Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Sava od kud ti znas da ce dionice rast do kraja godine ? Bear market moze trajat godinama,tako da oni koji sad kupe mogu jos vise izgubit a i ne moraju. Koliko znam ti si navijao i na Diokiu ,pa ga pogledaj sad ,podlego je ko i sve ostalo a mogao bi i na 300 kn.Nije vrijeme za savjete.

Ali isto tako Dioki bi konac godine mogao dočekati na 1000kn! Dakle ako si izgubio na precjenjenim, kupuj potcjenjene i rješiti ćeš se gubitka do konca godine i još dobro zaraditi , neovisno o kojem se marketu radi.
Ovdje je većina unaprijed spremna i da izgubi koju bitku, ali ne i rat! A i ovi što sada kupuju ne kupuju iz SENTIMENTA zbog nekog save ili zgubidana, nego zbog dobre ZARADE!


Dok se ne oporavi gospodarstvo u hrvata, dok država ne počne plaćati svoje račune, … nema nama kruha na burzi …. većinu krivice snose Sanader, Šuker i ostali HDZ banditi

Evo ljudi ,ko kaže da smo nešto naučili grdno se vara.Opet su nam krivi drugi-političari,fondovi,drhtavci….itd,svi samo ne mi svak sebi.Mora da je stvarno gadno kad je Ivekajendvatri nagnalo da napiše oproštajno pismo.Ali opet griješi kao što je pogrešio s VIROm.
Tržištem gospodare pohlepa i strah.Kad pohlepa vlada sve raste bez obzira na sve pokazatelje da ih ne nabrajam,kad strah vlada sve pada opet bez obzira na sve.A ko je kriv za promašaje??Pa lovac naravno,lovac je kriv ako promaši ili pogodi krivu metu.Nije meta valjda kriva što lovac fula.Mi smo lovci a dionice su mete.
Ko to nemože prožvakati zašto se bavi burzom.?

Laži izmišljaju ljubomorni i nesposobni šire ih budale a vjeruju idioti!!!

Evo jos samo dva hinta.

Odite si lijepo na ZSE web sajt, otvorite si dionicu koja vas zanima i pogledajte grafove za jednu godinu pa 3 pa 5.
To fakat ne zahtjeva veliku mudrost i znanje nego samo zdravu logiku.

Vecina forumasa je relativno friska, ajmo reci ulazila u 2007. Pogledajte si raspone cijena. Cijene koje se vama danas cine niske onima koji su ulazili prije 3-5 godina i na ovim razinama nose enorman profit. To je jos uvijek baloncek i iskrcaj ce se vjerojatno nastaviti. Dok se on ne ispuse nema rasta.

Nadalje, Real Bear je u brlogu jucer podsjetio na jedno staro pravilo: dok ima bida bear market nije gotov. A bida ima kao sto se vidi. Odluku donesite sami.

skype - ivek1234

Cuj ja sam se spasio prodajom ,sad cekam nize za dokup,moje kao sto su ATPL i KOEI sa fundamentima sasvim fino stoje,mozda jos malo TISKA koji ima fini priljev kesovina al cekam ga na……… ,vidjet cu sa Ivekom pa cu stavit kupnju između moje i njegove cijene,tako nema greske[lol]
Uvijek ce se na necemu moc zaraditi……………………………………………………………………………………………….

eeeeee,bit ce to jako mali broj ljudi po svjetskoj statistici niti 10%

Ako me nema ,znaci da nisam tu.


jel ti Ivek znas po cemu je fundament dobar na ULPL?
imam dionice (pravo na dokapitalizaciju) ULPL

i jel’ znas sto je recesija?

Ne, totalno sam neuk. Sve ovo tu lupam bez veze i konstantno pricam gluposti, nista nisam pogodio do sada zar ne?

Ocekujem da ces me/nas sada ti prosvijetliti kao i puno puta do sada. Jedino sto nakon tvojeg “prosvijetljenja” burza ponovno utone u mrak!

Gledaj, pokusavam argumentirano iznjeti svoje misljenje. Ako mozes dati argument za rast – super, daj ih! I dajte ljudi vise odustanite od osobnih napada, cinizma, bahatosti i oholosti jer to nikome ne pomaze.

Od rasprava s tobom odustajem. End of conversation. NHF. [bye][bye]

skype - ivek1234


Ali isto tako Dioki bi konac godine mogao dočekati na 1000kn!

Teoretski da. Mozda i 5000. Prakticno – cisto sumnjam.

skype - ivek1234


http://business.hr/Default2.aspx?ArticleID=41185d54-86d8-417b-8568-02dd6170d496&open=sec

Svak priča svoje, tj ono kaj mu paše
Spominju se kojekakvi homo blakanikusi pa uglađeni gospodin itd.
Trebalo je tam poslat Karduma da napravi malo reda šakama 🙂
Uglavnom opet klasično rvacki prebacivanje odgovornosti na nekog drugog
Svakako jedna od najjačih izjava je tržište je raslo 400 posto 😉 pa je normalno da padne 50 % , pitanje je ko je podizo tržište ( vjerovatno mali ) i sad odjedanput je svima došlo u glavu da smo još uvijek precijenjeni.
Fala bogu da smo brzo skužili, trebalo nam je samo dvije i pol godine i još uvjek smo precijenjeni ( sva sreča da sam prodao zabu na dvanaest i pol :))))))

Nakon ovakvih tekstova pada u vodu ona teorija da če se netko postavit na kupnju na fundamentalno realnoj vrijednosti dionice za koju sam još jučer mislio da će se dogoditi
Vidjelo se ovih dana da Ht i INU drže na relativno stabilnim razinama samo da bi zadržali index budući da iste drže 33% Crobexa
Eto danas smo bili čak i malo likvidniji pa je to možda neko svjetlo na kraju tunela pa čak i u članku najavljuju da je kraj na vidiku :))
[shocked]


Sagledavajući malo između redaka ovu konferenciju zloglasnih, dobivam dojam da uz laganu uplašenost zbog možebitnog gubitka kontrole, kod njih prevladava opća ljutnja uzrokovana činjenicom da im je politički vrh svojim politikanstvom uvalio toliki broj nepozvanih gostiju (koji su se uz INU i HT, u jeku euforije, odlučili malo okušati i u drugim izdanjima, jer na toliko populariziranim dijonicama ne možeš izgubit) u njihov backyard, odnosno njihov osobni playground. Nakon spoznaje da su malo precijenili svoje mogućnosti evaluacije ulagačkog tkiva na ZSE i planom da prodaju na ATH, a potom malo korigiraju tržište, otvorili Pandorinu kutiju, sad su ljuti na sve, od neukih dijoničara, preko novinara, pa sve do političara, a njih ne smiju spomenuti, pa deru po potonja dva subjekta (činjenica je da novinari često baljezgaju koješta, ali ruku na srce, bez njihovog njuškanja po smeću mnoge privatizacijske afere i ostale makljaže ne bi bile popularizirane, pa čak i spriječene, npr. Žužul). Htjeli su se nagrabiti meda, a kad ono košnica prepuna uplašenih pčela – iznenađenje, a svi gube – i pčela kad ubode i proračunati kradljivac kojeg ubod boli. Vjerojatno su procjenjivali tih 360.000 novih malih ulagača prema starim statistikama psihologije malog ulagača, ali kad su započeli korekciju, vidi čuda, nastao je opći stampedo i par gadnih down vertikala na grafu crobexa. Sad kad i pokušaju malo dići, onako da vide da li mogu, eto ti novog vala prodavača s kilama dionica. E, pa gospodo, toliko se osjeti vaša taština, samodopadnost i veliki ego, pa sad se dokažite i ostanite profesionalci u izjavama i u sitaciji kad gubite kontrolu nad tržištem.
Najradije bih likovao nad njihovom frustriranošću, ali ne znam koliko je cijela situacija dobra za tržište kapitala, da li je bolje da barem netko ima kontrolu. Uostalom, kad ste frustrirani lakše radite greške, a njihove greške su puno pogubnije za burzu od naših. Opet, pitanje je što ih toliko ljuti, jer zbunjuju ova rušenja tik do blokade. Možda ih dodatno peče činjenica da su se kao malo dijete morali obratiti mami Kosor, koja sad tako očajno apelira udjelničare BF-a na suzdržavanje od prodaje (krajnje licemjerje; zašto si im obećavala brda i doline kad ti je trebala politička potpora branitelja, obećavala svašta, a sad ih gnjaviš da ne prodaju) i tati Sanaderu da nekakvim trampama Mađari amortiziraju pad INA-R-A.
Da zaključim, nevjerojatan neprofesionalizam većine institucionalnih aktera.

Što ga blebećete, svako normalan to vidi. 2003. g. smo bili pioniri za burzi i 100 godina zaostali za svijetom. Počeli od nule, nitko nije znao što je to dionica, poduzeća eksplodirala, bliži se Unija i Nato, još uvijek sve treba otići 3 puta gore. Tako razmišljaju magistri ekonomije s kojima sam radio i ne sumnjam da su u pravu. Pa nisu baš takve budale bili fond menađeri i kupovali za milijarde, recimo DLKV po 1800, Ingru po 60000 itd, pa da bi to sada vrijedilo duplo manje. Da su se prešli negdje za 10,20 do 30 % to može biti ali za 200 do 300 % kako vi pišete, vi bogami niste normalni i neznam kako vas moderator pušta da plašite neiskusne samo da bi vi jeftino od njih kupovali. Kladim se svojim životom da index u roku 2 godine ide na 10000. Tko hoće oklada, život za život neka mi se javi ili nek prestane pisati laži po forumu.

Pa ljudi moji rececija u USA još nije ni počela (tek se kao odlučuje da li je ili nije????), a već je koma…
Kada Ameri priznaju da su u recesiji, ona će već proći, a oni koji slijepo vjeruju guruima svjerske moči će po tko zna koji put ostati bez ičega…

Nije sve tako sivo.....

Ima jedna dobra stvar… svakim padanjem burze HT, INA, ERNT, ADRS imaju sve vecu tezinu u CROBEX-u zbog manjeg pada od ostatka… stoga mislim da ce CROBEX usporit sa padom u narednom peridu…[thumbsup]


Pa ljudi moji rececija u USA još nije ni počela (tek se kao odlučuje da li je ili nije????), a već je koma… Kada Ameri priznaju da su u recesiji, ona će već proći, a oni koji slijepo vjeruju guruima svjerske moči će po tko zna koji put ostati bez ičega…

Kao sto sam rekao,da je danas Crobex na 1000 naslo bi se opet par ovakvih genijalaca koji bi opet tvrdili da cemo jos dolje jer recesija jos nije ni pocela………….[lol] [lol] [lol] [thumbsup]

PBZ INVESTOR - nikad vise!

Gospodo stvarno nevidim kako se možemo nadati burzovnom oporavku na račun primanja u EU?
Evo što nam poručuju naši dragi susjedi Slovenci!;

Prestanite sanjariti!
Preambiciozno, nerealno, preoptimistično i sanjarski – tako naši susjedi Slovenci u medijima ocjenjuju najavljivani ulazak Hrvatske u Europsku uniju 2009. godine.

http://www.net.hr/vijesti/hrvatska/page/2008/04/11/0018006.html

New Report

Close