Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Ak se ne varam hvaliso si se tu ko neki stari ulagač sa 75% casha dok
su drugi strepili za sutra, nije to baš lijepo. Isto vrijedi i za obrnuto.

Nenene, toliko je kapitala uloženo izvan burze. Koliko sam u cashu nije bitno.

A oko obrnutog se slažem. Znam da kolege u dionicama sad strepe za ove u cashu. [thumbsup]

No respect

Ugodan weekend guys.
Zaboravite na dejonice do ponedjeljka.[thumbsup]

"Prvo je padalo onda je raslo, pa sam kupovala i bilo je uzbudljivo." ivana7

OT ili za BezCenzureOpćenito

Inače jeste li znali da je ove godine Poslovni Dnevnik promijenio vlasnika ?

od 01.03.2008. je vlasnik austrijska Styria : oni su vlasnici i Večernjeg Lista ..

znači da su zapeli za oko “velikoj” Styrii .. to je dobro, “sad imaju strateškog partnera”, ali samo se nadam da neće biti (negativne) promjene u uređivanju novina i naravno Foruma ..

Je, pričalo se o tome naveliko Mrzljak…

Nego, evo nam HANFA-ine statistike za ožujak:

http://www.hanfa.hr/uploads/mi04_08.xls

No respect

Ovo je zanimljivo:

No respect

Jel’ ja to dobro vidim ili je OMF PBZ imao 7 milijuna casha na kraju ožujka? Ukupni cash je bio 430 milijuna, sva četiri fonda skupa? [huh]

No respect

G. SLK, Vaš privitak se ne otvara.Dolazi to nekog “Name konflict”.


G. SLK, Vaš privitak se ne otvara.Dolazi to nekog “Name konflict”.

Ako kažeš za link na HANFA, to i meni pravi problem. Nudi ti upisat neko ime, lupaj bilo što “fsddsf” 4-5 puta i proći će dalje.

No respect


Jel’ ja to dobro vidim ili je OMF PBZ imao 7 milijuna casha na kraju ožujka? Ukupni cash je bio 430 milijuna, sva četiri fonda skupa? [huh]

Ne vidi se oročeni cash, imaju dosta više

Da,mislio sam na link od Hanfe.Skužio,sada je u redu.Hvala!

imat će svi oni puno manje nego su imali do sada[smiley]
U 2008. znatno manji priljev novca u banke
Vaš link


imat će svi oni puno manje nego su imali do sada[smiley] U 2008. znatno manji priljev novca u banke Vaš link

ja mislim da to sve banke muči .. manjak priljeva keša ..

a ovi mirovinci su vezani na banke .. velike Hr banke ..

a bankama ne odgovara da novci idu u OIF-ove ili razna osiguranja ..

teorija zavjere bi rekla .. “uzdrmaj tržište kapitala; tako da se nevjerna dječica vrate natrag”

a zapravo banke posuđuju novac tvrtkama i građanima a to rade iz depozita građana i tvrtki ..
i oni su zapravo neki “carinik” tih novaca ..

ako građani direktno ulažu novac u burzu tj. tvrtke putem npr. dokapa .. gubi se ulaga banaka , njihova uloga “carinika” ..

i naravno mali ulagači mogu više zaraditi (u prosjeku i ako se ne ponašaju super iracionalno kao zadnjih dana), barem za taj dio koji banka uzima sebi, plus dio ako se neka tvrtka pokaže uspješnija zbog ulaganja ..

New Report

Close