Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


danas mirovinci skupljaju ADRIS[thumbsup]

stavi neke brojke
[thumbsup]

Alaj se na HT-u pretovara na 295 kunića.

Branitelji prodajom potopili Crobex
Autor N. Sever Šeni, K. Herega, D. Plantak, M. Divjak, I. Šimić

Foto: Kristina Štedul Fabac

Čekati da dionice porastu? Da se Fond ne ugasi? Ma molim vas! A tko će ugasiti elementarnu nepogodu u mome džepu? Ja prodajem jer nemam za kruh – ljutit i prilično nervozan govori hrvatski branitelj koji je e zasad ne namjerava prodati. Čekat će, kaže, godinu ili dvije i nada se da će mu se čekanje isplatiti.zamolio za diskreciju i predstavio se kao Damir. U Fini u zagrebačkoj Vukovarskoj ulici danas je predao zahtjev za prodaju udjela. Zadovoljan je i s “tih par tisuća kuna” kad nema više.

Prvi dan braniteljskog raspolaganja udjelima u Fondu potopio je, naime, Zagrebačku burzu. Padala je većina dionica, a ne samo Ina i HT, kojima raspolaže Fond. Kolika je danas bila vrijednost jednog udjela znat će se tek danas, ali stručnjaci se boje da će biti daleko ispod 587,83 kune, koliko je udjel vrijedio u petak.

Sramota za branitelje
Gotovo identične priče danas su se mogle čuti u većini poslovnica Fine i Erste banke, gdje su prodavani udjeli.
– Ovo je sramota. Ogorčen sam činjenicom da je Hrvatsku u ratu branilo 500.000 ljudi. Pa gdje su oni tada bili? – ljutito nam je rekao Goran Mihaljević dok je čekao red u polupraznoj poslovnici Fine.

Ogorčen je i Božidar Muha. Volio bi, kaže, da je mogao ispuniti želje ministrice Kosor i ne prodati svoj udio, ali s minimalnim primanjima i velikim minusom na računu morao je prodati svoj udio iz Fonda.

– Vjerujem da će cijena dionica pasti za nekoliko mjeseci i bolje mi je da sada prodam jer mi se ne isplati čekati. Uzet ću te 2794 kune da bar malo izađem iz minusa – dodao je Muha.
Pozitivniji je bio Ivan Bertagnin, koji je rekao da dionice neće još prodavati te da nikako ne želi Fond dovoditi u pitanje.

Na šalterima za prodaju udjela u varaždinskoj Fini danas je bilo živo. Zainteresirani branitelji cijelo su vrijeme podnosili zahtjeve za prodaju. Braniteljica koja je željela ostati anonimna odlučila se, kaže, na prodaju kako bi riješila stare kredite.

– Zadovoljan sam što sam to riješio. Novac će mi sjesti na tekući račun 18. lipnja ove godine. Njime planiram urediti kupaonicu i još neke stvari po kući – kazao je Tadija Prskalo iz Beretinca.

‘To je manipulacija!’
Branitelji iz Istre danas su od jutra opsjedali poslovnicu Fine. Poveći redovi na šalterima mogli su se vidjeti od osam do devet i pol ujutro. Ipak, dio branitelja odlučio je udjele zadržati.

– To je samo manipulacija nama. Dali su nam udjele da nas potom pokradu. Iako imam 30 udjela, na njima ne mogu ništa zaraditi jer će im vrijednost nakon 60 dana zasigurno drastično pasti. Sve su to samo prijevare i političke malverzacije. Da zbog ovakvog lopovluka čekam red u Fini kao da se brašno dijeli besplatno, ne pada mi na pamet. Neka se bogati i dalje bogate – kazao je branitelj Josip Vukić.

– Novac koji bih sada zaradio ne bi mi pomogao da riješim financijsku situaciju. Kad cijena udjela poraste, neka moja djeca odluče što će učiniti s njima. Ako smo se financijski uspjeli snaći do sada, snalazit ćemo se i u budućnosti – zaključuje branitelj koji je želio ostati anoniman.

Ni u Kninu nije bilo većih gužvi. Četrdesetosmogodišnji branitelj Željko Hrkač udjel

NAJBOLJE DA SVALIMO NA ANŠE JADNE BRANITELJE KRIVICU JER SU GLADNI, A ONI NAM DALI MOGUĆNOST DA DANAS TRGUJEMO NA OVOJ BURZI. OVO JE SRAMOTAN NaSLOV VEČERNJEG LISTA.
PRODAJU I PRODAVATI ĆE DALJE

Stidljivo se pojavljuju malo veći nalozi na kupnji. Gledam na ernt 1000kom na 2300, na dlkv je bilo isto 1000 na 720 (nažalost pola pojedeno), viro na 750 oko 1000kom.

Stanje crobexa?
tenks

Mea parvitas.

Kupnja sve jaca


Stanje crobexa?
tenks

3.223,34 -1.29%


a opet to je 17k kuna dividende[undecid] ,budi pametan MUJO budi pametan[embarass]

Wiking, ne budali, ne budi brz na okidaču, vodjet ćeš da će ti se isplatiti……..Ovo je definitivno nerealna cijena HT-a.
Istina, ovdje sam nov na forumu, ali na forumu.hr, kad sam jos u 11 mjesecu prognozirao 30 kuna dividende, popljuvali su me dok si reko keks……..a fulao sam, ispostavilo se par mjeseci kasnije za cijele 44 lipe…….iliti 1,5%……….

[@dodd

cijeli članak je obično smeće i ima za cilj da pozove i poziva branitelje da prodaju udjele BF jer se nije ostvarila predviđena dinamika o brzoj rasprodaji udjela a na taj način i dionica HT i INE.

sramota za takav članak i tko ga piše treba ga zatvoriti[angry]

dan je pametniji od noći

Zaboravite danas na izlet, odlet ili uzlet.
Nalozi se slažu na prodaji. Nije tako strašno kao jučer.
Koliko ja vidim pred kraj tjedna nam slijedi oporavak.
Pitanje je , šta nas čeka drugi dio dana?

"Prvo je padalo onda je raslo, pa sam kupovala i bilo je uzbudljivo." ivana7

Po svemu sudeći ima dionica koje su po procjenama kupaca došle do dna. Jedna od njih bi po porastu kupnje i prometu mogla biti IGH.

Treba zaradit za jedrenje...zapravo već jesam

crobex 3225 -1,23%

New Report

Close