Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

ne da mi se traziti…

Za FA-ljupce, kojih je sve manje no kad smo vec kod te industrije, proucite marze u industriji i njihov pad, preuzimanja i slicne stvari kako bi zadrzale pozitivno poslovanje. Ovo vrijedi i za “nas” ericsson tako da oprez kod ulaganja

Moje misljenje ja da i jednom i drugom ide “na putu prema dolje”
Da odluku donesite sami…nije nagovor

DIONICE KAO ŠTO JE HDEL TREBA IZBACITI S BURZE JER SU ZAMKA ZA MANJINSKE DIONIČARE


Što ga blebećete, svako normalan to vidi. 2003. g. smo bili pioniri za burzi i 100 godina zaostali za svijetom. Počeli od nule, nitko nije znao što je to dionica, poduzeća eksplodirala, bliži se Unija i Nato, još uvijek sve treba otići 3 puta gore. Tako razmišljaju magistri ekonomije s kojima sam radio i ne sumnjam da su u pravu. Pa nisu baš takve budale bili fond menađeri i kupovali za milijarde, recimo DLKV po 1800, Ingru po 60000 itd, pa da bi to sada vrijedilo duplo manje. Da su se prešli negdje za 10,20 do 30 % to može biti ali za 200 do 300 % kako vi pišete, vi bogami niste normalni i neznam kako vas moderator pušta da plašite neiskusne samo da bi vi jeftino od njih kupovali. Kladim se svojim životom da index u roku 2 godine ide na 10000. Tko hoće oklada, život za život neka mi se javi ili nek prestane pisati laži po forumu.

ma ti si jedino svjetlo u ovom mraku.bravo majstore[thumbsup]

svaka skola se placa.sto je skola skuplja obrazovanje je kvalitetnije.


Svi samo komentirate di je crobex bio prije 5 godina, a nakoliko je danas, a ne računate da u crobexu prije 5 godina nije bilo većini firmi koja je danas, e vo recimo samo nekoliko najvažnijih: ina ht, ingra, viro ,igh, .. Tako da logički da je indeks porastao više nego prije tih firmi. Naravno večina vas o tome nema pojma koji ovdje pišete, a i naši analitičari. Bilo bi najbolje da prestane svi uspoređivati indeks od prije 5 godina i sad.

odlicno[thumbsup]

svaka skola se placa.sto je skola skuplja obrazovanje je kvalitetnije.

Pa što misliš da recesija traje 7-8 do 9 dana…?

Nije sve tako sivo.....

Kairos:

Pa ljudi moji rececija u USA još nije ni počela (tek se kao odlučuje da li je ili nije????), a već je koma… Kada Ameri priznaju da su u recesiji, ona će već proći, a oni koji slijepo vjeruju guruima svjerske moči će po tko zna koji put ostati bez ičega…

Kao sto sam rekao,da je danas Crobex na 1000 naslo bi se opet par ovakvih genijalaca koji bi opet tvrdili da cemo jos dolje jer recesija jos nije ni pocela………….[lol] [lol] [lol] [thumbsup]


Pa što ti misliš da recesija traje 7-8 do 9 dana?

Nije sve tako sivo.....

….nadam se da ce ovo biti komentar trgovanja…
citanjem danasnjih postova izdvojio sam nekoliko stavri s kojima bih se slozio ,recimo kolega GOLUBV spominje pohlepu i strah , pohlepu u 2007 i strah u 2008 .vrlo jednostavan i dobar opis stanja burze….
ali ova od IVEKA 123 mi je najjaca ” prilika ce uvijek biti za tramvajima ,zenama i vlakovima na burzi se ne trci”
ovo je moj neki komentar situacije…
predviđanja su u iducim godinama rast cijena energije i hrane a i sami smo svjedoci divljanja cijene kukuruza te psenice kod nas prosle godine…velika bitka ce se voditi u proizvodnji biogoriva za sto su potrebne velike zemljisne povrsine( SAD ce do 2025 proizvoditi 150 mil. biogoriva od kukuruza , psljedica toga je veca cijena kukuruza -mesa= hrane) zatim proizvodnja etanola iz šečera ( brazil ) povecava cijenu secera ….znaci trebat ce proizvoditi sve vise za jedno i drugo ( hrana i biogorivo) i sve vise ce trebati umjetnih gnojiva za koja se znamo koristi plin i zbog toga dosta zemalja ( arapskih ) koja imaju bogata nalazista plina narucuju brodove za prijevoz plina itd…ZASTO SVE TO PISEM …..neke se stvari jednostavno događaju svojim tokom i nalazimo se u kriznim vremenima koja dolaze ili su vec dosla i uhvatila nas nespremne ( globalno)…dosad su bila dva negativna vala na svjetskim burzama , prvi u jesen 2007.g. i drugi u sijecnju 2008.g. postavlja se pitanje da li ce uslijediti i treci negativni val na burzi? …. SAD je na trenutnu krizu i njihovo upadanje u recesiju odgovorio snizavanjem kamatnih stopa ali bi tadasnji proces snjizavanja kamatnih stopa ( FED) mogao dati neke rezultate u gospodarstvu u slijedecih 6-9 mj …, dakle nije slucajno kad mnogi spominju oporavak burze u jesen…. ako snjizavanje kamatnih stopa ne donese rezultate u jacanju gospodarstava moguca je recesija u 1mj 2009.g. ( treba pratiti cijenu zlata i promet )..
samo jos ovo -zar nije to divno da bas sad odlaze s foruma IVEK 123 I BEHOLDER kada je burza srusena u krvi koja lije u potocima ….[lol]


sava: ” Ali isto tako Dioki bi konac godine mogao dočekati na 1000kn! ” Teoretski da. Mozda i 5000. Prakticno – cisto sumnjam.

11.09 pala su dva tornja i povukli burzu u USA cca 40%.
Nakon toga USA su ušli u rat protiv globalnog terorizma.
CROBEX je opao oko 35% a gospoda sjedi u svojim foteljama i smješkaju se naivcima i budalama i optužuju ih da su si sami krivi za to što im se dogodilo.
Još če reći “Trebali ste slušati Iveka…….”Pa koje smo to mi pokvareno društvo,,,,,Netko treba podnijeti konzekvenCe, pa nisu ovo devedeseti i lanci sreće. Ili jesu; ista ekipa u novim ulogama.


Pa ljudi moji rececija u USA još nije ni počela (tek se kao odlučuje da li je ili nije????), a već je koma…
Kada Ameri priznaju da su u recesiji, ona će već proći, a oni koji slijepo vjeruju guruima svjerske moči će po tko zna koji put ostati bez ičega…

Burza obicno najveci dio pada odradi prije recesije. Isto tako se i oporavi prije nego se privreda izvuce iz recesije. Najbolja izvjesca firmi dolaze upravo pred pocetak recesije. To su velike misterije.

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."

Kairos:

Pa ljudi moji rececija u USA još nije ni počela (tek se kao odlučuje da li je ili nije????), a već je koma…
Kada Ameri priznaju da su u recesiji, ona će već proći, a oni koji slijepo vjeruju guruima svjerske moči će po tko zna koji put ostati bez ičega…

Burza obicno najveci dio pada odradi prije recesije. Isto tako se i oporavi prije nego se privreda izvuce iz recesije. Najbolja izvjesca firmi dolaze upravo pred pocetak recesije. To su velike misterije.


Slažem se sa svime, osim da su to misterije…
Jednostavno pravi se bolja situacija za izlazak…..

Nije sve tako sivo.....

Jedno od zlatnih pravila za ulagače glasi ovako: “agresivno kupovanje dionica za vrijeme trajanja recesije”.


Jedno od zlatnih pravila za ulagače glasi ovako: “agresivno kupovanje dionica za vrijeme trajanja recesije”.

Da, ali vrlo bitno je procijeniti kada je trenutak…
Sigurnosna marža i to…

Nije sve tako sivo.....

http://www.seebiz.eu/hr/makroekonomija/svijet/zasjedanje-mmf-i-wb-2008.-ce-biti-jos-teza,12951.html

Nije sve tako sivo.....

New Report

Close