Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Matemadika je lijep predmet.[rolleyes]

Neka mi neki matematčar objasni kako je moguće da je Belex po “business.hr.investoru” pao 102,8 % u 1godini ??? Po mojoj seljačkoj logici to bi značilo da dionice vrijede 0 i još su dioničari dužni 2,8% ???

[color=black][/color]

[[cool]


Oprosti zabunio sam se.Ili izvini. U glavi mi je pad nekih dionica od 50 %, za što je potrebno rasta 100 % da se vrati na 0.

Ma sve pet ,potaknuo sam to pitanje jer mnogi neznaju izračunati koliki rast je potraban da nadoknadi pad.A to je bitno znati inače sam sebe dovedeš u zabludu pa kažeš,aha na ovoj dionici sam izgubio 30% a onda na ovoj drugoj dobio 30% i to je to,a para sve manje i manje.[embarass]

Laži izmišljaju ljubomorni i nesposobni šire ih budale a vjeruju idioti!!!


Beholder a kako znaš kako će izgledati oporavak, dok ti možda shvatiš da se stabiliziralo cijene će već biti bitno više i pitanje koliko se onda isplatilo čekati u cashu ako nisi uzeo nikakav ekstra profit, a pogotovo recimo ivek 123 koji je jedno tri puta ulazio izlazio jer gađa samo dno a nakraju će mu ulazi opet biti visoki jer dok shvati da je oporavak već bude kasno (ovo pišem samo zato jer osbno mislim da trejdanja i pogađanja trenda vode dugoročno u sigurne gubitke). ” Pa to sam mu ja odavno napisao, nemožeš pogoditi , pogotovo ako izlaziš sa cijelim portfeljom kao on. To je nemoguće. Dakle gubitak je izvjestan i realan. Drugo je ako samo dio imovine trade-aš.

istina je…svi koje ja znam da su se bavili trejdanjem na kraju su završili s gubitkom tek neki na nuli.
pisao sam kako ću znati da dolazi oporavak…gledati ću van!!! [wink] kada DAX sa sigurnošću probije 7000, a dow bude na barem 13500, a otpisi banaka se smanje…to će za mene biti znak da dolazi oporavak..

kako su vrle glave rekle da je ova kriza uvezena (makar se ja s tim ne slažem, ja mislim da je samo 1/3 krize uvezena, ostalo smo si sami stvorili) tako će i oporavak biti uvezen!! [cool] a sve ovo za sada je za mene guljenje malih…ako sam u krivu, moja je lova i sam ću si biti kriv…

evo npr. danas eurpa u crvenom, ameri otvorili u crvenom, nafta na 115$, najava danas u jutro da bi FED mogao još malo zrezati kamatu…ja tu niš dobrog ne vidim


golubv: ” Matemadika je lijep predmet.[rolleyes] ” Neka mi neki matematčar objasni kako je moguće da je Belex po “business.hr.investoru” pao 102,8 % u 1godini ??? Po mojoj seljačkoj logici to bi značilo da dionice vrijede 0 i još su dioničari dužni 2,8% ???

možda je to “kumulativan pad”
npr jedan dan padne 3 % drugi opet 3% i tako na kraju zbrojiš dnevne padove i dobiješ vrijednost veću od 100 %

u svakom slučaju imaju “bug” u investitoru ..


golubv: ” Matemadika je lijep predmet.[rolleyes] ” Neka mi neki matematčar objasni kako je moguće da je Belex po “business.hr.investoru” pao 102,8 % u 1godini ??? Po mojoj seljačkoj logici to bi značilo da dionice vrijede 0 i još su dioničari dužni 2,8% ???

Jako jednostavno s obzirom na geografski položaj gdje re radnja dogodila.Na istom prostoru izbori se dobivaju s 105% podrške.[lol] [lol]

Laži izmišljaju ljubomorni i nesposobni šire ih budale a vjeruju idioti!!!

plavi:

Oprosti zabunio sam se.Ili izvini. U glavi mi je pad nekih dionica od 50 %, za što je potrebno rasta 100 % da se vrati na 0.

Ma sve pet ,potaknuo sam to pitanje jer mnogi neznaju izračunati koliki rast je potraban da nadoknadi pad.A to je bitno znati inače sam sebe dovedeš u zabludu pa kažeš,aha na ovoj dionici sam izgubio 30% a onda na ovoj drugoj dobio 30% i to je to,a para sve manje i manje.[embarass]

[thumbsup]

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

golubv:

Matemadika je lijep predmet.[rolleyes]

Neka mi neki matematčar objasni kako je moguće da je Belex po “business.hr.investoru” pao 102,8 % u 1godini ??? Po mojoj seljačkoj logici to bi značilo da dionice vrijede 0 i još su dioničari dužni 2,8% ???

[lol] [lol] [lol]

Glory, glory, Man United!!

Kak stoje janezi??

Glory, glory, Man United!!


U kratkom vremenu počiščena INGR, sad opet prema jutrošnjim razinama, možda i više?
Jel Baron još čeka na 25 000?[wink]

Biti ce i nize vjerojatno vec slijedeci tjedan. [wink] Izdusio ovaj politicki rally pa sada polako postaje Bull Trap antologijskih razmjera….

skype - ivek1234

promet cca 128 mil.kn

drastično smanjti doprinose na plaće i drastično smanjiti poreze. samo tako možemo dalje !

Ma meni nije jasno tko prodaje ovolike silne milijune danima na ovako niskim cijenama?
Pa nisu sve daytraderi valjda? [huh]

Mišljenja?

No respect

New Report

Close