spominje, ali oni čuče iza ugla, tako da u lipnju ili najkasnije ovoga ljeta očekujem nastavak silaznog trenda i nakon nekog vremena ispitivanje novih rekordnih razina u negativnom smjeru.

Najsigurniji način da udvostručite novac je da ga presavijete i vratite nazad u džep. [i]židovska poslovica[/i]

Neki su osporili moja predviđanja jer je taj dan bilo očito da se trend obrće, pa sam odgovorio…
Ja ipak mislim da će ovaj bull run ipak biti malo žešći. Ako se i odbijemo na 3750 pa krenemo nizbrdo mislim da bi mogli opet poteći još malo gore, prije nego krene pravi zaron.
Ali svejedno. Dugoročno opet sve dođe na isto.

Najsigurniji način da udvostručite novac je da ga presavijete i vratite nazad u džep. [i]židovska poslovica[/i]

New Report

Close