Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

@plavi

nema logike,
rekao sam vam pad je bio za očekivati, ali mislim da ipak nitko osim momčila i mede nije očekivao toliki pad…i taj pojačani pad generirali su svi ovi o kojima prićamo…
normalno da je velika razlika pali mi 20% (koliko smo realno trebali) ili 40% koliko smo srušeni…

istina je da mi nismo uvezli loše hipoteke…ali smo ipak indirektno pogođeni njima…kao što je i cijeli svijet pogođen njima…
evo objasnite mi slijedeće hang seng je pao s 3200 na 2100, a nigdje nisam čitao da su oni pogođeni krizom subprimea???

uglavnom po meni je sada glavni problem kada će se globalno stvari rješiti…jer dok se ne rješi mi smo i dalje u down trendu…a da nastavimo padati i po 0,5% tjedno do kraja godine, svi nosimo gaće na štapu…

ja jednostavno ne vjerujem da će se desiti scenario u kojem će sve burze svijeta padati, a hrvatska burza će se za to vrijeme oporavljati i rasti…
mislim stvarno [embarass]

Što je najgore MF-ovi su i podigli Crobex na razine na kojima je do nedavno bio, pa nisam ja kupovao INGR na 60 000, i ATPL preko 3 000, IGH preko 12 000 ZVZD na 17 000 , ADPL na 240 itd. itd.

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]


A sutra , nakon što se digne ova bura oko svega i izjave Kosora, kao i negativnih natpisa oko MF-ova, znate što možemo očekivati?
Popravljanje stanja , kako bi se situacija – ublažila.

Zove miste A. mister D.-a : “Alo pajdo, ajde daj sutra malo jače to potjeraj gore, bar jedno 2-3%, da mi raja na podivlja”

Hell is Empty and all the Devils are Here


A sutra , nakon što se digne ova bura oko svega i izjave Kosora, kao i negativnih natpisa oko MF-ova, znate što možemo očekivati? Popravljanje stanja , kako bi se situacija – ublažila.

Ne bojim se ja sutra,sutra će biti ok.Mene više brine četvrtak i petak.

Laži izmišljaju ljubomorni i nesposobni šire ih budale a vjeruju idioti!!!

Današnji rast Crobex-a bio je neminovna posljedica onoga što nam se događalo u ponedjeljak. Evo u sve se počela uplitati i politika i to je dobar znak:
Vaš link
Svaka čast gosp. Kosoru iz HSLS-a da kao javna ličnost o tome i javno progovori, iako mi o tome pričamo već mjesecima, ali na žalost samo na forumu.

Veliki igrači su uvijek prstom upirali na neke druge probleme, od Nikolića, kreditne krize u Americi, Kosova, Zerpa, pa i sada naposljetku braniteljskog fonda, a iza svega se pokazalo da je bila patka, odnosno izgovor za sve što su činili. Evo i ova prepreka s braniteljskim fondom pokazala se neopravdanom, jer jako mali broj branitelja prodaje udjele, jer da nije tako već bi i jučer i danas bilio svjedoci velike navale na šalterima, a jednostavno sve je izostalo.

Ovako veliki današnji promet na pozitivnom Crobexu je zasigurno dobar znak, što ujedno i demantira tvrdnju nekih analitičara da je likvidnost mala. Možda neki i muče muku s likvidnošću, ali gledano u globalu, novac postoji, ali je u proteklom razdoblju izigrano povjerenje investitora, pa su mnogi bili oprezni i iz tog razloga je i bio mali promet u proteklom razdoblju na burzi.

plavi:

A sutra , nakon što se digne ova bura oko svega i izjave Kosora, kao i negativnih natpisa oko MF-ova, znate što možemo očekivati? Popravljanje stanja , kako bi se situacija – ublažila.

Ne bojim se ja sutra,sutra će biti ok.Mene više brine četvrtak i petak.

Tiće se HT-a konkretno.
Sumnjam da će fondovi prodavati ostalo da brane HT. Oni koji ga brane ( MF-ovi većinom ) , ionako imaju dovoljno sredstava pitanje je koliko će ga braniti.

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]


Bogami mi unatoč tome što ovi iz MMF-a kažu smo valjda pogođeni globalnom situacijom više nego ameri sami od kojih je to i poteklo. I to debelo više. Ima li logike?

ima, tamo se milijarde dolara štampaju i upumpavaju u financijski krvotok štiteći svoj market i time izvoze inflaciju u cijeli svijet, nafta poskupljuje, a za porast cijene nafte za svakih $10 po barelu pad BDP Hrvatske iznosi -1.06%.


A sutra , nakon što se digne ova bura oko svega i izjave Kosora, kao i negativnih natpisa oko MF-ova, znate što možemo očekivati? Popravljanje stanja , kako bi se situacija – ublažila.

[color=Gold]
da slažem se ..
sad polako MF-ovi idu u dokup , akumulaciju; sad i oni žele biti zvijezde tržišta kapitala sa super prinosima kao OMF-ovi .. a ne tromi konji što su do sada bili ..

danas je bio promet od 150 M kn . to onako ležerno , samo čekaš da ti nešto slatko padne u ruke ..
tako bi moglo biti i sljedećih dana ..

ali ono što ostavlja gorak osjećaj u ustima je to da su burzovne institucije Hanfa i ZSE zapravo samo produžena ruka vlasti / politike , i da nisu neovisni ni 1% ..
a neovisnost je preduvjet za neko normalno funkcioniranje tržišta kapitala ..

[/color]



@plavi

nema logike,
rekao sam vam pad je bio za očekivati, ali mislim da ipak nitko osim momčila i mede nije očekivao toliki pad…i taj pojačani pad generirali su svi ovi o kojima prićamo…
normalno da je velika razlika pali mi 20% (koliko smo realno trebali) ili 40% koliko smo srušeni…

istina je da mi nismo uvezli loše hipoteke…ali smo ipak indirektno pogođeni njima…kao što je i cijeli svijet pogođen njima…
evo objasnite mi slijedeće hang seng je pao s 3200 na 2100, a nigdje nisam čitao da su oni pogođeni krizom subprimea???

uglavnom po meni je sada glavni problem kada će se globalno stvari rješiti…jer dok se ne rješi mi smo i dalje u down trendu…a da nastavimo padati i po 0,5% tjedno do kraja godine, svi nosimo gaće na štapu…

ja jednostavno ne vjerujem da će se desiti scenario u kojem će sve burze svijeta padati, a hrvatska burza će se za to vrijeme oporavljati i rasti…
mislim stvarno [embarass]

Ma na nas je djelovalo puno više stvari a ne samo globalna kretanja,veliki impuls padu su imali mirovinci povlačeći novac iz oif-ova što je prouzročilo dodatan pad najlikvidnijih dionica.
Međutim ne mogu se otet dojmu da su oif-ovi htjeli , imali su kada i s čime braniti crobex na puno većim razinama,i da su to napravili bili bi puno likvidniji jer onda ne bi bilo ovakvog stmpeda malih udjelničara

krepat ma ne molat-tako je tele i postupalo.da san bar bio paničar....

Prvo je pitanje na koliko će ga sutra dignuti i da li će ga dignuti. I pitanje koliko ih misli uopće prodavati dan poslije. Ja mislim ne previše. Počelo se špekulirati i izvanrednom dividendom.

inflaciju u cijeli svijet, nafta poskupljuje, a za porast cijene nafte za svakih $10 po barelu pad BDP Hrvatske iznosi -1.06%.

Najave za inflaciju u slijedećoj godini su smanjenje po zadnjim prognozama.
Ovaj rast tržišta su već akceptirala.
Što se nafte tiče, neki dan je bila procijena nečija iz Italije ( čovjek je u nekoj njihovoj naftnoj tvrki ) koji prociejnjuje da će nafta u dolazećim godinama bitno pojeftiniti zbog velikih ulaganja oko eksploatacije iste u svijetu. Mislim da sam to pročitao u subotu u nekim dnevnim novinama, uglavnom čovjek iz prve ruke govori o stanju stvari.

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

I koliko će HT porasti kad se objavi da su vlasnici DTK. Znate li koliko to vrijedi. I znate li koliki će im to donijeti prihod.

New Report

Close