Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Fondovi
Vrijednost imovine otvorenih investicijskih fondova pala je s 29 milijardi kuna na početku ove godine na 19 milijardi 9. travnja ove godine, izvijestio je Ante Samodol, dodavši kako su mirovinski fondovi povukli samo 850 milijuna kuna, što bi značilo da su većinu novca povukli građani, odnosno mali investitori, ali i banke iz dijela pravnih osoba.

Naime, Samodol je kazao kako 55 posto imovine OIF-ova čine ulaganja građana, a 45 posto pravnih osoba, s tim da u vrijednosti imovine pravnih osoba 20 posto čini ulaganje mirovinskih fondova, a 35 posto ulaganje banaka
hoćemo mu vjerovati?
ili ćemo i dalje tupiti da su mirovinci srušili tržište
a zanemariti mentalitet krda
kolega strateg je predložio organizaciju interaktivnog chata s nekim od predstavnika hanfe, burze ili nekim iz
oif-ova ili omf-ova
nisam vidjela niti jedan post vezan uz taj prijedlog
već danima samo kuknjava, objede i svađe
a na jedan konstruktivan prijedlog
muk na forumu

free tibet


i ja ću se pomalo kao i ivek opraštati sa vam…kak bi rekli bilo mi je zadovoljstvo glupirati se za vas sve ove godine [thumbsup], ali razlog za biti ovdje više ne vidim…nisam druker ni za gore ni za dolje,…nikom nisam niošta uvaljivao osim ine i jdpl dok su se svi grabali za njih…a i ti su mogli zaraditi još par posto od mene, dobro na ini ne ali to je već njihov problem …iz nekih sam dionica pobjegao glavom bez obzira i spušio, a ko u ovo vrijeme nije? [thumbsup] uglavnom ja neki bliži oporavak ne vidim…imam keša imam i dobrih dionica za margin jednog dana i odo ja u rupu…[bye] ovdje na forumu su zavladali osjećaji u prvom redu strah….a fear leads to anger and anger leads to suffering…zato se i ja povlaćim po malo…a ljudi koje sam čitao otišli su odavno…ostala je samo hrpa klonova i zaluđeni neiskusni ulagači… ništa, držte mi se [thumbsup] sjetite se da je adris 2005. bio 6000 kn (pitajte starog borca natana47[lol] ) pao na 3000 i došao je opet na 6000 poslje splita [thumbsup] ali bila je indg i 2000, a to više nikada nebude [tongue] vidimo se kad dođu bolja vremena [cool] [lol]

divlji otjeraše pitome
ako vas to tješi
ja sam vas slušala
i učila
pozdrav!

free tibet

@beholder

Šteta,rijetko realan,bez dlake na jeziku,visok stupanj intelegencije…….ode.Ostaje hrpa preplašenih uglavnom nestručnih……čast izuzecima.[bye][bye][bye]

Laži izmišljaju ljubomorni i nesposobni šire ih budale a vjeruju idioti!!!

karlo28:

mile1984:

Svi samo komentirate di je crobex bio prije 5 godina, a nakoliko je danas, a ne računate da u crobexu prije 5 godina nije bilo većini firmi koja je danas, e vo recimo samo nekoliko najvažnijih: ina ht, ingra, viro ,igh, .. Tako da logički da je indeks porastao više nego prije tih firmi. Naravno večina vas o tome nema pojma koji ovdje pišete, a i naši analitičari. Bilo bi najbolje da prestane svi uspoređivati indeks od prije 5 godina i sad.

Bravo kolega![thumbsup]
Analiticari neznaju( citaj :prave se mutavi) kad tvrde – kako smo rasli tako i padamo.

Ako je Crobex 1.1 2007 bio 3200,a danas je 3460 i ako oduzmemo od toga HT vec smo na razini oko 3000,sto znaci da smo pali cca 10% vise od razine na kojoj smo bili 1.1.2007.

Tako da mi stvarno nije jasno kako pojedini analiticari nemaju srama uopce govoriti da smo i na ovim razinama precijenjeni, sto je tim ljudima u glavama i koji su njihovi motivi da to rade to je vec drugo pitanje.

Da im je cilj smiriti ovu paniku koja je nastala na burzi sigurno nebi izjavljivali za TV da smo jos precijenjeni,da se jos nevidi dno itd,itd. Ocito im iz nekog razloga odgovara ova panika i pad!

Treba znati iskoristiti ovakvu priliku kad se vec nudi! [thumbsup]

Pozdrav.

imam pitanje,jel znas kolko su Crobex i dionice vec tada 1.1.2007 bili napuhani ili su bili realne po FA[wink]


Strani analitičari s bloomberga su govorili da naše tržište ima prilike za rast od 10 do 15% u 2007. Tako da po njihovoj procjeni 1.1.2007 nismo bili precijenjeni

Vidim da se neki pozivaju na razno razne krize pa evo pogledajte fundamente ericssonna 1999 i 2000

SAM PROTIV SVIH

A evo i grafa da vidite cijenu

SAM PROTIV SVIH

Znaci cijena 2002 4$

SAM PROTIV SVIH

BV 2002 1.3 cijena 4 dolara

BV danas 1.01 cijena 19.8 dolara

SAM PROTIV SVIH

Postavljam pitanje dali su nase dionice precijenjene ako su na 1 bv

SAM PROTIV SVIH

ajd pokusaj izracunati P/E u 2001/2002
[smiley]

DIONICE KAO ŠTO JE HDEL TREBA IZBACITI S BURZE JER SU ZAMKA ZA MANJINSKE DIONIČARE

Valjda su radili sa gubitkom

SAM PROTIV SVIH


Valjda su radili sa gubitkom

hebiga, sad moram vidjeti sto je bilo

DIONICE KAO ŠTO JE HDEL TREBA IZBACITI S BURZE JER SU ZAMKA ZA MANJINSKE DIONIČARE

New Report

Close