Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Evo što vrijedi za mirovinske fondove i zašto je kosor rekao da će se burza vratiti na stare razine za 6-12 mjeseci.
Prinos mirovinskog fonda manji od nule narednoj godini odnosno ako je fond u minusu, tada banka koja je otvorila taj fond mora nadoplatiti taj minus da bude jednak nuli. Pa što vi mislite da će strane banke krpati naše mirovinske fondove s stranim kapitalom da oni ne budu u minusu. Pa naravno da neće. Nego će ti mirovinski fondovi do kraja godine lijepo fino podići cijene dionica tako da budu na nuli možda i s malim plusom.


Zanimljivo kako je čak onaj iz HANFE sa popriličnom sigurnošću rekao da smo pri dnu i da su institucionalni igrači počeli žestoko kupovati.

Pa nije mu ni bilo teško zaključiti tako nešto. Redovni promet na ZSE u zadnja 3 dana trgovanja je preko 400 mil. kn što je doista puno, tako da sve priče kako nema keša na tržištu padaju u vodu. Ima keša, ali ga se očito čuvalo za ove bagatelne razine cijena većine dionica. [smiley]

Ignore: KressoM, delux


Decki ponavljam, ne postoji HRVATSKI mirovinski fond. Postoje kod nas AUSTRIJSKI i TALIJANSKI. I jednima i drugima mi smo interesna sfera. Ali ne da bi nama bilo bolje. Nase mirovine su kod digica i jodlera. Oni nasim parama ostvaruju svoje profite i hebe im se za nase mirovine. Sto su nase mirovine manje to ce nas biti lakse kontrolirati. Metoda stara koliko i Sun Tzu samo primjenjena na moderni nacin. Zasto ratovati kada se stvari mogu rijesiti za stolom i uz par vazala i domacih izdajnika. Pa takvih je uvijek bilo kod nas zar ne. Kada nas osiromase skorz onda ce kupovati djaba ono sto vrijedi nasim parama. I opet hoce zahebati branitelje i ocerupati ih. Po meni to se radi uz amen drzave. Malo je cudna koincidencija kako su Ante and Co. OMF-ovima dozvolili neke stvari bas pred BF itd. Sve je to jedna fina rezija. Neki ce dobiti funkcije u “Briselu”, neki promaknuce unutar banaka. Svi ce dobiti nesto a raja ce dobiti u pakshu. Pa ako ste nas odlucili orobiti barem nas nemojte intelektualno vredjati pa svaljivati krivicu na male ulagace i novinare jer toliko glupi ipak nismo. Sto se margina tice dajte budite pametni. Pa zar stvarno mislite da fond manageri nemaju tocan uvid u margin kredite na trzistu. Fora stara koliko i svijetske burze. Tocno znaju kada moraju udariti da isprovociraju istovar. Ne vjerujem brokerima, bankarima a pogotovo ne fondovima i njihovim managerima. To su sve kriminalci sa “licence to kill”. Svugdje se pojavljuju isti vlasnici (OMF; OIF; banke kreditori) sto znaci da vas peglaju isti ljudi na vise frontova kroz vise proizvoda. Oni su veliki i tromi a mi mali i brzi i to nam je prednost. Njihovi potezi su vidljivi ako malo pazljivije gledate. Pa pisao sam vec o tome samo ste svi vikali UP, UP i bez mozga nastavili napucavati. Nemojte meni vjerovati ali pokusajte malo logicki razmisljati i prestati sa tim mainstream pristupom. HANFA i dobri nam Ante su samo sredstvo izvrsenja volje velikih i mocnih a mi smo na meniju odnosno topovsko meso. Vazali nas servirali i dobili mrvice kao nagradu. Sve sto je ljudsko nije mi strano. To je cijela prica.

ivek o tome sam pisao neki dan.sad mi reci jel to razlog pada ili su dionice precjenjene?

svaka skola se placa.sto je skola skuplja obrazovanje je kvalitetnije.

sutra tko hoce da se dogovorimo pa napravimo jedan zestoki prosvjed i demonstracije pred hanfom i svim nadleznim institucijama
ovo je kradja sto rade a tek je pocetak kaj se sprema, a sve ovo vase lupetanje i lamentiranje mozete objesiti mojoj macki o rep

Postanite Eu-robovi

http://www.poslovni.hr/g219.aspx

svakako preporučam kolegama da otvore ovaj zanimljivi link i da vide tko sada skuplja dionice

i inače preporučam čitanje poslovnog dnevnika kako u papirnatom tako i u elektronskom izdanju, vijesti iz hr i svijeta, a ne samo refresh foruma[thumbsup]

Postanite Eu-robovi

http://business.hr/Default2.aspx?ArticleID=e7f81f20-bbe9-488d-ab55-715d4e4f6018&open=sec

da ne bi ispalo da ja ili ivek ovo sa prodajama članova uprave i NO izmišljam i pričam gluposti, kak veli saibaba:

PBZ:
25.05. PRKA I ČLANOVI UPRAVE PRODALI 1359 DIONICA (PRKA SAM 685 OD 822 ŠTO IH JE TAD IMAO)
12.06. ZAMJENIK PREDSJEDNIKA UPRAVE OTPUSTIO 220 DIONICA (I VIŠE IH NEMA)
20.09. PRKA PRODAO JOŠ 108 DIONICA

INGRA:
27.11. OPPENHEIMER PRODAO 106 DIONICA
29.11. PREDSJEDNIK NO PRODAO 100 DIONICA
ČLANICA UPRAVE 149 DIONICA
11.12. PREDSJEDNIK NO PRODAO 40 DIONICA
21.12. ČLANOVI UPRAVE I NO PRODALI 1100 DIONICA PO 50.000 KN/KOM

ZABA:
07.01. LUKOVIĆ PRODAO 1700 DIONICA ZA VIŠE OD 20 MIL KN

al dobro… kak se veli: ‘svaka b….. ima svoje veselje.’
svak zna šta radi….


Ivek, budi iskren pa reci kako ssi to prošao u svom ovom ludilu?

Jako dobro. Sve je bilo super dok nisam uletio u viro pred izvjesce. Tu sam se sa 200 km/h na sat zaljepio frontalno u zid. [undecid][undecid] Imao sam jos jedan gaf prije par mjeseci ali tu sam se uspio vratiti sa nekoliko trejdova samo niti gubitak nije bio pretjerano velik.

Sto mozete nauciti iz mojeg gafa? NE TREJDAJTE PRED IZVJESCA JER OBICNO IMA PUNO INFORMIRANIJIH OD VAS! Staro pravilo – Deimos ga ponovio nekoliko puta na forumu – a ja kao zadnji magarac uletio. Hebi ga, prhnuo cca 15K EUR u samo par dana. To ipak treba znati!!! [sad][sad]

Treba uzeti u obzir da sam vec par mjeseci u cashu i da nije bilo ove nediscipline sve bi bilo super. Nije lose niti ovako. Ali zbog vira sam ovu godinu trenutno u negativnom skoru. Jucer trejdao nesto malo i povratio cca 6-7% guibtka. Ali imam jos dosta nadoknaditi zbog te lakomislenosti. Uzeo 300 kom sa ulazom 1211 a prodao po 850-900. Koga zanima neka racuna. Ja nemam bas zivaca za ovu racunicu sada. Jos lizem rane.

Valjda sam jedini koji tu i tamo gubi jer vidim da svi samo dobivaju. [shocked] Barem ako je suditi po pisanjima na forumu.

skype - ivek1234

Očekujem ovaj vikend Parlaonicu na HTVu s istim gostima, ali trebaju naći neke zbilja glupe klince, jer ih bi svaki normalniji razred razbio (ljubu i samodola) ko beba zvečku[lol] [lol]

Svi kupuju ti prodaj - Svi prodaju ti kupuj


……Uzeo 300 kom sa ulazom 1211 a prodao po 850-900. Koga zanima neka racuna. Ja nemam bas zivaca za ovu racunicu sada. Jos lizem rane. Valjda sam jedini koji tu i tamo gubi jer vidim da svi samo dobivaju. [shocked] Barem ako je suditi po pisanjima na forumu.

Nisi jedini.I kod mene VIRO žestoki (količinom manji) pušing.
Ipak , još nisam prodao , a i neću ako izvještaj 30.04. bude dobar.

A šta sad? Netko upalio svjetlo……..

http://business.hr/Default2.aspx?ArticleID=e7f81f20-bbe9-488d-ab55-715d4e4f6018&open=sec


ivek o tome sam pisao neki dan.sad mi reci jel to razlog pada ili su dionice precjenjene?

I jedno i drugo. Osnovni motiv je ovo sto smo ti i ja pisali. Razlog je precijenjenost. hebi ga – ruku na srce bilo je napumpano. Ali to su napumpali isti ovi sukladno svojem master planu.

skype - ivek1234

New Report

Close