Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Ajme meni, ovo potpredsjednik Hanfe…..[undecid][cry]

Evo ga. Hint – decki s Knezije…. [lol] [lol] [lol]

http://www.bankamagazine.hr/arhiva/xbe/16014

skype - ivek1234

ja sam isto pred izvješće kupila po 1200, ali izašla po 1100 [smiley]
Ali to je bio manji gubitak ove godina[kiss]


MA SVI SU ZNALI… NA PBZ-U SE UPRAVA ISTOVARILA U DRUGOJ POLOVICI 2007. NA ATLANTSKOJ TAKOĐER. NA INGRI TAKOĐER NA ZABI TAKOĐER… NEMA GREŠKE!! SVE ŠTO JE TREBALO JE SAMO PRATITI ISTOVARE DIREKTORA…. A NE SLUŠATI STOJIĆA I OSTALE NAVLAKAČE… SVAK SAM KROJI SVOJU SUDBINU….

[thumbsup][thumbsup][thumbsup]
ma sjećam se kao da je jučer bilo…a kada si pitao ekipu na forumu kaj oni mislie zašto uprave prodaju…onda su te svi napali da si DRUKER, a da ljudi prodaju jer im treba za jahte, ženidbu kćeri, dug dileru…
[lol]


da ne bi ispalo da ja ili ivek ovo sa prodajama članova uprave i NO izmišljam i pričam gluposti, kak veli saibaba: PBZ: 25.05. PRKA I ČLANOVI UPRAVE PRODALI 1359 DIONICA (PRKA SAM 685 OD 822 ŠTO IH JE TAD IMAO) 12.06. ZAMJENIK PREDSJEDNIKA UPRAVE OTPUSTIO 220 DIONICA (I VIŠE IH NEMA) 20.09. PRKA PRODAO JOŠ 108 DIONICA INGRA: 27.11. OPPENHEIMER PRODAO 106 DIONICA 29.11. PREDSJEDNIK NO PRODAO 100 DIONICA ČLANICA UPRAVE 149 DIONICA 11.12. PREDSJEDNIK NO PRODAO 40 DIONICA 21.12. ČLANOVI UPRAVE I NO PRODALI 1100 DIONICA PO 50.000 KN/KOM ZABA: 07.01. LUKOVIĆ PRODAO 1700 DIONICA ZA VIŠE OD 20 MIL KN al dobro… kak se veli: ‘svaka b….. ima svoje veselje.’ svak zna šta radi….

A otkud vam ove informacije? S weba, a nismo ih zamijetili – ili inside? Da sam znao, ne bih kupio… [sad]

Artificial Intelligence stands no chance against Natural Stupidity.

Referentni prinos obveznih mirovinskih fondova (OMF) u Hrvatskoj za 2007. godinu iznosi 6,5209 posto, a zajamčeni prinos 0,5209 posto, a kako su ostvarene stope godišnjeg rasta prinosa svih OMF-ova iznad visine zajamčenog prinosa niti jedan fond neće trebati doplatiti razliku do zajamčenog prinosa. Stoji to u danas objavljenoj odluci Hrvatske agencije za nadzor financijskih usluga (Hanfa). Naime, prema podacima Hanfe za 2007. godinu, vrijednost indeksa Mirex, koji pokazuje kretanje referentnih prinosa četiriju obveznih mirovinskih fondova, lani je povećana za 6,81 posto. Pritom su prinos veći od prosjeka imali OMF-ovi PBZ/Croatia osiguranje (7,66 posto) i Raiffeisen (6,9 posto), dok su ispod prosjeka AZ (6,38 posto) te Erste plavi fond (6,05 posto). Podaci Hanfe pokazuju i da je prosječni prinos na godišnjoj razini za razdoblje od početka rada OMF-ova, dakle od travnja 2002. godine do kraja 2007. iznosio 7,6 posto. Na toj razini najviši prinos, od 8,11 posto, bilježi Erste plavi fond, a slijede ga PBZ/CO (7,88 posto), Raiffeisen (7,85 posto) i AZ OMF (7,12 posto).

Evo zašto će se naše tržište do ktaja godine vratiti na stare razine, zajamčeni prinos mirovinskih fondova je 0.5% u svakoj godine, s obzirom da su svi mirovinski fondovi u minusu oko 6% morat će podići crobex na nekih 4600-4800 bodova od kraja godine da bi imali prinos od 0.5% u ovoj godini, možda čak i više.[proud][proud]

vandyck:

da ne bi ispalo da ja ili ivek ovo sa prodajama članova uprave i NO izmišljam i pričam gluposti, kak veli saibaba: PBZ: 25.05. PRKA I ČLANOVI UPRAVE PRODALI 1359 DIONICA (PRKA SAM 685 OD 822 ŠTO IH JE TAD IMAO) 12.06. ZAMJENIK PREDSJEDNIKA UPRAVE OTPUSTIO 220 DIONICA (I VIŠE IH NEMA) 20.09. PRKA PRODAO JOŠ 108 DIONICA INGRA: 27.11. OPPENHEIMER PRODAO 106 DIONICA 29.11. PREDSJEDNIK NO PRODAO 100 DIONICA ČLANICA UPRAVE 149 DIONICA 11.12. PREDSJEDNIK NO PRODAO 40 DIONICA 21.12. ČLANOVI UPRAVE I NO PRODALI 1100 DIONICA PO 50.000 KN/KOM ZABA: 07.01. LUKOVIĆ PRODAO 1700 DIONICA ZA VIŠE OD 20 MIL KN al dobro… kak se veli: ‘svaka b….. ima svoje veselje.’ svak zna šta radi….

A otkud vam ove informacije? S weba, a nismo ih zamijetili – ili inside? Da sam znao, ne bih kupio… [sad]

Ingra i bankari su za mene SKIP odavno.

skype - ivek1234

ma meni je jasno da uprava koji puta i prodaje. Uostalom, na taj način si bez poreza mogu isplaćivati velike plaće bez poreza. Ali nije mi u redu da kupuje trezor, kao što je bio slučaj INGRE. Iako nije direktno trezor kupovao od članova uprave i NO, kupovali su u isto vrijeme i to novcima od dokapitalizacije. sad je moguće da novac planiran za investicije nemaju jer je ostao zarobljen u vlastitim dionicama koje su kupovali po 40k. Inače Ingru pratim dugovremena jer sam imao dosta novaca u PBZ fondovima (osobno nisam imao niti jednu dionicu). Inače Luković je godinu prije prodava dionice ZABE, a rast je tek slijedio nakon toga. Ne kažem da je on ok, ali nije istina da je uuvijek prodavao na ATH.

e moj ANTE šta uradi http://www.vecernji.hr/newsroom/news/croatia/3059237/index.do;jsessionid=E2036562D7647B8F1203ABFBFE87EA0D.2

EU se otvara u zelenom…[thumbsup]


A otkud vam ove informacije? S weba, a nismo ih zamijetili – ili inside? Da sam znao, ne bih kupio… [sad]

pretpostavljam da su s zse-a, ali kolega, zar vi ne čitate redovno news servise…kada uprava otpušta ili kupuje dionice uvijek vam se vijest prenese…ja čitam business i tamo je uglavnom sve to bilo objavljeno…


tango: ” A otkud vam ove informacije? S weba, a nismo ih zamijetili – ili inside? Da sam znao, ne bih kupio… [sad] ” pretpostavljam da su s zse-a, ali kolega, zar vi ne čitate redovno news servise…kada uprava otpušta ili kupuje dionice uvijek vam se vijest prenese…ja čitam business i tamo je uglavnom sve to bilo objavljeno…

Istina,sve je pisalo samo sitnim slovima….
[proud]


ma meni je jasno da uprava koji puta i prodaje. Uostalom, na taj način si bez poreza mogu isplaćivati velike plaće bez poreza. Ali nije mi u redu da kupuje trezor, kao što je bio slučaj INGRE. Iako nije direktno trezor kupovao od članova uprave i NO, kupovali su u isto vrijeme i to novcima od dokapitalizacije. sad je moguće da novac planiran za investicije nemaju jer je ostao zarobljen u vlastitim dionicama koje su kupovali po 40k. Inače Ingru pratim dugovremena jer sam imao dosta novaca u PBZ fondovima (osobno nisam imao niti jednu dionicu). Inače Luković je godinu prije prodava dionice ZABE, a rast je tek slijedio nakon toga. Ne kažem da je on ok, ali nije istina da je uuvijek prodavao na ATH.

evo kolega o ovome vam ja prićam
[angry]

odmah se netko javi u obranu dobrih direktora.

kad uprava počne prodavati to je samo zato što imaju određenu informaciju koju vi nemate….tako je prodavala i uprava SGa 4 dana prije objave 4 milijarde eura gubitka…
ali ne, ne nije istina da su to oni znali…pa ni dionica nije bila na ATH…to im je trebalo jer su im inaće male plaće pa moraju prodati da pokrpaju kućni buđet….[sad]

New Report

Close