Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

[cry][bye]
business.hr

Početna


Analiza: Burza na koljenima
Nikolina Rivosechi

Promijenjeno 14.04.2008 17:07
Redovni promet dionicama na Zagrebačkoj burzi danas je premašio 130 milijuna kuna, ali je Crobex potonuo 5,69 posto i trgovanje zaključio na 3264,77 bodova, razini ispod koje se nije spustio još od 8. siječnja prošle godine.
Vezane vijesti

Gubitak Industrogradnje 27,9 milijuna kuna
Franck isplaćuje 12 kuna po dionici
ZSE: Katastrofalan početak tjedna
Analitičari: Kraj testiranja donje granice Crobexa?
Chromos isplaćuje 13,5 kuna dividende

Kao najlikvidnije dan su završile Hrvatske telekomunikacije prikupivši 21.945.017,60 kuna prometa. Njihova cijena je tijekom trgovanja pala i do 295,01 kune. Zadnja transakcija ovom dionicom zaključena je na 295,53 kune pa je ona trgovanje završila ispod 300 kuna po prvi puta od 20. veljače, a dnevni gubitak najvećeg domaćeg telekoma iznosi 4,20 posto. Neke od 73.179 protrgovanih dionica vlasnika su promijenile i po 307,90 kuna. Ne smije se zaboraviti da je prekjučer isteklo lock-up razdoblje za prodaju udjela u Braniteljskom fondu koji u svom portfelju ima sedam posto dionica HT-a.

Atlantska plovidba je u posljednjih sat vremena trgovanja potonula ispod dvije tisuće kuna pa je dan završila na najnižoj današnjoj cijeni od 1960 kuna i izgubila 8,02 posto, dok najviša cijena po kojoj je trgovano ovom dionicom iznosi 2100 kuna. Dubrovački brodar je ispod te razine dan zadnji put završio 20. srpnja prošle godine.

Institut građevinarstva Hrvatske je zbog pada cijene na 7500 kuna završio u blokadi, da bi nakon nastavka trgovanja u 15:50 potonuo i do 7255 kuna. Dan je ipak uspio završiti na 7499 kuna uz gubitak od 8,10 posto. Neke dionice vlasnika su promijenile i po 7808,09 kuna.

Vlasnika su promijenile 26.303 povlaštene dionice Adrisa i to po cijenama između 355,75 i 362,50 kuna. Ona je dan završila na donjoj granici tog raspona i izgubila 3,59 posto.

Druga tvrtka čijih sedam posto dionica posjeduje Braniteljski fond – Ina – dan je završila s cijenom od 2051 kunu, što je najniža zadnja cijena ove dionice otkad se njome trguje na burzi; a dnevni pad iznosio joj je 3,93 posto. Njezina cijena se u zadnjih sat vremena trgovanja spustila i do 2040 kuna, dok najviša cijena po kojoj je njome trgovano iznosi 2106 kuna.

Osim IGH, zbog pada cijene danas su se u blokadi našle i dionice Atlas nekretnina, Badela, Belja, Dalekovoda, Diokija, Đuro Đaković holdinga, EIG-a, Elektrometala, Erste & Steiermärkische banke, Fima Validusa, Finvest Corpa, Hidroelektre, Hotela Podgora, Industrogradnje, Ingre, Janafa, Kandita, Karlovačke banke, Končar D&ST-a, Lavčevića, Liburnia Riviera hotela, Lošinjske plovidbe, Luke Rijeka, Mladine, Mlinara, Petrokemije, Tehnike, TOZ-a, Vaba banke, Vira, ZIF-a Breza i Zvijezde.[cry][bye][bye]

DELUX,Brankica,Croman.Rekvijem,Lyux,vatreni,valentine,vodavoda,fajrunt,kanabis,lanicaCroman,=ista osoba


evo sad sam malo gledao ove cijene – za smrznuti se… belje – 191kn duro – 117kn koncar – 580kn…. za ne povjerovati…stvarno. koji shit… ja inace ne pratim te dionice ali se sjecam kad sam ih kupovao prije ljeta…. ono bio sam prodao koncar za 1200 i mislio sam da sam malo dobio… a duru sam cak i za 30x kupovao i prodavao… koje sranje…

Ja zbog posla ne stignem više redovitio pratiti burzu i forum pa su me isto unatoč ovako žestokoj korekciji iznenadile neke cijene dionica koje dugo nisam pratio. Neke su pale i više od 70%. Realan pad je puno veći nego što to sugerira pad Crobexa zbog INE i HT-a, cca 50-60% su pale većina likvidnih dionica.

Uvijek kada dođe do pada tržišta kapitala vrijedi jedinstveno pravilo za sva tržišta i u svako doba:
Dionice koje su prethodno najdulje napredovale, imaju najveće opadanje.
[wink]

prejak sam i moralno i intelektualno i verbalno i financijski da bi ikada imao potrebu igrati nepošteno - zimzelen

Evo dow u plusu (gdje je naš Grobi?????)
Dow 12,329.58 +4.16 +0.03 %

Glasnogovornik IGH na neodređeno

RTL vijesti – BF i CROBEX udarna vijest.

I'm just a cook.


Nisu braniteljske dionice bacile burzu u minus. Bacio ju je gle cuda Predsjednik Hanfe Samodol. Talenat je organizirao okrugli stol koji je zakjljucio da CROBEX nije na naj nizoj vrijednosti vec da bi dno trebalo biti na 3200. Nije trebalo biti genije i izracunati da je to dalnji pad od oko 10%. I sta onda investitori rade? Prodaju da se koliko toliko zastite od pada kojeg je najavio predsjednik Hanfe ili ti regulatornog tijela trzista. I to izaziva lavinu.
Automatski otkaz i to odmah je minimum sta talenat zasluzuje.

[thumbsup] …pridodajte tome i onog njegovog napuhanog genijalca Morovica koji medijima, kao jedini ispravni potez, porucuje pisanje naslovnica ‘stop loss’ velikim slovima… ocigledni ‘talenti’ , odnosno ‘regulatorni igraci’… pitanje (koje to i nije) je samo za koga reguliraju…
a kaj se opce cudimo kad ni torbarima ht-a nisu mogli (citaj: zeljeli) nista… a ja, budala, umjesto da klasicno torbarim, radio sve po ps-u ugovorima o prijenosu… e bas sam bio majmun [tongue]

http://www.youtube.com/watch?v=BIh_qgj1LP0

pozdrav
zbog obaveza nisam pratio danas burzu, no mozda i bolje da nisam izravno svjedocio potopu
bit ce gadno danas kad se to objavi na dnevniku
sad kad sam pogledao komentare i kretanje tokom dana ostao sam paf
do sad sam samo promatrao sve, no sad mi vise nije svejedno, sve je to previse uzelo maha, sav sam u dionicama, ali za sad samo pratim i zao mi je sto nemam casha
no svima vama koji ste zajedno samnom zelim reci rijeci koje je koristio jedan nas forumas koji nazalost vise nije s nama: bez straha, pohlepe i sentimentalnosti
pozdrav

U cast kolegi Mreichu: bez straha, pohlepe i sentimentalnosti


Evo dow u plusu (gdje je naš Grobi?????)
Dow 12,329.58 +4.16 +0.03 %

to nam se dobrim djelom dešava zato jer nemamo trgovanje opcijama pa da se može trgovati i na padu a ne samo na rastu ,ovako nema kočnica,onaj tko trguje opcijama zna o čem govorim [undecid]

Nitko ne piše više na temi Korekcija, jre ovo više nema veze sa korekcijom. Ovo je potop.[bye]
Iskreno kad vidim kako pada, sve više vjerujem da ćemo pasti kao susjedi srbi čiji je Belex pao 52%.
Znači do 2700 bodova bi to bilo. Vidjet ćemo.

"Prvo je padalo onda je raslo, pa sam kupovala i bilo je uzbudljivo." ivana7

I preporuka.
Maknite naloge na kupnju, jer vam prodaju fondovi u likvidaciji. I kad kupite moći će još niže.
Ako kupite dionicu od fonda u likvidaciji, činite im uslugu. Neka prodaju najniže, to su zaslužili.
Neka se fondovi prepucavaju i neka si prodaju za kikiriki.

"Prvo je padalo onda je raslo, pa sam kupovala i bilo je uzbudljivo." ivana7

ZAGREBAČKA BURZA I NADALJE U MINUSU
Fond hrvatskih branitelja gurnuo dionice u minus
Autor S. Majdandžić

Danas započeto raspolaganje udjelima u Fondu hrvatskih branitelja utjecalo je i na trgovanje Zagrebačke burze, čiji je indeks Crobex pao već u ranim prijepodnevnim satima na 4,5 posto.

Tijekom dana, kako su se poslovnice Erste banke punile braniteljima koji su voljni prodati svoje udjele u Fondu, minus na domaćoj burzi nije doživio oporavak. Analitičari neslužbeno poručuju kako je upravo zabilježeni burzovni minus odraz prvog dana slobodnog raspolaganja braniteljskim udjelima iako nitko, osim svega dvadesetak osoba u Hrvatskoj koje su obvezne čuvati poslovnu tajnu, trenutačno ne zna koliko je istinskih udioničara u Fondu predalo zahtjeve za prodajom udjela, te time utjecalo na stanje na burzi, odnosno na vrijednosti dionica T-HT-a i Ine, koje se nalaze u Fondu.

No, burza koja je očito osjetljiva na takva događanja ipak je reagirala, a sve veće dionice potonule su u minus. Dionice T-HT-a izgubile su 2,55 posto vrijednosti, a dionice Ine pale su za 7,05 posto.

Glasnogovornik Zagrebačke burze Željko Kardum ističe kako minus burzovnog indeksa zapravo nije ništa neočekivano, nego je gotovo normalna stvar promatra li se stanje na domaćem tržištu vrijednosnica unatrag nekoliko tjedana. Također, već se dugo špekuliralo što će biti s prvim danom prodaje udjela, a pad indeksa u crveno očita je reakcija na to, nastavlja Kardum.

Ono što je ohrabrujuće, ističe glasnogovornik Burze, jest dobar promet na burzi i to u dnevnoj vrijednosti od 70 milijuna kuna. To je dobar pokazatelj da na tržištu ima i onih koji kupuju i koje ne brine pad vrijednosti, za razliku od prijašnjih tjedana kada je dnevni promet iznosio 40 do 50 milijuna kuna, komentirao je Kardum.

Inače, Crobex indeks prošli je tjedan zaključio sa 3462 boda, s tjednim minusom od 6,77 posto. Ovaj tjedan analitičari, ali i ulagači očekuju prve rezultate raspolaganja udjelima Fonda hrvatskih branitelja što će se odraziti, sudeći prema današnjem ponedjeljku, i na kretanje dionica na hrvatskoj burzi.

ZAMISLITE SAMO ŠTO ĆE SE DOGODITI ZA 2 MJ, KADA SE OVO KRENE ISPALĆIVATI , sobzirom na to kakvo je opće stanje na međunarodnom tržištu kapitala i neminovnoj činjenici da će ono u cijelom svijetu opadati zbog krize inflacije poskupljenja hrane i energenata, itd itd, kako će tek tada burza olomiti dolje ,

Evo kakvo je stanje tržišta kapitala vani. Za tebe je poljoprivreda, ne burza.:
^DJA DOW JONES COMPOSITE INDEX 4,265.10 12:49pm ET Up 13.72 (0.32%) Components, Chart, More
^DJI DOW JONES INDUSTRIAL AVERAGE IN 12,359.13 12:49pm ET Up 33.71 (0.27%) Components, Chart, More
^DJT DOW JONES TRANSPORTATION AVERAG 4,838.33 12:49pm ET Up 24.47 (0.51%) Components, Chart, More
^DJU Dow Jones Utility Average 500.96 12:49pm ET Up 0.82 (0.16%) Components, Chart, More

gledam ko budala u ekran.[shocked]

New Report

Close