Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

možda su već uračunali sutrašnji dan

INA na 2.135, a HT na 308…
Sutra.
.amodo.

Iz prošlosti se može izvući samo pouka, da ljudi nikad neće izvući pouke iz - prošlosti. wb

mislim da se oni bore jos sa proslim tjednom…da su to ukupni podaci za prosli tjedan

No pain no Game

ZAGREBAČKA BURZA I NADALJE U MINUSU
Fond hrvatskih branitelja gurnuo dionice u minus
Autor S. Majdandžić

Danas započeto raspolaganje udjelima u Fondu hrvatskih branitelja utjecalo je i na trgovanje Zagrebačke burze, čiji je indeks Crobex pao već u ranim prijepodnevnim satima na 4,5 posto.

Tijekom dana, kako su se poslovnice Erste banke punile braniteljima koji su voljni prodati svoje udjele u Fondu, minus na domaćoj burzi nije doživio oporavak. Analitičari neslužbeno poručuju kako je upravo zabilježeni burzovni minus odraz prvog dana slobodnog raspolaganja braniteljskim udjelima iako nitko, osim svega dvadesetak osoba u Hrvatskoj koje su obvezne čuvati poslovnu tajnu, trenutačno ne zna koliko je istinskih udioničara u Fondu predalo zahtjeve za prodajom udjela, te time utjecalo na stanje na burzi, odnosno na vrijednosti dionica T-HT-a i Ine, koje se nalaze u Fondu.

No, burza koja je očito osjetljiva na takva događanja ipak je reagirala, a sve veće dionice potonule su u minus. Dionice T-HT-a izgubile su 2,55 posto vrijednosti, a dionice Ine pale su za 7,05 posto.

Glasnogovornik Zagrebačke burze Željko Kardum ističe kako minus burzovnog indeksa zapravo nije ništa neočekivano, nego je gotovo normalna stvar promatra li se stanje na domaćem tržištu vrijednosnica unatrag nekoliko tjedana. Također, već se dugo špekuliralo što će biti s prvim danom prodaje udjela, a pad indeksa u crveno očita je reakcija na to, nastavlja Kardum.

Ono što je ohrabrujuće, ističe glasnogovornik Burze, jest dobar promet na burzi i to u dnevnoj vrijednosti od 70 milijuna kuna. To je dobar pokazatelj da na tržištu ima i onih koji kupuju i koje ne brine pad vrijednosti, za razliku od prijašnjih tjedana kada je dnevni promet iznosio 40 do 50 milijuna kuna, komentirao je Kardum.

Inače, Crobex indeks prošli je tjedan zaključio sa 3462 boda, s tjednim minusom od 6,77 posto. Ovaj tjedan analitičari, ali i ulagači očekuju prve rezultate raspolaganja udjelima Fonda hrvatskih branitelja što će se odraziti, sudeći prema današnjem ponedjeljku, i na kretanje dionica na hrvatskoj burzi.

ZAMISLITE SAMO ŠTO ĆE SE DOGODITI ZA 2 MJ, KADA SE OVO KRENE ISPALĆIVATI , sobzirom na to kakvo je opće stanje na međunarodnom tržištu kapitala i neminovnoj činjenici da će ono u cijelom svijetu opadati zbog krize inflacije poskupljenja hrane i energenata, itd itd, kako će tek tada burza olomiti dolje ,

nema predaje[thumbsup]

NEMA PREDAJE


Jednostavno – ako si u dionicama, ne izlazi, a ako si u kešu, počinji sa kupovinom. Večina njih sad je stvarno podcijenjena.

Kolega ja počeo danas i već sam u minusu 5% a kupio jevtino – mislio sam

JDPL – 495 KOEI – 592 ATPL – 2035

Molim vas da ne pametujete a Iveka da više ne miče letvicu jer očito se njega sluša….bit će po 3500 pa je dno na 3200 sad galami da je na 2500…

fala bogu da imam 2 zdrava bubrega…jedan ode za krpanje margina[bye]

Svi kupuju ti prodaj - Svi prodaju ti kupuj

Zamislite šta će se dogoditi kada strani investitori krenu kupovati naše dionice.


INA na 2.135, a HT na 308… Sutra. .amodo.

Zakaj to kazes?_

ništa neće valja sami sebi dizat cijenu pa nisu valjda …


Zamislite šta će se dogoditi kada strani investitori krenu kupovati naše dionice.

Ništa. Jer to neće tako skoro. Krpaju oni lovom od prodaje naših dionica rupe na svojim domaćim tržištima.

Mudro je zborio stari Seneca: "Per ipiz dudatis eneus iri!"


branako: ” Jednostavno – ako si u dionicama, ne izlazi, a ako si u kešu, počinji sa kupovinom. Večina njih sad je stvarno podcijenjena. ” Kolega ja počeo danas i već sam u minusu 5% a kupio jevtino – mislio sam JDPL – 495 KOEI – 592 ATPL – 2035 Molim vas da ne pametujete a Iveka da više ne miče letvicu jer očito se njega sluša….bit će po 3500 pa je dno na 3200 sad galami da je na 2500… fala bogu da imam 2 zdrava bubrega…jedan ode za krpanje margina[bye]

kolega letvica se spušta zbog brzine kojom dolazimo na pojedine točke crobija….da smo do 3200 lagano klizili onda bi donja granica od 3000 imala smisla…
pa kaj vi mislite da su oni koji su u kešu naivni….do sada bili u kešu, a sada su naivni…vide kako to sve slobodno pada i samo miću naloge još dolje…evo ja vam već neko vrijeme govorim 2800, ali ako do kraja tjedna probijemo 3000…onda korigiram procijenu na 2500…

niste vi još ni vidli udar nelikvidnosti!!!!
sve je još dobro dok fondovi imaju za prodati ine, hta, vira, ernta, atpl i slićnih visoko likvidnih…ali njihovom prodajom sve više im u portfelju ostaje samo mulj…a kome će njega uvaliti????????
i pošto??????
mnds, llrb,imvz, lrh, razni građevinari…

pametni su bili oni fond mangeri koji su već rasprodavali te nelikvidne po sistemu daj što daš…ali još toga ima u portfeljima… tonu…


ZAGREBAČKA BURZA I NADALJE U MINUSU Fond hrvatskih branitelja gurnuo dionice u minus

Nisu braniteljske dionice bacile burzu u minus. Bacio ju je gle cuda Predsjednik Hanfe Samodol. Talenat je organizirao okrugli stol koji je zakjljucio da CROBEX nije na naj nizoj vrijednosti vec da bi dno trebalo biti na 3200. Nije trebalo biti genije i izracunati da je to dalnji pad od oko 10%. I sta onda investitori rade? Prodaju da se koliko toliko zastite od pada kojeg je najavio predsjednik Hanfe ili ti regulatornog tijela trzista. I to izaziva lavinu.
Automatski otkaz i to odmah je minimum sta talenat zasluzuje. Zar nije dosta stete napravio kad je dozvolio mirovincima da na odredjeni datum izadju sa svom imovinom iz otvorenih fondova sta je i generiralo krizu. Zamislite tako nesto na Wall Streetu. Pa generacije Samodola bi otplacivale odstete nakon tuzbi ostecenih firmi i pojedinaca. [angry]

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"

New Report

Close