Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

evo amera u zelenom, sutra zelenilo u EU, pa čak i kod nas[thumbsup]


@ zgubidan10: ” Ljepo je ove dane raslo,nazalost nisam uzeo nista po ovim dobrim cijenama,al isto tako necu ni popusit kad iduci tjedan pocne padati.[rolleyes] ” Legendo!
stari, poslusaj iveka i spremi lovu u carapu! [thumbsup] ma sto ti treba ovo u zivotu? tu samo nesto pada pa raste, ma ko more s tim? [lol] [lol] [lol]
[/quote]
ma da, stari imas ti pravo, ipak mi idemo sutra ravno na 5200 [wink]
vec sam se bio zabrinuo da ce se nastaviti pad koji traje sest mjeseci i za kojeg nema nijednog razloga da se ne nastavi, dobro je [smiley]


Velik gubitak Merrill Lyncha posijao pesimizam na Wall Streetu Uoči početka današnjeg trgovanja na Wall Streetu su terminski indeksi u minusu jer su dobri poslovni rezultati IBM-a zasjenjeni velikim gubitkom Merrill Lyncha. Vaš link

Zanimljivo i baš gledam kako je Merrill Lynch sad negdje na +4%, da
dobro ste vidli PLUS 4%.
http://www.nyse.com/about/listed/lcddata.html?ticker=MER


Ljudi, znate šta mi je smiješno? To što kad je Ivek prvi put upotrijebio izraz “bull trap”, mjesec dana nakon toga svi koriste tu forumulaciju u 30% svojih postova. Sad je naš Ivek počeo koristiti novi izraz : “Bail Out” – i čak ga je počeo pisati velikim slovima da naglasi važnost [lol] [lol] [lol] Zanima me da li će i taj izraz postati trend hehehe [thumbsup]

riknut cu od simijeha [lol] [lol]

tenkista:

. Inače primijetio sam danas kak se hvale svi o trejdanju i došao do zaključka da 90% forumaša nije pročitalo nijednu knjigu. Nije burza za vas momci.[bye]

Razmišljam dugoročno=FA. Djelujem kratkoročno=TA=špekulacija.

Kombinacija daje najveći profit.Problem je što treba previše sjediti uz kompjuter.

Rijetko trejdam.
Nisam baš neki maher za to.
Zato čekam strpljivo.
Vjerujem u Fundamente.
I u naše firme pune potencijala.
Ne marim za padove previše.
Izvješća su sve bolja od boljih.
Dividende su sve izdašnije.
A gospodin tržište nek radi po svome.
Ako ne uspijem prodati ja nek prodaju unuci.


@Duser Kupovat: OK Kupovat na margin IGH po 9800 i DLKV po 990 danas [thumbsup][thumbsup][thumbsup]

E moj tenkista, kad ti zbog tih istih opet budu cijene niže nego što su ipak trebale biti onda ću te pitat.
No ovaj rast je spriječio bankrot fondova, a time je to ipak spas za TK
[thumbsup]


tenkista: ”
@Duser Kupovat: OK Kupovat na margin IGH po 9800 i DLKV po 990 danas [thumbsup][thumbsup][thumbsup] ” E moj tenkista, kad ti zbog tih istih opet budu cijene niže nego što su ipak trebale biti onda ću te pitat. No ovaj rast je spriječio bankrot fondova, a time je to ipak spas za TK [thumbsup]

Tako je.[thumbsup]
Vaš link

"Prvo je padalo onda je raslo, pa sam kupovala i bilo je uzbudljivo." ivana7

Baron

Kad je Crobex pao na razine 4200 – 4500 iz dana u dan ste slali 50-tak poruka o velikom povratku,odbijancu,slali ste sve moguce pozitivne vijesti vezane za sve burze,sve kako bi isli gore.
A sad kad je Crobex na ovim razinama,pisete samo o padu,potopu,slomu,sve samo kako bi padali.

Tko zna koliko ste ljudi(nadam se nikog) uvukli drukanjem u dionice na razinama kad je Crobex bio na 4500 i koliko su izgubili,a sad te iste koje ste uvukli na toj razini plasite o nekom velikom padu na ovim razinama kako bi prodali.[color=blue]Recite mi koliko ce ti ljudi zaraditi koje ste uvjerili da kupuju na 4500 a sad ih uvjeravate da prodaju na 3500? O kolikoj se tu zaradi radi? [/color](ako moze u postocima [thumbsup] )

PBZ INVESTOR - nikad vise!


Velik gubitak Merrill Lyncha posijao pesimizam na Wall Streetu Uoči početka današnjeg trgovanja na Wall Streetu su terminski indeksi u minusu jer su dobri poslovni rezultati IBM-a zasjenjeni velikim gubitkom Merrill Lyncha. Vaš link

Posijalo rano ljuta samo led ubijo sime macane moj .

http://money.cnn.com/data/us_markets/

PRODAJEM U LIMBURGU____________________________________________________________________________________________________


Baron Kad je Crobex pao na razine 4200 – 4500 iz dana u dan ste slali 50-tak poruka o velikom povratku,odbijancu,slali ste sve moguce pozitivne vijesti vezane za sve burze,sve kako bi isli gore. A sad kad je Crobex na ovim razinama,pisete samo o padu,potopu,slomu,sve samo kako bi padali. Tko zna koliko ste ljudi(nadam se nikog) uvukli drukanjem u dionice na razinama kad je Crobex bio na 4500 i koliko su izgubili,a sad te iste koje ste uvukli na toj razini plasite o nekom velikom padu na ovim razinama kako bi prodali.[color=blue]Recite mi koliko ce ti ljudi zaraditi koje ste uvjerili da kupuju na 4500 a sad ih uvjeravate da prodaju na 3500? O kolikoj se tu zaradi radi? [/color](ako moze u postocima [thumbsup] )

Govorio sam da prodaju iza NG na 5200 bodova i nisu me poslušali.
Zašto misliš da su me poslušali da kupuju na 4200 bodova?[wink]

"Prvo je padalo onda je raslo, pa sam kupovala i bilo je uzbudljivo." ivana7


No ovaj rast je spriječio bankrot fondova, a time je to ipak spas za TK [thumbsup]

Spriječio ga nije, samo ga je odgodio. Činjenica je da imamo prevelik broj fondova za ovo malo tržište i da će ih u bliskoj budućnosti bar pola biti likvidirana, ugašena ili pripojena nekom većem. Ovo zadnjih dana bila je slamka spasa koju su mirovinski fondovi dali manjim fondovima da se izvuku iz sranja u koje su ih upravo mirovinci uvalili. Time su manji fondovi dobili priliku da iskrcaju dobar dio dionica i dođu do prijeko potrebnog keša jer bi mnogima ubrzo bilo jako gusto zbog sve većih zahtjeva ulagača za isplatu.
Da je tome tako vidi se upravo i iz ovoga što je danas izjavio Ivo Šulenta (zamjenik predsjednik HANFE):

Ivo Šulenta, zamjenik predsjednik HANFA-e, odgovarajući na pitanje o mogućim pripajanjima malih, nelikvidnih fondova, napominje kako regulator svakako računa na solidarnost od strane većih fondova. (Bankamagazin)

Zadnjih 5 trgovinskih dana vidjeli smo na djelu upravo tu “solidarnost” na koju je HANFA natjerala mirovince. Zbog toga je u zadnjih 5 dana redovan promet na burzi bio dnevno oko 130 mil.kn, odnosno sveukupno čak 650 mil kn, što je ogromna lova za naše tržište. Mirovinci su se iskeširali, dali šansu manjim fondovima da dođu do likvidnosti, a sad mislim da ćemo ubrzo po starome.
Drugim riječima, šansu za iskrcaj uz manje fondove imali smo sada zadnja 2-3 dana i mi, mali ulagači. Tko ju je iskoristio (ja jesam) vjerujem da je dobro napravio.

Ignore: KressoM, delux

Avax, jako si promijenio ploču od kad si u cashu [lol]
Post je ok, ali drugo si pričao prije par dana [bye][bye]

New Report

Close