Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

sta se tu kometira LJubo ili trziste ?
HEbe se njemu , a i ostalima . Samo neznam kao ce to vam pomoci , obzirom kolko postova i paznje pridajete polu satnim promjenam cijena donicama .
Decki , malo motiku u ruke pa nam svima bude bolje. [cool][wink]

najvrednije stvari u životu su besplatne


sta se tu kometira LJubo ili trziste ?
HEbe se njemu , a i ostalima . Samo neznam kkao ce to vam pomoci , obzirom kolko postova i paznej pridajete polu satnim promjenam cijen ana dionicama .
Decki , malo motiku u ruke pa nam svima bude bolje. [cool][wink]

Gle, idem svaki dan na posao zadnjih 6 godina,nakon zavrsetka faksa, molim bez omalovazavanja s visoka…

P.S. I punim drzavni proracun porezima koje placam – da bi nam bilo bolje, a ne da nas pljackaju

https://www.youtube.com/watch?v=qp5hxHPlTq8

Pročitao sam sad da si je Milan Horvat kupio podosta dionica Fime Propriusa po 60kn, ništa to ne bi bilo čudno da on nije jedan od većih burzovnih magova u VŽ: Već duže vrijeme pratim kad neko od glavonja kupuje , a kad prodaje i stvarno to dobri rade. Sjetite se samo kada je Openhajmer prodao Ingru, tako je bilo sa Atlanskom, juče sa Virom itd. itd. da ne nabrajam. U glavnom nemam čvrste dokaze jer nisam to zapisivao ali mi je ostalo u sječanju da to rade u naj povoljnijim trenutcima pa si nekako mislim da bi se i mali ulagači trebali držati tog modela. Ako neko ima vremena neka to malo proanalizira do zadnjeg procenta da budemo sigurniji u to. Šta god bi ta analiza rekla siguran sam u svoju tvrdnju jedino bi još trebalo obratiti požnju da li su dionice kupljene ili je to neki bonus poklon.

who dares, wins

85 % ljudismatra da smo pokradeni i to namjerno od banaka,mirovinaca,Samodola i ostatka bande.
Nadam se da ce ti tipovi dobiti zasluženu kaznu .

Nevera:

sta se tu kometira LJubo ili trziste ?
HEbe se njemu , a i ostalima . Samo neznam kkao ce to vam pomoci , obzirom kolko postova i paznej pridajete polu satnim promjenam cijen ana dionicama .
Decki , malo motiku u ruke pa nam svima bude bolje. [cool][wink]

Gle, idem svaki dan na posao zadnjih 6 godina,nakon zavrsetka faksa, molim bez omalovazavanja s visoka…

P.S. I punim drzavni proracun porezima koje placam – da bi nam bilo bolje, a ne da nas pljackaju


[lol] [lol] pa to je sasvim normalno da ides na posao i placas porez , hm ili mozda nije ?
a to st asi se navuko na burzi i sta te neko ogulio , to si sam kriv [bye]

najvrednije stvari u životu su besplatne

U očekivanju početka trgovanja: I Buffet je znao kratkoročno gubiti (15.04.2008)

Jučerašnja kolektivna primjena stop-loss strategije podsjetila nas je da tržište kapitala, ma koliko se nisko spustilo, …Opširnije
Jučerašnja kolektivna primjena stop-loss strategije podsjetila nas je da tržište kapitala, ma koliko se nisko spustilo, uvijek se može spustiti još niže. Tijekom ludila trenutnog burzovnog tsunamija koji neselektivno kosi vrijednost svih dionica, sudionici tržišta kapitala ne svađaju se samo međusobno, nego se svađaju i sa samim sobom. Jučerašnji dan zbog isteka lock-up razdoblja za prodaju udjela u braniteljskom fondu burzu je očekivano zavio u crveno. Mnogi kupci poput lovaca u zasjedi i dalje špekulativno čekaju dno na kojem će najjeftinije kupiti ili dokupiti omiljene im dionice, a kupaca koje predvode mirovinci toliko je da će mnogi lovci koji prekasno zapucaju ostati kratkih rukava.

Fascinantno je kako su mali investitori i fond menadžeri na Zagrebačkoj burzi u ovoj kalendarskoj godini primjenjujući stop-loss strategiju osigurali više mirovine svim budućim umirovljenicima. Tako se danas čak i u tramvaju mogu čuti razgovori dvaju burzovnih špekulanata. Prvi kaže da neće prodavati jer dno ne može biti mnogo dublje, dok mu drugi koji je svoje dionice odavno prodao sugerira da može te da ih on tek na još nižim cjenovnim razinama namjerava kupiti.

Može li itko nešto pametno savjetovati onima kojima su njihove omiljene dionice pojeftinile više od 50 posto? Da dionice prodaju i prestanu gubiti prihvaćajući gubitke ili da ih drže u nadi da će jednog dana dionice povratiti svoju nekadašnju vrijednost? Decidiranog odgovora nema, mišljenje analitičara uvijek selektivno ovisi od dionice do dionice. Ključan problem još uvijek plitkog domaćeg tržišta kapitala i leži u prevelikom broju nedovoljno upućenih malih dioničara koji su poput plahe beštijice sa svojim kapitalom spremni pobjeći i na najmanji šum.
Investotiri, smirite se! Pa čak je i Berkshire Hathaway Warrena Buffeta, jedan od najuspješnijih fondova svih vremena, između lipnja 1998. i veljače 2000. godine gotovo prepolovio svoju vrijednost. Pa što onda ako je? Dionice su dugoročno investiranje. Prema filozofiji Warrena Buffeta, sve što trebate učiniti je kupiti fundamentalno podcijenjenu dionicu zdravog poduzeća i držati ju dok ne dostigne vašu ciljanu vrijednost. No, ovo vrijedi ako ste na burzu uložili višak novca na kojeg ste neko vrijeme spremni zaboraviti.

Ali, što ako je vaš investicijski horizont kratkoročan, na primjer, oko godinu dana ili još kraći? Tada je jedini racionalan savjet da svakodnevno osluškujete tržište prateći tehničku analizu. Kada “veliki” prepoznaju da su dionice dovoljno jeftine i krenu intenzivno kupovati i kada neki market-timing signal potvrdi da se primarni trend prevrnuo u rastući, tada je za male investitore optimalan trenutak da se pridruže kupcima. Ako nemate vremena svakodnevno pratiti burzu, onda radije svoj kapital prepustite profesionalnom fond menadžeru da ga oplemeni.

Da je tržište sve bliže dnu svjedoče statistike da je potražnja za kunskom likvidnošću ovih dana sve veća, a stabilizaciji tržišta kapitala zasigurno pomažu umirujući istupi uvažene potpredsjednice Vlade RH Jadranke Kosor koja ne prestaje upućivati apele braniteljima da ne prodaju svoje vrijedne udjele u braniteljskom fondu dok je tržište blizu dna te iz braniteljske zaklade obećava pomoć braniteljima koji privremeno nisu likvidni. Je li upravo danas idealan trenutak za kupnju dionica razotkrit će nam predstojeći trgovinski dan.

izvor: http://www.poslovni.hr

treba prebacit račune iz velikih banaka u domače[thumbsup]

NEMA PREDAJE

ahaha kakav članak [lol] [bye]

trotter:

Nevera:

sta se tu kometira LJubo ili trziste ?
HEbe se njemu , a i ostalima . Samo neznam kkao ce to vam pomoci , obzirom kolko postova i paznej pridajete polu satnim promjenam cijen ana dionicama .
Decki , malo motiku u ruke pa nam svima bude bolje. [cool][wink]

Gle, idem svaki dan na posao zadnjih 6 godina,nakon zavrsetka faksa, molim bez omalovazavanja s visoka…

P.S. I punim drzavni proracun porezima koje placam – da bi nam bilo bolje, a ne da nas pljackaju

[lol] [lol] pa to je sasvim normalno da ides na posao i placas porez , hm ili mozda nije ?
a to st asi se navuko na burzi i sta te neko ogulio , to si sam kriv [bye]

Ja sam u HT-u, nije me nitko jos ogulio… A do HT-a sam rastal puno jace od crobexa…Ne bu trottera nitko ogulil… Je, malo cu manje zaradit neg kaj sam mislil, al kad vidim druge kolege, moram bit sretan…

A ovo da idem na posal sam napisal kao odgovor na ovo da se primimo motike, dakle kopam vec neko vrijeme…

https://www.youtube.com/watch?v=qp5hxHPlTq8

Zamislite da je 85 % Hrvatskih građana protiv Sanadera? Da li bi on odstupio?Ja mislim da bi.Tako bi napravio svaki nekorupirani političar. Samodol treba da kaže tko su ti ljudi koji su to napravili. Pa to je njegova moralna obaveza, za svoj posao jako dobro plaćen i to od nas poreznih obveznika.Nemam ništa protiv dotičnog gospodina ali nepravda boli i mora se iskorjeniti.

Da bi se spriječio potop burze zbog BF-a poduzeli su sve moguće korake a da bi se sprijećio pad od naglog povlačenja sredstava od strane najjačih igrača na tržištu ne previše.Znaći štiti se burza od malih a od velikih ne 🙂

zmrklic: Kada “veliki” prepoznaju da su dionice dovoljno jeftine i krenu intenzivno kupovati i kada neki market-timing signal potvrdi da se primarni trend prevrnuo u rastući, tada je za male investitore optimalan trenutak da se pridruže kupcima.

To znači da se trebalo pridružiti kad su veliki (čitaj:OMF) kupovali blok transakcije na ATH ako se ne varam. Zahebi Buffeta[lol] [lol] [lol]

New Report

Close