Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


A to je bitno znati inače sam sebe dovedeš u zabludu pa kažeš,aha na ovoj dionici sam izgubio 30% a onda na ovoj drugoj dobio 30% i to je to,a para sve manje i manje.[embarass]

Ja se zato ne zamaram s % nego samo netto iznosom.
Danas ništa nije sveto, sve je bruto ili neto.

[color=black][/color]

U ponedjeljak me zvali iz PBZ CO za životno osiguranje kroz investicijske fondove jučer alianz ista priča oladio sam i jedne i druge i s uživanjem povisio ton koji investicijski fondovi oćete da me ukopate malo mi je ovaj moj.
Kako sam uspio shvatit ponudu jednokratno im se uplati novac CO uzme svoj postotak od uplate a ja biram u koji od PBZ fondova želim uložit.Najveća tragedija ispada u tome da u slučaju da nastradam mogu opunomoćiti nekoga ko može podignuti novce iz fonda a premije nemam(uh koje životno osiguranje)
Dakle brzinska računica ispada CO+godišnje upravljanje imovinom +hanfa?+ulazno izlazna naknada? skupim učas 10% minusa.
Ukratko počeli su nuditi očajan proizvod ali iz ovoga se može naslutiti da se nešto kuha iza brda ili upadaju u probleme sa likvidnošću ili im je potrebna nova doza kerozina za prženje po crobexu.
Ako sam krivo shvatio ponudu molio bi da me ispravite,a ako može mišljenje da li im treba lova za isplate ili možda za nove ATH crobexa unaprijed hvala.


plavi: ” U kratkom vremenu počiščena INGR, sad opet prema jutrošnjim razinama, možda i više? Jel Baron još čeka na 25 000?[wink] ” Biti ce i nize vjerojatno vec slijedeci tjedan. [wink]

Izdusio ovaj politicki rally pa sada polako postaje Bull Trap antologijskih razmjera….

krivo.
iz ovoga smo svi nesto naucili.
i mirovinci i OIF i mali ulagaci…

greske se vise nece ponavljati i jako ce se paziti na male ulagace…
raja je opasna kad krene ,
ruse vlade a kamoli ne burzu…

zato ce svi biti vrlo oprezni pri “sisanju ovaca” jer su te ovce ustvari pravi i jedini opinion makeri..

vidis – “mali” investitori koji vrte izmedu 100000 i milion kuna ovdje su u biti autoriteti u svojim zajednicama gdje zive.
mene npr zove pa bar 20tak ljudi kad ih nesto zanima o burzi…


golubv: ” A to je bitno znati inače sam sebe dovedeš u zabludu pa kažeš,aha na ovoj dionici sam izgubio 30% a onda na ovoj drugoj dobio 30% i to je to,a para sve manje i manje.[embarass] ” Ja se zato ne zamaram s % nego samo netto iznosom. Danas ništa nije sveto, sve je bruto ili neto.

[thumbsup]Živa istina.[thumbsup]

Laži izmišljaju ljubomorni i nesposobni šire ih budale a vjeruju idioti!!!


Ma meni nije jasno tko prodaje ovolike silne milijune danima na ovako niskim cijenama?
Pa nisu sve daytraderi valjda? [huh]

Mišljenja?

Fondici malo hvataju zraka. Ovi u terminalnoj fazi malo produljavaju zivot. Velim ja ovo je bila prilika za Bail Out nemojte samo poslije da vam budu krivi Hanfa, Vlada, brokeri, OMF-ovi, itd. Sansa je bila tu ova dva dana.

Bas zvao jedan od frendova to je jucer upucao milju margina i pjeni se kako je banda opet srusila trziste. Ja mu lijepo rekao da se ne zaje…. sa tim. Ali ako me frendovi ne slusaju zasto bi me slusao netko sa foruma. Bilo je lijepo dok je trajalo sada ce pomalo jenjavati i onda smo opet “back on track”….

skype - ivek1234


Ma meni nije jasno tko prodaje ovolike silne milijune danima na ovako niskim cijenama?
Pa nisu sve daytraderi valjda? [huh]

Mišljenja?

Meni je važnije tko kupuje.

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

Ako ne računamo HT crobex je danas u plusu cca 2% (udio HT u crobexu je oko 17%, a s uračunitim padom od 10% što je 1,7%, te još “realan” rast crobexa od 0,2%)

plavi:

Beholder a kako znaš kako će izgledati oporavak, dok ti možda shvatiš da se stabiliziralo cijene će već biti bitno više i pitanje koliko se onda isplatilo čekati u cashu ako nisi uzeo nikakav ekstra profit, a pogotovo recimo ivek 123 koji je jedno tri puta ulazio izlazio jer gađa samo dno a nakraju će mu ulazi opet biti visoki jer dok shvati da je oporavak već bude kasno (ovo pišem samo zato jer osbno mislim da trejdanja i pogađanja trenda vode dugoročno u sigurne gubitke). ” Pa to sam mu ja odavno napisao, nemožeš pogoditi , pogotovo ako izlaziš sa cijelim portfeljom kao on. To je nemoguće. Dakle gubitak je izvjestan i realan. Drugo je ako samo dio imovine trade-aš.

istina je…svi koje ja znam da su se bavili trejdanjem na kraju su završili s gubitkom tek neki na nuli.
pisao sam kako ću znati da dolazi oporavak…gledati ću van!!! [wink] kada DAX sa sigurnošću probije 7000, a dow bude na barem 13500, a otpisi banaka se smanje…to će za mene biti znak da dolazi oporavak..

kako su vrle glave rekle da je ova kriza uvezena (makar se ja s tim ne slažem, ja mislim da je samo 1/3 krize uvezena, ostalo smo si sami stvorili) tako će i oporavak biti uvezen!! [cool] a sve ovo za sada je za mene guljenje malih…ako sam u krivu, moja je lova i sam ću si biti kriv…

evo npr. danas eurpa u crvenom, ameri otvorili u crvenom, nafta na 115$, najava danas u jutro da bi FED mogao još malo zrezati kamatu…ja tu niš dobrog ne vidim

Boli me ona stvar za Amere i Evropu.

SLK:

Ma meni nije jasno tko prodaje ovolike silne milijune danima na ovako niskim cijenama?
Pa nisu sve daytraderi valjda? [huh]

Mišljenja?

Meni je važnije tko kupuje.

Mali optimisti i friski marginasi….. Ovi prvi ce uskoro postati pesimisti a ovi drugi topovsko meso…. [lol] [lol]

skype - ivek1234

SLK:

Ma meni nije jasno tko prodaje ovolike silne milijune danima na ovako niskim cijenama?
Pa nisu sve daytraderi valjda? [huh]

Mišljenja?

Meni je važnije tko kupuje.

Neznam tko kupuje, ali kupci su danas ujutro zaboravili pitat ove koji prodaju po kolko su spremni prodat. [lol]

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."

SLK:

Ma meni nije jasno tko prodaje ovolike silne milijune danima na ovako niskim cijenama?
Pa nisu sve daytraderi valjda? [huh]

Mišljenja?

Fondici malo hvataju zraka. Ovi u terminalnoj fazi malo produljavaju zivot. Velim ja ovo je bila prilika za Bail Out nemojte samo poslije da vam budu krivi Hanfa, Vlada, brokeri, OMF-ovi, itd. Sansa je bila tu ova dva dana.

Bas zvao jedan od frendova to je jucer upucao milju margina i pjeni se kako je banda opet srusila trziste. Ja mu lijepo rekao da se ne zaje…. sa tim. Ali ako me frendovi ne slusaju zasto bi me slusao netko sa foruma. Bilo je lijepo dok je trajalo sada ce pomalo jenjavati i onda smo opet “back on track”….

Te tvoje priče o propasti fondova su za malu djecu.
Nisli li ti spomenuo da je Prospectus u k…?
Danas upravo čujem da tome nije tako uopće.
I daj više reci kada će onaj članak u Nacionalu koji si mi obečao?
Nema ništa, a već izašlo par brojeva.
Što bi ti zaključio na mom mjestu?

Što se tiće INGR, nije dovoljno što je pala preko 50 % , treba po tebi 70 %.
Razloga naravno ima.Rekordni poslovni rezultati , + nove najave o novim poslovima.
Daj,daj..[lol]

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]


ivek123: ” plavi: ” U kratkom vremenu počiščena INGR, sad opet prema jutrošnjim razinama, možda i više? Jel Baron još čeka na 25 000?[wink] ” Biti ce i nize vjerojatno vec slijedeci tjedan. [wink] Izdusio ovaj politicki rally pa sada polako postaje Bull Trap antologijskih razmjera…. ” krivo. iz ovoga smo svi nesto naucili. i mirovinci i OIF i mali ulagaci… greske se vise nece ponavljati i jako ce se paziti na male ulagace… raja je opasna kad krene , ruse vlade a kamoli ne burzu… zato ce svi biti vrlo oprezni pri “sisanju ovaca” jer su te ovce ustvari pravi i jedini opinion makeri.. vidis – “mali” investitori koji vrte izmedu 100000 i milion kuna ovdje su u biti autoriteti u svojim zajednicama gdje zive. mene npr zove pa bar 20tak ljudi kad ih nesto zanima o burzi…

da i mene bakice zovu za HT u koji su uložile čak 10 k kn .. kad HT padne 3%

“zašto je palo?” “hoće li to gore?” “bolje da prodam dok sam u dobitku”

sve sam ih odj…ao .. i rekao; prodajte sve i mirni ste ..

i tako je i bilo [proud]

New Report

Close