Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ivana dobro govoriš, osim predzadnjeg:
– tu je i još jedna dobra stvar, riješili smo se velikog dijela špekulantskog kapitala tipa margini.

Špekulantskog kapitala se nikada nećemo riješiti. Burza je domovina tog i takvog kapitala, pogotovo kada poreznog ili nekog drugog vremenskog ‘sidra’…[cool]

Shvaćate li sami sebe suviše ozbiljno?


ne držim do crobexa kao ni ivana ništa i tu se slažem ali kao mala orjentacija posluži:

CROBEX 3.744,36 1,31%


Još malo i počeće vas uvjeravati da to što viditi nije točno.

SVE ŠTO JE DANAS SKUPO SUTRA ĆE BITI JOŠ SKUPLJE A BITI ĆE VAM JEFTINO?????????

Skriveni na ULPL prvi na prodaji.

"Prvo je padalo onda je raslo, pa sam kupovala i bilo je uzbudljivo." ivana7


Mene zanimaju ti minusi kako ih računate: od uloženog novaca ili od ATH vrijednosti portfelja…

– računam ukupni portfelj.
– ono što loše stoji ide u prodaju.
– np. odavno sam vidjela kako doslovno slabo stoje svi investicijski fondovi.
– a imala sam uloge u njih desetak zbog disperzije.
– ali odavno sam prodala one u kojima sam imala veće uloge.
– evo ovaj tjedan sam se riješila i zadnja dva u kojima sam imala minimalan ulog.
– a svi novci od toga su išli u dionice.
Pozdrav !

[color=black][/color] 3.754,59 15:35

sanja


Ovaj reli ti je dobra prilika za rezanje nekih pozicija. Koliko sam primjetio netko ga je dobro iskoristio.

– da nisi možda ljubomoran.
– provjeri samo datum kada sam na temi best bay napisala kako je došlo vrijeme za bogaćenje.
– i na koncu zašto ne zaraditi više.
Pozdrav !


– to je jako dobro za tržište kaptala (TK), – ipak ja sam najviše zarađivava kada je bilo na tržištu 5.000 ozbiljnih investitora, – a što je najinteresantnije tada nisam imala pojma o burzi, – ali bez obzira na moje neznanje, fenomenalno puno sam zaradila, – sada je mojim putem krenulo krdo ulagača, – pa burza nije socijalna ustanova, – bar ja sam puno pisala na temi best buy, gdje i kako ulagati, – to je ipak bilo dosta konzervativno, jer puno bolje je bilo ulagati u balone. – ali sada imamo na burzi 100.000 manje investitora, – svi ti investitori su bili s malim kapitalom, – vratiti će se oni ponovno, ali normalno kada budu i velike cijene na ATH, pa neće valjda oni kupovati jeftinu robu, oni kupuju ono što je skupo, jer skupo je i dobro. – u ovoj korekciji kapital velikih ulagača sigurno nije propao. – tu je i još jedna dobra stvar, riješili smo se velikog dijela špekulantskog kapitala tipa margini. – a oni su najbolje osijetili i što to znači gubitak na gubitak plus prodaja na smiješnoj cijeni. Pozdrav !

Stvar je u tome da je sve na staklenim nogama. One fondove koji su gurali svoje miljenice muči besparica zbog povlačenja udjela i dovoljna je mala panika da se sve opet sruši, jer nema novaca za držanje cijena kad krdo u panici počne rasprodavati dionice.
OMF-ovi su suzdržani. Oni bi to povoljnije.
Najbitniji indikator kamo će tržište je za mene imovina OIF-ova.
A na nju, pored standardnog većeg izvlačenja udjela od ulaganja jer su udjelničari ipak malo sporiji i ne gledaju Crobex svaki dan, slijede udari. BF i radničke dionice HT, PTKM.

Najsigurniji način da udvostručite novac je da ga presavijete i vratite nazad u džep. [i]židovska poslovica[/i]


Baš tako. Pametnom dosta.[thumbsup]

Gospodine Barone.

– kada ste Vi i pamet u pitanju, pa moglo bi se puno toga napisati !!!!!!!!
Pozdrav !


mateja: ” Mene zanimaju ti minusi kako ih računate: od uloženog novaca ili od ATH vrijednosti portfelja… ” – računam ukupni portfelj. – ono što loše stoji ide u prodaju. – np. odavno sam vidjela kako doslovno slabo stoje svi investicijski fondovi. – a imala sam uloge u njih desetak zbog disperzije. – ali odavno sam prodala one u kojima sam imala veće uloge. – evo ovaj tjedan sam se riješila i zadnja dva u kojima sam imala minimalan ulog. – a svi novci od toga su išli u dionice. Pozdrav !

Pa koja vam je to disperzija ako uložiš u deset fondova??[shocked]Ili još bolje ono – što padne prodate?[shocked][shocked]Nešto tu meni debelo ne štima.Ali svatko ima svoju taktiku.[lol]

Laži izmišljaju ljubomorni i nesposobni šire ih budale a vjeruju idioti!!!


– da nisi možda ljubomoran.

[smiley]
Ma neee. Na tebe sam uvijek bio slab.
Valjda zbog fotke?[rolleyes]

Najsigurniji način da udvostručite novac je da ga presavijete i vratite nazad u džep. [i]židovska poslovica[/i]

probili smo 3750

Totalno je pao promet: 1.59% 272.921.910,87 kn 50.432.151,60 kn 7.090.559,27 kn 215.399.200,00

New Report

Close