Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Nema love,to znaci pad.
Opravit ce se kad tad.. neke brze ,neke sporije neke nikad,ovi koji imaju dionice poput mene su malo najebali.Oni koji jos malo pricekaju,
da vide razvoj situacije i ulete u pravom trenutku ima da uzmu gadnu lovu. Jesam pametan[lol]

Ako me nema ,znaci da nisam tu.

Ja gubim oko 180-190000 kn,al sam 70 % rasprodao prije mjesec dana sad cu malo cekat i spustit ulaze,onda u zimski san jedno godinu dana. Joj da nisam rasprodao sad bi ………………………………..ajoj ne smijem ni pomislit.Ubili me KOEI I ATPL [bye]

Ako me nema ,znaci da nisam tu.

danas malo čitam pojedine novine , iz komentara pomalo svima ova situacija je pun kufer , stvara se pritisak na čelne ljude i dobro da je tako. dalje, dobro se nakupovalo po ovim razinama i cijenama , pomalo se mijenja ploča . vjerojatno uskoro rast dionica , osobno mislim da smo jako, jako blizu dna .

http://business.hr/Default2.aspx?ArticleID=f1d12b3a-59bb-494d-a131-4589f5db9aac&ref=lastadd

http://www.vecernji.hr/home/manager/3055898/index.do;jsessionid=47E0F613E3FE0E3DDA0730E5EC7C8164.1

drastično smanjti doprinose na plaće i drastično smanjiti poreze. samo tako možemo dalje !


Takodjer smatram da nije vrijeme za dokup a definitivno da nije vrijeme za ulazak u margine, lombardne i ostale kredite. Moglo se procitati nekoliko postova gdje su ljudi dokupljivali pa na kraju sve prodali sa minusima. Metoda padajucih nozeva (dokup) je za velike igrace duge u adutu (cashu) koji nisu previse disperzirani po pozicijama. U svakoj slijedecoj iteraciji dokupa treba znatno veca kolicina casha da bi se rusio prosjek. Ako se prerano udje u dokupljivanje vrlo brzo se ostane bez sredstava.

Ivek mislim da svatko tko piše na ovom forumi zana računati što se isplati a što ne! Ovo što ti nazivaš nevrijeme za ulazak može samo PRODUBITI gubitke ulagačima jer postoji dobar broj dionica koje su potcjenjene i na kojima se do konca godine može uspješno anulirati gubitci akumulirani do sada!
Ovo što ti predlažeš da se ne ulaže to je kao da kažeš da se ne treba disati jer zbog zagađenog zraka možeš dobiti neku laganu upalu. Ulagati se mora jer bez ulaganje nema zarade, ostaje samo gubitak i propuštena prilika na se na nekim dionicama koje su potcjenjene zaradi.

sava,

samo objasnjenje sto sam mislio,

smatram da 90% ljudi u HR koji se bave dionicama ne znaju izracunati Fund vrijednost dionice. To je bio glavni razlog neselektivnog rasta prosle godine i neselektivnog pada ove godine…

DIONICE KAO ŠTO JE HDEL TREBA IZBACITI S BURZE JER SU ZAMKA ZA MANJINSKE DIONIČARE


sava, samo objasnjenje sto sam mislio, smatram da 90% ljudi u HR koji se bave dionicama ne znaju izracunati Fund vrijednost dionice. To je bio glavni razlog neselektivnog rasta prosle godine i neselektivnog pada ove godine…

Više je razloga, a osnovni je netransparentnost! Mi i dalje spadamo među one koji donose Zakone a istovremeno tražimo i rupe u njima! Kako se može dogoditi da HANFA iizdaje dozvole za Fondove, Fond managere i sl., a istovremeno ne oduzima iste ako su, a jasno je da jesu, PUMPALI tržište!
Sad ga ispumpavaju, a jedina činjenica koja će ostati poslije PUMPANJA i ISPUMPAVANJA cca 10 milijardi kuna manje u džepovima poreznih obveznika!

Dok se ne oporavi gospodarstvo u hrvata, dok država ne počne plaćati svoje račune, … nema nama kruha na burzi …. većinu krivice snose Sanader, Šuker i ostali HDZ banditi

Cookie Monster

Sava od kud ti znas da ce dionice rast do kraja godine ? Bear market moze trajat godinama,tako da oni koji sad kupe mogu jos vise izgubit a i ne moraju. Koliko znam ti si navijao i na Diokiu ,pa ga pogledaj sad ,podlego je ko i sve ostalo a mogao bi i na 300 kn.Nije vrijeme za savjete.

Ako me nema ,znaci da nisam tu.

evo osobno mogu reci da trecina od fond menadzera ne zna definirati sto je to fund isplativa dionica (od onih sto sam upoznao),

s druge strane prosle godine si imao situaciju da fondovi rastu 40% i postojao je pritisak na f meadjere da lupe novac u dionice, bez obzira jesu OK ili Ne

Osobno sam kupovao jednu dionicu oko 1000 kn nesto po 1400, izracunao sam -radim to profesionalno, da joj je realna cijena, uz ispunjenje odredjenih pretpostavki oko 2400 kn, fond ju je gurao na 3600, mali nastavili gurati na 4200- nestalo cash u fondu, morao ju je prodavati nize nego sto ju je kupio, danas se trzi na 1800… ja sam je prodavao na 3000, 3600 i 2600.

– brojke sam izmislio, razmjeri su isti

DIONICE KAO ŠTO JE HDEL TREBA IZBACITI S BURZE JER SU ZAMKA ZA MANJINSKE DIONIČARE


Ivek mislim da svatko tko piše na ovom forumi zana računati što se isplati a što ne! Ovo što ti nazivaš nevrijeme za ulazak može samo PRODUBITI gubitke ulagačima jer postoji dobar broj dionica koje su potcjenjene i na kojima se do konca godine može uspješno anulirati gubitci akumulirani do sada!

Ima nekoliko postova gdje su ljudi pisali kako su dokupljivali prvi, drugi, treci puta pa prodali sve na kraju. Nadalje ima dionica koje su fundamentalno podcijenjene ali nema ih bas tako puno ali i dalje padaju. Trziste odlucuje sto je podcijenjeno a sto ne. Evo ti ULPL koji ima super fundament a da trezor ne kupuje otisao bi na 1000 kuna. 2000 kuna je recimo fundamentalno ok cijena ali zasto da to platim sada ako cu za koji tjedan to isto platiti 1500 ili manje??? I gdje to pise da ce trziste do kraja godine gore??? Osobno cisto sumnjam u to!


Ovo što ti predlažeš da se ne ulaže to je kao da kažeš da se ne treba disati jer zbog zagađenog zraka možeš dobiti neku laganu upalu.

Ne predlazem nista. Dao svoje vidjenje. Svakto ima glavu pa neka odluci sam. A dosadasnje stanje se moze svakako okarakterizirati ali ne bas kao “lagana upala”.


Ulagati se mora jer bez ulaganje nema zarade, ostaje samo gubitak i propuštena prilika na se na nekim dionicama koje su potcjenjene zaradi.

Samo se jednog dana mora umrijeti. Sve ostalo je opcionalno. Prilika ce uvijek biti. Za tramvajima, zenama i “vlakovima na burzi” se ne trci. Uvijek dodje slijedeci koji moze biti jos povoljniji i vjerojatno ce takav i biti. Asko i ja smo se ljetos slozili da nece vise nikada biti IGH ispod 10K. A gle ga danas.

skype - ivek1234


Sava od kud ti znas da ce dionice rast do kraja godine ? Bear market moze trajat godinama,tako da oni koji sad kupe mogu jos vise izgubit a i ne moraju. Koliko znam ti si navijao i na Diokiu ,pa ga pogledaj sad ,podlego je ko i sve ostalo a mogao bi i na 300 kn.Nije vrijeme za savjete.

Meni sve nekako izgleda da ce oni koji imaju para pricekati da vide GFI za 2008. kako se reflektirala recesija na sektore i pojedine firme i sukladno tome odluciti u sto ulagati i da li ulagati. Slazem se s ovim za Bear Market. Po meni se ovo preljeva u 2009. a 2008. je voda! IMHO.

skype - ivek1234

Ima nekoliko postova gdje su ljudi pisali kako su dokupljivali prvi, drugi, treci puta pa prodali sve na kraju. Nadalje ima dionica koje su fundamentalno podcijenjene ali nema ih bas tako puno ali i dalje padaju. Trziste odlucuje sto je podcijenjeno a sto ne. Evo ti ULPL koji ima super fundament a da trezor ne kupuje otisao bi na 1000 kuna. 2000 kuna je recimo fundamentalno ok cijena ali zasto da to platim sada ako cu za koji tjedan to isto platiti 1500 ili manje??? I gdje to pise da ce trziste do kraja godine gore??? Osobno cisto sumnjam u to!


jel ti Ivek znas po cemu je fundament dobar na ULPL?
imam dionice (pravo na dokapitalizaciju) ULPL

i jel’ znas sto je recesija?

DIONICE KAO ŠTO JE HDEL TREBA IZBACITI S BURZE JER SU ZAMKA ZA MANJINSKE DIONIČARE

New Report

Close