Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

[/quote]

Taj tvoj frend ako je danas ulazio je daleko od margin call-a.
Trenutno.
Pa da je kupovao i po najvišim cijenama danas.
ccc..Ivekjendvatričetripet..treba ti malo poduke.
[lol]

Trentuno je kljucna rijec!!! [cool] Nadalje, sto se margina tice. Ne zelim nista znati o njima. Nisam ih nikada koristio niti ih mislim koristiti. Kartice imam ali ne sjecam se kada sam ih koristio. Osim za dizanje love na bankomatu.

skype - ivek1234

Manje više realno napisan članak [thumbsup]… http://business.hr/Default2.aspx?ArticleID=fbd71eff-cce4-490c-9a01-b77617504803&open=sec

You either do it right or you get eliminated!


plavi: ” Taj tvoj frend ako je danas ulazio je daleko od margin call-a. Trenutno. Pa da je kupovao i po najvišim cijenama danas. ccc..Ivekjendvatričetripet..treba ti malo poduke. [lol] ” Trentuno je kljucna rijec!!! [cool] Nadalje, sto se margina tice. Ne zelim nista znati o njima. Nisam ih nikada koristio niti ih mislim koristiti. Kartice imam ali ne sjecam se kada sam ih koristio. Osim za dizanje love na bankomatu.
[/quote]

Ja mislio uzeti margin prije par dana, ali mislim si kad je počelo rasti, šta ako se vrati za par dana nazad, jer trenutno trend za gore nije stvoren.
Otpor je na 3600. Bumo vidjeli.
Vaš link

"Prvo je padalo onda je raslo, pa sam kupovala i bilo je uzbudljivo." ivana7

Jesam li vam pisao da će oporavak biti brz i strelovit. Da se neće moći kupiti za 20% skuplje (jer treba prvo da se utvrdi trend) nego 30do 40%. Mnogi su kupovali danas i po 50% skuplje nego je bilo prije 3 dana. I nisu pogriješili jer će idućih dana biti još skuplje. Svi kažu oporavak u drugoj polovici godine. Ljudi pa to vam je za 2 mjeseca. Pa vi čuvajte do 1.7. novce u čarapi a za toga cijene odu u nebo. Tak smo lani svi razmišljali da ćemo dionice prodat u 5. mjesecu ove godine jer će dotad rasti ali tržište nas je preduhitrilo 4 mjeseca. Pa nije čudo da nas je sad 2 mjeseca.
Zamislite kak se osjećao onaj tko je prodao prekjučer DLKV po 718 kn a danas je bio 50% skuplji.
Isto kao i sda. Pasti može max 10% a porasti do kraja godine 100 %. Pa vi sad riskirajte. Inače primijetio sam danas kak se hvale svi o trejdanju i došao do zaključka da 90% forumaša nije pročitalo nijednu knjigu. Nije burza za vas momci.[bye]

Zašto je Tenkista još pod moderiranjem već 4 mjeseca?
Dajte što je toliko skrivio?
Pustite ga malo,bar na probu.
[pray]

PRODAJEM U LIMBURGU____________________________________________________________________________________________________


Jesam li vam pisao da će oporavak biti brz i strelovit. Da se neće moći kupiti za 20% skuplje (jer treba prvo da se utvrdi trend) nego 30do 40%. Mnogi su kupovali danas i po 50% skuplje nego je bilo prije 3 dana. I nisu pogriješili jer će idućih dana biti još skuplje. Svi kažu oporavak u drugoj polovici godine. Ljudi pa to vam je za 2 mjeseca. Pa vi čuvajte do 1.7. novce u čarapi a za toga cijene odu u nebo. Tak smo lani svi razmišljali da ćemo dionice prodat u 5. mjesecu ove godine jer će dotad rasti ali tržište nas je preduhitrilo 4 mjeseca. Pa nije čudo da nas je sad 2 mjeseca. Zamislite kak se osjećao onaj tko je prodao prekjučer DLKV po 718 kn a danas je bio 50% skuplji. Isto kao i sda. Pasti može max 10% a porasti do kraja godine 100 %. Pa vi sad riskirajte. Inače primijetio sam danas kak se hvale svi o trejdanju i došao do zaključka da 90% forumaša nije pročitalo nijednu knjigu. Nije burza za vas momci.[bye]

Ne vrijedi govoriti Željezni izgleda da je sada većini trend da kupuju skupo i da prodaju jeftino.
To je sada moderno.
Svi čekaju da im u novinama napišu kad će prodat a kada kupit.

PRODAJEM U LIMBURGU____________________________________________________________________________________________________


Jesam li vam pisao da će oporavak biti brz i strelovit. Da se neće moći kupiti za 20% skuplje (jer treba prvo da se utvrdi trend) nego 30do 40%. Mnogi su kupovali danas i po 50% skuplje nego je bilo prije 3 dana. I nisu pogriješili jer će idućih dana biti još skuplje. Svi kažu oporavak u drugoj polovici godine. Ljudi pa to vam je za 2 mjeseca. Pa vi čuvajte do 1.7. novce u čarapi a za toga cijene odu u nebo. Tak smo lani svi razmišljali da ćemo dionice prodat u 5. mjesecu ove godine jer će dotad rasti ali tržište nas je preduhitrilo 4 mjeseca. Pa nije čudo da nas je sad 2 mjeseca. Zamislite kak se osjećao onaj tko je prodao prekjučer DLKV po 718 kn a danas je bio 50% skuplji. Isto kao i sda. Pasti može max 10% a porasti do kraja godine 100 %. Pa vi sad riskirajte. Inače primijetio sam danas kak se hvale svi o trejdanju i došao do zaključka da 90% forumaša nije pročitalo nijednu knjigu. Nije burza za vas momci.[bye]

Nemojte kolega biti previše optimistični, jer ne znate kao i ja šta stoji iza ovoga.
Evo do prekučer smo govorili o slomu, padu, potopu, a danas smo već sa bogovima.

"Prvo je padalo onda je raslo, pa sam kupovala i bilo je uzbudljivo." ivana7


. Inače primijetio sam danas kak se hvale svi o trejdanju i došao do zaključka da 90% forumaša nije pročitalo nijednu knjigu. Nije burza za vas momci.[bye]

Rijetko trejdam.
Nisam baš neki maher za to.
Zato čekam strpljivo.
Vjerujem u Fundamente.
I u naše firme pune potencijala.
Ne marim za padove previše.
Izvješća su sve bolja od boljih.
Dividende su sve izdašnije.
A gospodin tržište nek radi po svome.
Ako ne uspijem prodati ja nek prodaju unuci.

PRODAJEM U LIMBURGU____________________________________________________________________________________________________


Jesam li vam pisao da će oporavak biti brz i strelovit. Da se neće moći kupiti za 20% skuplje (jer treba prvo da se utvrdi trend) nego 30do 40%. Mnogi su kupovali danas i po 50% skuplje nego je bilo prije 3 dana. I nisu pogriješili jer će idućih dana biti još skuplje. Svi kažu oporavak u drugoj polovici godine. Ljudi pa to vam je za 2 mjeseca. Pa vi čuvajte do 1.7. novce u čarapi a za toga cijene odu u nebo. Tak smo lani svi razmišljali da ćemo dionice prodat u 5. mjesecu ove godine jer će dotad rasti ali tržište nas je preduhitrilo 4 mjeseca. Pa nije čudo da nas je sad 2 mjeseca. Zamislite kak se osjećao onaj tko je prodao prekjučer DLKV po 718 kn a danas je bio 50% skuplji. Isto kao i sda. Pasti može max 10% a porasti do kraja godine 100 %. Pa vi sad riskirajte. Inače primijetio sam danas kak se hvale svi o trejdanju i došao do zaključka da 90% forumaša nije pročitalo nijednu knjigu. Nije burza za vas momci.[bye]

e,tenkisto, tenkisto,
ti uvik isto.
uz više učenja,
bit će manje mučenja.[wink]

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!


tenkista: ” Jesam li vam pisao da će oporavak biti brz i strelovit. Da se neće moći kupiti za 20% skuplje (jer treba prvo da se utvrdi trend) nego 30do 40%. Mnogi su kupovali danas i po 50% skuplje nego je bilo prije 3 dana. I nisu pogriješili jer će idućih dana biti još skuplje. Svi kažu oporavak u drugoj polovici godine. Ljudi pa to vam je za 2 mjeseca. Pa vi čuvajte do 1.7. novce u čarapi a za toga cijene odu u nebo. Tak smo lani svi razmišljali da ćemo dionice prodat u 5. mjesecu ove godine jer će dotad rasti ali tržište nas je preduhitrilo 4 mjeseca. Pa nije čudo da nas je sad 2 mjeseca. Zamislite kak se osjećao onaj tko je prodao prekjučer DLKV po 718 kn a danas je bio 50% skuplji. Isto kao i sda. Pasti može max 10% a porasti do kraja godine 100 %. Pa vi sad riskirajte. Inače primijetio sam danas kak se hvale svi o trejdanju i došao do zaključka da 90% forumaša nije pročitalo nijednu knjigu. Nije burza za vas momci.[bye] ” e,tenkisto, tenkisto, ti uvik isto. uz više učenja, bit će manje mučenja.[wink]

Problem je kad se unatoč znanju prave krivi koraci.
Bitan je karakter i samokontrola.

PRODAJEM U LIMBURGU____________________________________________________________________________________________________

Evo Šprajca na Dnevniku. Ne baš optimističan.
Ne znam da li je ovo prikazan novi sastanak fond managera i Samodola ili je to onaj stari.
Ali navodi Šprajc da Hanfa nema mehanizama za zaustavljanje pada.
Novoselac (vidljivo opaljen suncem) se ne osjeća krivim zbog mirovinskog povlačenja novca sa tržišta.
Svaka vam čast[bye]

"Prvo je padalo onda je raslo, pa sam kupovala i bilo je uzbudljivo." ivana7

adrianna:

neka recimo imamo 200 kuna

ako je 200 kuna palo 30 % to znači da sad imamo 200 kn – (200 kn *30/100) = 140 kn
da bi ponovo došli na 200 kn jednadžba izgleda 140 kn + (140 kn * x/100)= 200 kn
x= 60 *100 / 140 = 42,85

Hvala profesorice.
[smiley]


Može i jednostavnije. Ako je palo 20%, za povratak 100/80, ako je 30%, 100/70
Ako je 32% 100/68=1,47058, znači 47,058%

New Report

Close