Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Idemo gore to je sigurno ,vrijeme je da se odljepimo od dna crobexa[thumbsup]

Javno se ispričavam kolegici koja je neki dan savjetovala ljude u kešu da pričekaju s kupnjom…da se index oporavi pa onda kad sve poraste 20 % od dna kupuju….ja sam joj rekao da nema logike da čekaš da nešto poraste 20% pa tek onda kupuješ…uletio s dijelom keša i tek sad razumijem vizionarsku izjavu dotične[undecid]
Sorry

Svi kupuju ti prodaj - Svi prodaju ti kupuj


Gud mornin.Dragi moji burzo frikovi ja se dana s kladim na lagani oporavak.Istočnjaci se dobro zelene a ako europa otvori zeleno ziher idemo gore.Ipak smo jučer plesnili 6%. Možda na početku lagani pad radi margin poziva ali kasnije definitivno idemo gore.Spreman sam na malu okladu pa ako ko ima volje nek se javi na P.P.[sealed][thumbsup]

moze! ja stavljam cijeli svoj portfelj! al đaba ti od njega sada, ništa ne vrijedi!
[cool]

al polako, bit ce, bit ce…

CROBEX 3.264,77 -5,69 %, na ovoj razini smo jucer zavrsili…

ako bude pameti kod nasih “velikih” braniti ce razinu od 3200

inace smo stvarno u banani…
ja mislim da ce braniti…
[thumbsup]


Javno se ispričavam kolegici koja je neki dan savjetovala ljude u kešu da pričekaju s kupnjom…da se index oporavi pa onda kad sve poraste 20 % od dna kupuju….ja sam joj rekao da nema logike da čekaš da nešto poraste 20% pa tek onda kupuješ…uletio s dijelom keša i tek sad razumijem vizionarsku izjavu dotične[undecid] Sorry

bar je netko nešto naučio! [thumbsup]

Meni je jedan fond menađer rekao kratko i jasno “kupuj”[thumbsup]

Za one sa slabim srcem, boje da ne gledaju postavljene naloge [bye]

Oprez, ljudi, oprez… Ovo stanje našeg tržišta je trenutno totalni kaos. Blago onima koji su prodali na vrijeme, i koji su u cashu, teško onima u dionicama sa marginima i kreditima. Znam da je bit ulaganja u dionice investiranje na duge staze, ali ovo mi se čini da će biti jako dugotrajan oporavak, kada jednom do njega dođe. Mislim da su u svemu najbolje prošli hrabri daytraderi, jer mislim da se dalo ipak nešto zaraditi kupujući i prodajući ali i da za to treba imati balls of steel.

Mudro je zborio stari Seneca: "Per ipiz dudatis eneus iri!"


Meni je jedan fond menađer rekao kratko i jasno “kupuj”[thumbsup]

Da, i stoji na asku, 100%…

Mudro je zborio stari Seneca: "Per ipiz dudatis eneus iri!"


ma to je i pokopalo BF,da su rekli ko proda nema vise nazad i papa,nebi vecina ni prodavala al kad pametnjakovici izmisljaju od isplate u 2 mj. ,pa nove dionice opet dobijes neke udjele…gluposti[angry]

Slažem se da je ovo s BF odigrano traljavo, ali shvatite da BF nema veze s ovim što se događalo jučer na burzi. Svi mediji izvijestili su jučer da nije bilo navale na šaltere radi prodaje udjela i da su procjene da neće prodati više od 20% branitelja, a to je brojka koju BF može isplatiti bez da proda i jednu dionicu!
Ovo što se događa zadnja 2 tjedna, a osobito jučer (pad u 15 dana oko -17% !!) je jedna prljava igra mirovinaca (pod prešutnim blagoslovom HANFE koja im je to dozvolila), a kojom su uništili manje fondove ili im bar drastično srušili prinose za ovu i naredne godine (neće se lako oporaviti). S druge strane istresli su veliki broj malih ulagača s burze za sva vremena (što im je i bio cilj jer je ušao enorman broj samostalnih ulagača na burzu nakon IPO-a INE i HT-a), a one tvrdokornije zatukli su margin-callovima naglim rušenjima cijena.
Velike ribe, kao i uvijek do sada, pojele su male! Oni koji uspiju opstati nakon svega ovoga i nastave ulagati, bit će prekaljeni ulagači koji više ništa neće slomiti i koji će kroz neki period sanirati minuse i opet zarađivati.
Na nama je da izaberemo, hoćemo li priznati poraz, spakirati kofere i pognute glave napustiti burzu za sva vremena ili ćemo stisnuti zube i izdići se opet kao feniks iz pepela!
Odluka je na svakome od nas, a ja osobno nadam se da ću vas u što većem broju sretati ovdje i dalje i da ćemo se uskoro radovati kad burza počne rasti kao što smo skupa tugovali sada kada je padalo.
Sretno svima!

Ignore: KressoM, delux

Kolega avax10 slažem se s vama 100% i podržavam Vas, svi zajedno trebamo proći kroz ovo razdoblje samo strpljenja i bit će sve ok.[thumbsup]

wiking:

ma to je i pokopalo BF,da su rekli ko proda nema vise nazad i papa,nebi vecina ni prodavala al kad pametnjakovici izmisljaju od isplate u 2 mj. ,pa nove dionice opet dobijes neke udjele…gluposti[angry] ”

Slažem se da je ovo s BF odigrano traljavo, ali shvatite da BF nema veze s ovim što se događalo jučer na burzi. Svi mediji izvijestili su jučer da nije bilo navale na šaltere radi prodaje udjela i da su procjene da neće prodati više od 20% branitelja, a to je brojka koju BF može isplatiti bez da proda i jednu dionicu!
Ovo što se događa zadnja 2 tjedna, a osobito jučer (pad u 15 dana oko -17% !!) je jedna prljava igra mirovinaca (pod prešutnim blagoslovom HANFE koja im je to dozvolila), a kojom su uništili manje fondove ili im bar drastično srušili prinose za ovu i naredne godine (neće se lako oporaviti). S druge strane istresli su veliki broj malih ulagača s burze za sva vremena (što im je i bio cilj jer je ušao enorman broj samostalnih ulagača na burzu nakon IPO-a INE i HT-a), a one tvrdokornije zatukli su margin-callovima naglim rušenjima cijena.
Velike ribe, kao i uvijek do sada, pojele su male! Oni koji uspiju opstati nakon svega ovoga i nastave ulagati, bit će prekaljeni ulagači koji više ništa neće slomiti i koji će kroz neki period sanirati minuse i opet zarađivati.
Na nama je da izaberemo, hoćemo li priznati poraz, spakirati kofere i pognute glave napustiti burzu za sva vremena ili ćemo stisnuti zube i izdići se opet kao feniks iz pepela!
Odluka je na svakome od nas, a ja osobno nadam se da ću vas u što većem broju sretati ovdje i dalje i da ćemo se uskoro radovati kad burza počne rasti kao što smo skupa tugovali sada kada je padalo.
Sretno svima!


Kolega svaka čast kratko jasno i točno.

SVE ŠTO JE DANAS SKUPO SUTRA ĆE BITI JOŠ SKUPLJE A BITI ĆE VAM JEFTINO?????????

New Report

Close