Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Čini mi se da se entuzijazam pomalo usporava (barem na dionicama koje pratim). Bojim se da će do kraja dana oko nule. Krene li dolje, svi će ubrzano masovno rasprodavati ne bi li se sačuvali od mogućeg budućeg dubljeg pada…

_Mrzljak_:

sve same opisne rečenice .. kao da pišeš zadaćnicu .. sve odokatovna metoda ..

daj neke brojke ; analizu , nije ovo zadaćnica; ovo je matematika i ekonomija ..

Ti si odokativan, bile su dionice toliko skupe, ali baš sve, po svim pokazateljima, baš po svim i zato je tržište palo, a vi se žalite HANFI, ZSE, SDA, HTV-u, molite ali sve je bilo skupo, skuplje, najskuplje tržište na svijetu.
Ali špekultivno može biti i bilo je isplativo.

Eh sad si ga stvarno bubnuo. Sjeti se nasda-a na P/E = 250. Sjeti se dubai-a

Hell is Empty and all the Devils are Here

SZ,

_Mrzljak_: ” valentine: ” Znači da se zna moj stav, bili smo skupo tržište i špekulativna kupnja je bila dobro došla. Sad smo jeftinije, ali ne jako jeftino iako to izgleda tako. Pad nečega od 50% ne znači da je dionica jeftina pogotov ako nakon toga dođe loše GFI. Ali trenutno nema razloga za pad, a psihologija je gadna stvar i sada ona određuje kao i u većini slučajeva. ” sve same opisne rečenice .. kao da pišeš zadaćnicu .. sve odokatovna metoda .. daj neke brojke ; analizu , nije ovo zadaćnica; ovo je matematika i ekonomija .. ” danas na burzi matematika ne vrijedi nista. Sve je psihologija i politika tako da kolega Valentine dobro opisuje [thumbsup]

ok psihologija .. slažem se ..

ali ja rečenica “imam stav da je sve precijenjeno” ?
to može biti činjenica ; teško može biti stav ..

a i za takvu rečenicu treba napraviti detaljnu analizu .. a “detaljno” se piše desecima sati nekog tko ima znanje za to..

Pogotovo, gdje je lik iz crtića da kaže nešto loše o PTKM?


šefovi uzeli svu raspoloživu kadruvsku klijantelu u fondovima i bankama i dogovaraju strategiju što činiti iza 12,30 samo da se zna što se rati u crtićima tipa Mirko i Slavko(iz mojih premladih dana).
Pazi Mirko![lol]

dan je pametniji od noći


Čini mi se da se entuzijazam pomalo usporava (barem na dionicama koje pratim). Bojim se da će do kraja dana oko nule. Krene li dolje, svi će ubrzano masovno rasprodavati ne bi li se sačuvali od mogućeg budućeg dubljeg pada…

Normalno da će se malo smiriti, pa nitko ne očekuje da ćemo sad na 5000 sutra

Hell is Empty and all the Devils are Here

Po stanju K/P bojim se da smo u bull trapu.[thumbsup] Crobex je bio na maximalnih mislim 2.8% uz HT na -10%.

Sada je na + 1.97%.

No ostaje da vidimo.

Pozdrav i neka sve raste.[bye]


iako je daljnji veci pad gotovo nemoguc, biti ce jos mnogo suza..

suza radosnica[thumbsup]

svaka skola se placa.sto je skola skuplja obrazovanje je kvalitetnije.


Po stanju K/p bojim se da smo u bull trapu.[thumbsup]

na blokiranima ili?

Heaven or Las Vegas


Korekcija je gotova jer nema više argumenata za pad. Istina, ostali su iznimno veliki fudamentalni pokazatelji većina dionica, ali koga briga, sve treba rasti što prije.[thumbsup]

argumenti za pad u marjansku brazdu ? jesu li uopce i postojali ?
kakav god odgovor bio sve je to manje vise deplasirana spika mladog
i plitkog trzista bez adekvatne kontrole
ulpl na primjer
ako je i bilo argumenata za sroljati se ispod 2k, malo ko se osim
trezora time okoristio… zderao je zadnjih dana i do 60% ukupnog
prometa dnevno…
i sad da opet rokne dole, sto onda ? trezor ce se debljati, trejderi ce
nesto pokupiti, vecina ce cekati neciji dimni signal da smo opet kao
ozdravili i rumeni nam obrascici postali…
ne znam sto bi opce razmisljao o svemu tome, a da budem iskren
vise me previse ni ne zanima [tongue]

http://www.youtube.com/watch?v=BIh_qgj1LP0

i šta sad, pola toga blokirano! …

Cookie Monster


znanac:

Po stanju K/p bojim se da smo u bull trapu.[thumbsup]

na blokiranima ili?

Mislim općenito.Vidjet ćemo kad se sve odblokira[thumbsup]

Mislim da počinje napad na ATPL i JDPL te na ostale dionice koje nisu u blokadi.

"Prvo je padalo onda je raslo, pa sam kupovala i bilo je uzbudljivo." ivana7

New Report

Close