Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


_Mrzljak_: ” golubv: ” plavi: ” Da opet se pokrenulo.[thumbsup] ” Plavi,koliko rasta je potrebno da nadoknadi 10% pada,pliz[pray][pray] ” zavisi .. ako je pad sa -40 %na -50 % .. onda da bude ponovo -40 % treba cijena porasti 20% .. tako nekako a ako je pad sa 0 na -10 % ponovo treba porasti za 11 i nešto % ” Tako nekako,a plavi kaže-za svakih 10% pada treba 20% što je netočno.Samo kad je pad 50% potreban je rast 20% da smanji pad za 10%.Nikad prije i nikad poslije.Matemadika je lijep predmet.[rolleyes]

da točno ..
ali to je tako relativan pogled ; zavisi gdje stojiš i kamo gledaš ..

ali ja bi bio rađe u onoj grupi kojoj je rasla dionica za 20% a ne u onoj kojoj je gubitak smanjen sa -50% na -40% ..
[cool]

nije više ni profit-taking što je nekad bio.

očekivao sam ga jučer predkraj, pa je prvo zakasnio 4 sata.

zatim mislio da će trajati malo duže, a ovi se izmorili već poslije dva sata.

zbilja se čini kao da je netko odvrnuo pipu s lovom.

_Mrzljak_:

golubv: ” plavi: ” Da opet se pokrenulo.[thumbsup] ” Plavi,koliko rasta je potrebno da nadoknadi 10% pada,pliz[pray][pray] ” zavisi .. ako je pad sa -40 %na -50 % .. onda da bude ponovo -40 % treba cijena porasti 20% .. tako nekako a ako je pad sa 0 na -10 % ponovo treba porasti za 11 i nešto %

Tako nekako,a plavi kaže-za svakih 10% pada treba 20% što je netočno.Samo kad je pad 50% potreban je rast 20% da smanji pad za 10%.Nikad prije i nikad poslije.Matemadika je lijep predmet.[rolleyes]

Oprosti zabunio sam se.Ili izvini.
U glavi mi je pad nekih dionica od 50 %, za što je potrebno rasta 100 % da se vrati na 0.

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]


_Mrzljak_: ” golubv: ” plavi: ” Da opet se pokrenulo.[thumbsup] ” Plavi,koliko rasta je potrebno da nadoknadi 10% pada,pliz[pray][pray] ” zavisi .. ako je pad sa -40 %na -50 % .. onda da bude ponovo -40 % treba cijena porasti 20% .. tako nekako a ako je pad sa 0 na -10 % ponovo treba porasti za 11 i nešto % ” Tako nekako,a plavi kaže-za svakih 10% pada treba 20% što je netočno.Samo kad je pad 50% potreban je rast 20% da smanji pad za 10%.Nikad prije i nikad poslije.Matemadika je lijep predmet.[rolleyes]

neka recimo imamo 200 kuna

ako je 200 kuna palo 30 % to znači da sad imamo 200 kn – (200 kn *30/100) = 140 kn
da bi ponovo došli na 200 kn jednadžba izgleda 140 kn + (140 kn * x/100)= 200 kn
x= 60 *100 / 140 = 42,85


nije više ni profit-taking što je nekad bio. očekivao sam ga jučer predkraj, pa je prvo zakasnio 4 sata. zatim mislio da će trajati malo duže, a ovi se izmorili već poslije dva sata. zbilja se čini kao da je netko odvrnuo pipu s lovom.

pa odlucili su dignuti crobex, previse se prasine dizalo…
treba to vratiti na neku normalnu razinu da se smire duhovi…
biti ce to sve u redu, samo polako.

bitno je da danas isto budemo u plusu, tj da se trend ne prekine….
danas je zasro HT sa ovim ogromnim padom…
ali mozda i bolje da je stalno bio u blokadi jer se nije moglo trgovati a vremenski odmak je znacio smirivanje zivaca…
ok je to…[thumbsup]

neka recimo imamo 200 kuna

ako je 200 kuna palo 30 % to znači da sad imamo 200 kn – (200 kn *30/100) = 140 kn
da bi ponovo došli na 200 kn jednadžba izgleda 140 kn + (140 kn * x/100)= 200 kn
x= 60 *100 / 140 = 42,85

Hvala profesorice.
[smiley]

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

vidim trebala bi ovdje i tema “matemaričarski brlog”.

golubv:

_Mrzljak_: ” golubv: ” plavi: ” Da opet se pokrenulo.[thumbsup] ” Plavi,koliko rasta je potrebno da nadoknadi 10% pada,pliz[pray][pray] ” zavisi .. ako je pad sa -40 %na -50 % .. onda da bude ponovo -40 % treba cijena porasti 20% .. tako nekako a ako je pad sa 0 na -10 % ponovo treba porasti za 11 i nešto % ” Tako nekako,a plavi kaže-za svakih 10% pada treba 20% što je netočno.Samo kad je pad 50% potreban je rast 20% da smanji pad za 10%.Nikad prije i nikad poslije.Matemadika je lijep predmet.[rolleyes]

neka recimo imamo 200 kuna

ako je 200 kuna palo 30 % to znači da sad imamo 200 kn – (200 kn *30/100) = 140 kn
da bi ponovo došli na 200 kn jednadžba izgleda 140 kn + (140 kn * x/100)= 200 kn
x= 60 *100 / 140 = 42,85

Jel bitno???[lol]

Glory, glory, Man United!!

beholder:

plavi: ” ***obrisano*** Vidim i tebi nije lako jer si u cashu dok je zadnjih dana silno raslo.[lol] Još uvijek smo u minusima više nego duplo od te iste Europe od početka godine. ” živa istina, u kešu sam (osim što imam HT i još neke siće)…ne trejdam jer nemam vremena stalno buljiti u ekran…ali stvarno me nerviraju ovi koji plaću čim izgube 2-3 tisuće kn…takvima nije mjesto na burzi!! a zbog takvih smo između ostalog i tu gdje smo…možda sam pregrub, ali kada vidim neke koji bi se ovim htjeli baviti zlo mi dođe [angry] [angry] uglavnom i dalje sam u kešu i ostati ću u kešu još dugo vremena…ja oporavak ne vidim, niti mi je jasno zašto netko zbog dva dana rasta proglašava oporavak burze…e to je tek đon obraz!!! ovi što sada sline kao mala djeca…pa tko im je kriv??? mogli su lijepo čitati medu, deimosa, iveka, mene i još neke tu i držati lovu u banci na sigurnom!!!

Beholder a kako znaš kako će izgledati oporavak, dok ti možda shvatiš da se stabiliziralo cijene će već biti bitno više i pitanje koliko se onda isplatilo čekati u cashu ako nisi uzeo nikakav ekstra profit, a pogotovo recimo ivek 123 koji je jedno tri puta ulazio izlazio jer gađa samo dno a nakraju će mu ulazi opet biti visoki jer dok shvati da je oporavak već bude kasno (ovo pišem samo zato jer osbno mislim da trejdanja i pogađanja trenda vode dugoročno u sigurne gubitke).

Pa to sam mu ja odavno napisao, nemožeš pogoditi , pogotovo ako izlaziš sa cijelim portfeljom kao on. To je nemoguće. Dakle gubitak je izvjestan i realan. Drugo je ako samo dio imovine trade-aš.

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]


golubv: ” _Mrzljak_: ” golubv: ” plavi: ” Da opet se pokrenulo.[thumbsup] ” Plavi,koliko rasta je potrebno da nadoknadi 10% pada,pliz[pray][pray] ” zavisi .. ako je pad sa -40 %na -50 % .. onda da bude ponovo -40 % treba cijena porasti 20% .. tako nekako a ako je pad sa 0 na -10 % ponovo treba porasti za 11 i nešto % ” Tako nekako,a plavi kaže-za svakih 10% pada treba 20% što je netočno.Samo kad je pad 50% potreban je rast 20% da smanji pad za 10%.Nikad prije i nikad poslije.Matemadika je lijep predmet.[rolleyes] ” neka recimo imamo 200 kuna ako je 200 kuna palo 30 % to znači da sad imamo 200 kn – (200 kn *30/100) = 140 kn da bi ponovo došli na 200 kn jednadžba izgleda 140 kn + (140 kn * x/100)= 200 kn x= 60 *100 / 140 = 42,85

adrijanica a jel znaš i na razlomke računati ? i na integrale ?

ako može neki sat poduke ? [cool]

Prvi put nakon dugo vremena da vidim jurop i jameriku u crvenom, a mi u plusu…

Mudro je zborio stari Seneca: "Per ipiz dudatis eneus iri!"

Crobex raste. Trenutno je na +0,29%. Kupuje se i love se pozicije za sutrašnji dan. Da nije bilo HT-a i isteka roka za dividendu sada bi bio Crobex minimalno +2,5%, ali unatoč tome evo završava u plusu i trenutno raste.

New Report

Close