Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Teoretski: ako se isplati 50% BF i on se ugasi, kako će se onda upisati te neke nove najavljene dionice?

smisli banda uvik nešto.

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!

ja dok sam govorio jos prije 2 mjeseca da treba osnovati udrugu za zastitu dionicara i ici raditi prosvjede na sve nadlezne institucije onda su me ljudi cudno gledali
to me podsjeca na ovaj subotnji prosvjed sindikalaca – ja bih ga nazvao demonstracije u 12 i 30
budem vas pitao za mjesec dana
volio bih da sam u krivu

Postanite Eu-robovi

[/quote]

onaj lik iz erste na pitanje cemu modalitet isplate BF nakon 60 dana ladno je odgovorio da je to mimo zakona o istom fondu
zar treba dalje ikakav komentar
naravno da ce oni osnovati jos pet fondova i da ce do kraja godine, navodno u isti fond unijeti jos firmi
ovo nije banana republika ovo je drzava milijardi banana ananasa i ostalog juznog voca
[bye]

Postanite Eu-robovi

zvuči poznato:

The crash followed a speculative boom that had taken hold in the late 1920s, which had led hundreds of thousands of Americans to invest heavily in the stock market, a significant number even borrowing money to buy more stock. By August 1929, brokers were routinely lending small investors more than 2/3 of the face value of the stocks they were buying.[citation needed] Over $8.5 billion was out on loan, more than the entire amount of currency circulating in the U.S.[8] The rising share prices encouraged more people to invest; people hoped the share prices would rise further. Speculation thus fueled further rises and created an economic bubble. The average P/E (price to earnings) ratio of S&P Composite stocks was 32.6 in September 1929,[9] clearly above historical norms. Most economists view this event as the most dramatic in modern economic history.

On October 24, 1929 (with the Dow just past its September 3 peak of 381.17), the market finally turned down, and panic selling started. 12,894,650 shares were traded in a single day as people desperately tried to mitigate the situation. This mass sale was considered a major contributing factor to the Great Depression. Economists and historians, however, frequently differ in their views of the crash’s significance in this respect. Some hold that political over-reactions to the crash, such as the passage of the Smoot-Hawley Tariff Act through the U.S. Congress, caused more harm than the crash itself.

Možemo li uskoro reći da gore od ovoga ne može?!

opala!

Gud mornin.Dragi moji burzo frikovi ja se dana s kladim na lagani oporavak.Istočnjaci se dobro zelene a ako europa otvori zeleno ziher idemo gore.Ipak smo jučer plesnili 6%.
Možda na početku lagani pad radi margin poziva ali kasnije definitivno idemo gore.Spreman sam na malu okladu pa ako ko ima volje nek se javi na P.P.[sealed][thumbsup]

[/quote] onaj lik iz erste na pitanje cemu modalitet isplate BF nakon 60 dana ladno je odgovorio da je to mimo zakona o istom fondu zar treba dalje ikakav komentar naravno da ce oni osnovati jos pet fondova i da ce do kraja godine, navodno u isti fond unijeti jos firmi ovo nije banana republika ovo je drzava milijardi banana ananasa i ostalog juznog voca [bye]
[/quote]
nemate dovoljno potvrdenih argumenata

najgore se svadat s budalom, prvo te spusti na svoju razinu pa te dotuce iskustvom

Sutra je bio katastrofalan dan za Zagrebačku burzu. No ni Azija i Pacifik jučer nije bio u baš puno boljem položaju. Danas se zelene:
http://finance.yahoo.com/intlindices?e=asia
Zelene se i futuresi, što bi trebalo značiti da će se danas zeleniti i Amerika:
http://finance.yahoo.com/indices?e=futures
Da li će se taj optimizam preliti i na Zagrebačku burzu, vidjet ćemo danas u toku dana.

vlad1111:


@mravak
ode ipkk jaaaako dole.

Već se lagano plašim da me neko ne ubaci u prtljažnik[lol]


ajoj moj prijatelju Mravak kolko bi sad imali dionica da se nismo klali na bidu kod cca 1200[cry] .Strasno ,ja nemam rijeci jednostavno onaj ko je u kesu uskoro ce biti bogat a onaj ko je u dionicama biti ce sretan da dodje na nulu.A onaj ko je u marginima ide u pucku kuhinju[bye].Ja sam u sredini[embarass]

više boli kada drugome raste, nego li kada tebi pada

SLK:

Teoretski: ako se isplati 50% BF i on se ugasi, kako će se onda upisati te neke nove najavljene dionice?

Osnovat će novi na zgarištu starog
[bye]

ma to je i pokopalo BF,da su rekli ko proda nema vise nazad i papa,nebi vecina ni prodavala al kad pametnjakovici izmisljaju od isplate u 2 mj. ,pa nove dionice opet dobijes neke udjele…gluposti[angry]

više boli kada drugome raste, nego li kada tebi pada


Sutra je bio katastrofalan dan za Zagrebačku burzu.

Ak ste nekak nabavili vremeplov i ja bi jedan.


mravak: ”
SLK: “Teoretski: ako se isplati 50% BF i on se ugasi, kako će se onda upisati te neke nove najavljene dionice?”Osnovat će novi na zgarištu starog”
ma to je i pokopalo BF,da su rekli ko proda nema vise nazad i papa,nebi vecina ni prodavala al kad pametnjakovici izmisljaju od isplate u 2 mj.,pa nove dionice opet dobijes neke udjele…gluposti

Točno. Kao da su izmišljali nešto što bi donijelo suprotan efekt. Ponekad mi se čini da jedno govore (žele), a onda donesu odluku koja nije u skladu s tim željama.
Netko je prije cca godinu dana spominjao da će se BF morati likvidirati do ulaska u EU? Možda je u tome trik samo to ne znamo niti ćemo ikad doznati.
A s druge strane, ako više od 50% udjeličara BF-a proda svoje udjele, Vlada može unijeti novih 7% primjerica HEP-a, vrijednost Fonda se povećava i ne mora se ugasiti do kraja godine.
Baš me zanima…[proud]

Shvaćate li sami sebe suviše ozbiljno?

New Report

Close