Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Mali optimisti i friski marginasi….. Ovi prvi ce uskoro postati pesimisti a ovi drugi topovsko meso…. [lol] [lol]

Vidim niti ti ne znaš kako margini funkcioniraju.
Očigledno trguješ preko brokerske kuče koja ih ne daje.
Pitaj nekoga tko je u tome godinama. Nema margin callova više.
[wink]

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

@nikson
mene jučer zvao cosmopolitan life…oni su američansko osiguranje [lol] , a prošli tjedan me zvali iz đeneralija…odkantao ih čim sam čuo tko zove…

Kad smo vec kod racunanja, treba rec da ako nesto padne 50%, znaci sa 1000 na 500, to karikirano izgleda ovako: recimo gledano kroz blokade da bude jednostavnije pratit, a tako je otprilike i u praksi bio gotovo cijeli pad i jedan dio rasta.
Dakle padovi su po 10%:
1000, 900, 810, 729, 656, 590, 531, znaci 6 padova po 10%, nas je dovelo na pad od cca 50% od 1000.
I sad onda nastupaju oni u cashu koji kazu da se to vise nikad nece vratit, jer mora rasti 100%, no putanja bi bila ovakva:
531, 584, 642, 706, 777, 855, 940, 1034, znaci 7 x rast od 10% evo nas na pozitivnoj nuli.
Dakle trasa je gotovo ista, razlika je u jednoj blokadi.[thumbsup][rolleyes][tongue]

CASH, ZVZD, ATPL, LEDO, PTKM, MRSK. Hic Rhodos, hic salta !!!!


ivek123: ” Mali optimisti i friski marginasi….. Ovi prvi ce uskoro postati pesimisti a ovi drugi topovsko meso…. [lol] [lol] ” Vidim niti ti ne znaš kako margini funkcioniraju. Očigledno trguješ preko brokerske kuče koja ih ne daje. Pitaj nekoga tko je u tome godinama. Nema margin callova više. [wink]

kak to mislite nema margin callova? više banci nije bitno jel vam portfelj pada?



@nikson
mene jučer zvao cosmopolitan life…oni su američansko osiguranje [lol] , a prošli tjedan me zvali iz đeneralija…odkantao ih čim sam čuo tko zove…

a ja čuo jučer na radio reklamu za KD ..

ponovo počele reklame .. znači sad ide polako rast ..

srušeno je koliko je išlo i sad će krenuti rast i treba biti u prvim redovima za dobiti udjelničare tj. nove novce ..

Nisli li ti spomenuo da je Prospectus u k…

To sam i ja provjerio i informacija je netočna.

Samo još jedna u nizu Ivekovih lažiju i klapnji.

SVE ŠTO JE DANAS SKUPO SUTRA ĆE BITI JOŠ SKUPLJE A BITI ĆE VAM JEFTINO?????????

Bas zvao jedan od frendova to je jucer upucao milju margina i pjeni se kako je banda opet srusila trziste. Ja mu lijepo rekao da se ne zaje…. sa tim. Ali ako me frendovi ne slusaju zasto bi me slusao netko sa foruma. Bilo je lijepo dok je trajalo sada ce pomalo jenjavati i onda smo opet “back on track”….

Taj tvoj frend ako je danas ulazio je daleko od margin call-a.
Trenutno.
Pa da je kupovao i po najvišim cijenama danas.
ccc..Ivekjendvatričetripet..treba ti malo poduke.
[lol]

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]


ivek123: ” Mali optimisti i friski marginasi….. Ovi prvi ce uskoro postati pesimisti a ovi drugi topovsko meso…. [lol] [lol] ” Vidim niti ti ne znaš kako margini funkcioniraju. Očigledno trguješ preko brokerske kuče koja ih ne daje. Pitaj nekoga tko je u tome godinama. Nema margin callova više. [wink]

plavi, kako to misliš nema margin callova? mene su u ovom proteklom periodu iz banke zvali svaki čas [undecid]
i kako to misliš da margine daje brokerska kuća? daj pliz pojasni

Mene zvali isto prije koji mjesec za neki 3. mirovinski stup. Reko zenski da planiram umrijet prije penzije, a ne zelim da lova ostane zeni. Umukla i rekla “Dovidjenja, oprostite na smetnji”. [thumbsup]

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."

plavi:

ivek123: ” Mali optimisti i friski marginasi….. Ovi prvi ce uskoro postati pesimisti a ovi drugi topovsko meso…. [lol] [lol] ” Vidim niti ti ne znaš kako margini funkcioniraju. Očigledno trguješ preko brokerske kuče koja ih ne daje. Pitaj nekoga tko je u tome godinama. Nema margin callova više. [wink]

kak to mislite nema margin callova? više banci nije bitno jel vam portfelj pada?

PA ljudi dajte se raspitajte kako funkcioniraju margin krediti i kada slijedi margin call.
Pa što misliš padne 5 % imovina i odmah slijedi call?A zadnjih dana je mnogima porasla imovina a ne da je pala. Ej.
Sad ću ja kao blueman..joj,joj,joj..

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]


ivek123: ” Bas zvao jedan od frendova to je jucer upucao milju margina i pjeni se kako je banda opet srusila trziste. Ja mu lijepo rekao da se ne zaje…. sa tim. Ali ako me frendovi ne slusaju zasto bi me slusao netko sa foruma. Bilo je lijepo dok je trajalo sada ce pomalo jenjavati i onda smo opet “back on track”…. ” Taj tvoj frend ako je danas ulazio je daleko od margin call-a. Trenutno. Pa da je kupovao i po najvišim cijenama danas. ccc..Ivekjendvatričetripet..treba ti malo poduke. [lol]

da i to je samo za slučaj margina od 1:1 ..tj. ako nemaš nikakve novce sa strane i nikakve dionice ..

što nije pametno .. dapače glupo je ..

omjer sigurnosti od 1:3 ili 1:2 je poželjan naročito u ovakvim vremenima neizvjesnosti ..


Nisli li ti spomenuo da je Prospectus u k…

To sam i ja provjerio i informacija je netočna.

Samo još jedna u nizu Ivekovih lažiju i klapnji.

Ma naravno da je netočna, samo sam se osramotio pitajući to.

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

New Report

Close