Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


na dioničkom tržištu važno je povjerenje, još više nego na bankarskom. tržišna kapitalizacija zg burze je ca 300 mlrd kuna. neka je 200 mlrd k imobilizirano u vlasničkim i ostalim velikim udjelima. neka se trguje s dionicama u vrijednosti 100 mlrd k. kada bi svi istovremeno išli u prodaju svojih dionica, koliko bi, u prosjeku mogli dobiti? ne više od 10% trenutačne vrijednosti, osim ako se ne bi uključili domaći i strani jaki ulagači. jer, teško da bi se skupilo više od 10 mlrd svježe love koja bi se izložila na kupnji.

A bas izgleda da smo svi i krenuli, svakome vec dosta gledanja, pa ponor postao dublji…….

Neuspjeh je prilika da ponovo pokusate mudrije. H.Ford


ovo je idealno vrijeme za velike “sakupljače”, jer je evidentna panika na tržištu. koriste li svoju priliku?

pa koriste, samo postoji jedan problem. ono što bi htjeli pokupovati u jednom danu moraju rastegnuti na cijeli tjedan inače će okrenuti trend.

samo se danas to s prometom malo promijenilo. da li zato jer se tržište sprema krenuti opet up ili jednostavno zato što je atmosfera takva koma da ni jača kupnja nije mogla okrenuti trend pa su si mogli priuštiti da se otvoreno počaste, tko će ga znati. u svakom slučaju, kad god jednog lijepog dana došao obrat, to će biti dva dana ranije nego da su ovo današnje kupovali tri dana po 45 milja prometa, što je bar kakva takva dobra vijest.

. uzgred, nisam fond menađer, ali, umalo postah glavni voditelj jednog oif-a, lani u 9.mjesecu.
[/quote]
E da su meni takve informacije,bio bi minus puno manji.[sealed]


wiking: ” ma mene samo zanima ko 3 mjeseca kupuje dionice[huh] ” ja [embarass]

a mene još više tko je danas kupovao za 140 milja isprovocirajuci daljni pad…

najgore se svadat s budalom, prvo te spusti na svoju razinu pa te dotuce iskustvom

Nečeš ti minusa, to je bar lako za riješiti. Imaš dva porfelja, oba u minusu i što sad? Ništa jednostavnije, pa valjda minus i minus daju plus.
I zato udri brigu na veselje, spremaj se za ponedjeljak, u prve borbene redove, BF će vjerojatno u likvidaciju, u skoroj budućnosti moguće da će nas dočekati cijene iz 2002.g., što ćeš bolje, zato spremaj pare, lagano se može početi sa unovčavanjem svega i svačega, već kako je što kome pri ruci i nema zime, da vidiš glazbenih želja za 2-3 god., dobro možda za 4 ili 5 god, vrlo važno godina više manje…
Evo skoro je vrijeme za krenuti, odo ja, house all night, bye, bye


http://business.hr/Default2.aspx?ArticleID=41185d54-86d8-417b-8568-02dd6170d496&open=sec Svak priča svoje, tj ono kaj mu paše Spominju se kojekakvi homo blakanikusi pa uglađeni gospodin itd. Trebalo je tam poslat Karduma da napravi malo reda šakama 🙂 Uglavnom opet klasično rvacki prebacivanje odgovornosti na nekog drugog Svakako jedna od najjačih izjava je tržište je raslo 400 posto 😉 pa je normalno da padne 50 % , pitanje je ko je podizo tržište ( vjerovatno mali ) i sad odjedanput je svima došlo u glavu da smo još uvijek precijenjeni. Fala bogu da smo brzo skužili, trebalo nam je samo dvije i pol godine i još uvjek smo precijenjeni ( sva sreča da sam prodao zabu na dvanaest i pol :)))))) Nakon ovakvih tekstova pada u vodu ona teorija da če se netko postavit na kupnju na fundamentalno realnoj vrijednosti dionice za koju sam još jučer mislio da će se dogoditi Vidjelo se ovih dana da Ht i INU drže na relativno stabilnim razinama samo da bi zadržali index budući da iste drže 33% Crobexa Eto danas smo bili čak i malo likvidniji pa je to možda neko svjetlo na kraju tunela pa čak i u članku najavljuju da je kraj na vidiku :)) [shocked]

velika odgovornost naših najjacih ljudi
bas me zanima zasto nisu objasnili ljudima uz sve izgovore kaj su nasli kako to OMF -ovi u prva tri meseca gube 8% uz ovakvu inflaciju 6,2% naše love za penzije, tko je tu odgovoran?
Bas mi došla kolegica na poslu i pita kako sam rešio jedan slucaj, kao nisam savjesno odradio zahtjev.
bik te jebo pa nisam miljune izgubio i penzije ljudima procerdo a meni neugodno tlak mi se digel i najradije bi sve poslal u PM.

najgore se svadat s budalom, prvo te spusti na svoju razinu pa te dotuce iskustvom


http://business.hr/Default2.aspx?ArticleID=41185d54-86d8-417b-8568-02dd6170d496&open=sec Svak priča svoje, tj ono kaj mu paše Spominju se kojekakvi homo blakanikusi pa uglađeni gospodin itd. Trebalo je tam poslat Karduma da napravi malo reda šakama 🙂 Uglavnom opet klasično rvacki prebacivanje odgovornosti na nekog drugog Svakako jedna od najjačih izjava je tržište je raslo 400 posto 😉 pa je normalno da padne 50 % , pitanje je ko je podizo tržište ( vjerovatno mali ) i sad odjedanput je svima došlo u glavu da smo još uvijek precijenjeni. Fala bogu da smo brzo skužili, trebalo nam je samo dvije i pol godine i još uvjek smo precijenjeni ( sva sreča da sam prodao zabu na dvanaest i pol :)))))) Nakon ovakvih tekstova pada u vodu ona teorija da če se netko postavit na kupnju na fundamentalno realnoj vrijednosti dionice za koju sam još jučer mislio da će se dogoditi Vidjelo se ovih dana da Ht i INU drže na relativno stabilnim razinama samo da bi zadržali index budući da iste drže 33% Crobexa Eto danas smo bili čak i malo likvidniji pa je to možda neko svjetlo na kraju tunela pa čak i u članku najavljuju da je kraj na vidiku :)) [shocked]

ca 15%

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!


. uzgred, nisam fond menađer, ali, umalo postah glavni voditelj jednog oif-a, lani u 9.mjesecu.
E da su meni takve informacije,bio bi minus puno manji.[sealed]
[/quote]
nemam uopće puno tzv. inside infosa.

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!


KUpujem ja i točno bi vam rekao sad ću staviti nalog tu i tu ali pošto sam moderiran nebu išlo.

kolega mi naivci ulažemo lovu na burzu a stvar je tak očigledna…
Oni su prodavali svoje dionice na ATH razinama za naše novce kupovali (OMF, OF) pa će sad od osobno svojih novceka kupovati te iste svoje koje smo mi držali 6 padajučih mjeseci i samo će im ostati 50% keša u đepu…
a nemože svako zaradit, menageri voditelji banaka, margini zazvoneli, banke prodale, druge banke kupile, priredile teren za ulazak stranih investitora koji će 50 % jeftinije kupovati od nas samih…
svaka nam čast živila hrvatska[bye]

najgore se svadat s budalom, prvo te spusti na svoju razinu pa te dotuce iskustvom

Jeste vidjeli kako se na sastanku Hanfe i ZSE-a, kako su bezbrižnih ozarenih lica gledali u onaj klin na projektoru.
Pa normalno je da njih ne pogađa prilično što padamo tako masno.
Njima je to običan sastanak, na kojem padne koji vic. Pa oni su na plaći.
I normalno, na kraju zaključak, krivi su mediji, i analitičari. Ko da svi čitaju business.hr.
Koja muljaža. Padamo defitivno dalje.[undecid]

"Prvo je padalo onda je raslo, pa sam kupovala i bilo je uzbudljivo." ivana7

nema više pada, veliki promet uz pad dobar znak iz ruku drhtavaca prelazi u sigurne ruke , ono kaj je najviše padalo to če najbrže rast [thumbsup]

NEMA PREDAJE


Jeste vidjeli kako se na sastanku Hanfe i ZSE-a, kako su bezbrižnih ozarenih lica gledali u onaj klin na projektoru. Pa normalno je da njih ne pogađa prilično što padamo tako masno. Njima je to običan sastanak, na kojem padne koji vic. Pa oni su na plaći. I normalno, na kraju zaključak, krivi su mediji, i analitičari. Ko da svi čitaju business.hr. Koja muljaža. Padamo defitivno dalje.[undecid]

pa rekli su da navodno ima i podcjenjenih dionica, bas me zanima koje ce to u ponedjeljek rasti

najgore se svadat s budalom, prvo te spusti na svoju razinu pa te dotuce iskustvom

New Report

Close