Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Da Hanfa hoće smiriti rekla bi da su dionice podcjenjene tj. istinu. Ali oni su isto na bidu kao i drivo i zoki i sva vlast i svi fond menađeri. Zato trebamo sad kupovati i višestruko će nam se isplatiti.[thumbsup]


….kupuju oni koji tresu stablo 🙂

otreso sam ja svoje davno a sad oni pokusavaju mene otrest al se jos drzim na drvetu.Samo da ne pukne grana[lol]

više boli kada drugome raste, nego li kada tebi pada

wiking:

ma mene samo zanima ko 3 mjeseca kupuje dionice[huh]

Optimisti,kolega optimisti,,,,,,,,a znamo i ko prodaje na ovim razinama…[lol] [smiley]

je da to je ko ono optimisti je casa polupuna a pesimistu poluprazna a ja pijem do dna[wink][lol]

više boli kada drugome raste, nego li kada tebi pada


mravak: ” wiking: ” ma mene samo zanima ko 3 mjeseca kupuje dionice[huh] ” Optimisti,kolega optimisti,,,,,,,,a znamo i ko prodaje na ovim razinama…[lol] [smiley] ” je da to je ko ono optimisti je casa polupuna a pesimistu poluprazna a ja pijem do dna[wink][lol]

To je kao ono danas se više prodaje nego kupuje. Uvjek netko prodaje i netko kupuje. Ja pomalo dokupljujem koliko mogu. Inače sam 100% u dionicama i mislio sam uložit još nešto iz crne čarape ovaj tjedan, ali sam odlučio sačekati do 16.04. Uložit ću onoliko za koliko mi je portfolio pao, cca 30%. To predtavlja dio ušteđevine za novi auto, a novi auto ću kupiti na leasing ili kredu. Jedina je razlika što ću biti malo bezobrazniji na bidu. Postavljat ću se na cijenu za koju ni sam ne vjerujem da će me poklopiti pa ćemo vidjeti. Pa tko živ tko mrtav.
Inače nisam ništa prodavao samo kupujem.

Kupujem i ja, na zalost[cry][cry][cry] i bas me iskreno zanima da li cu ikad povratiti ulozeno. Tepam si da je to placena skola………[embarass]

Neuspjeh je prilika da ponovo pokusate mudrije. H.Ford

http://business.hr/Default2.aspx?ArticleID=41185d54-86d8-417b-8568-02dd6170d496&open=sec

Svak priča svoje, tj ono kaj mu paše
Spominju se kojekakvi homo blakanikusi pa uglađeni gospodin itd.
Trebalo je tam poslat Karduma da napravi malo reda šakama 🙂
Uglavnom opet klasično rvacki prebacivanje odgovornosti na nekog drugog
Svakako jedna od najjačih izjava je tržište je raslo 400 posto 😉 pa je normalno da padne 50 % , pitanje je ko je podizo tržište ( vjerovatno mali ) i sad odjedanput je svima došlo u glavu da smo još uvijek precijenjeni.
Fala bogu da smo brzo skužili, trebalo nam je samo dvije i pol godine i još uvjek smo precijenjeni ( sva sreča da sam prodao zabu na dvanaest i pol :))))))

Nakon ovakvih tekstova pada u vodu ona teorija da če se netko postavit na kupnju na fundamentalno realnoj vrijednosti dionice za koju sam još jučer mislio da će se dogoditi
Vidjelo se ovih dana da Ht i INU drže na relativno stabilnim razinama samo da bi zadržali index budući da iste drže 33% Crobexa
Eto danas smo bili čak i malo likvidniji pa je to možda neko svjetlo na kraju tunela pa čak i u članku najavljuju da je kraj na vidiku :))
[shocked]

prirodni procesi su paralelni - moramo ih slijediti


ma mene samo zanima ko 3 mjeseca kupuje dionice[huh]

ja [embarass]

Heaven or Las Vegas


Da Hanfa hoće smiriti rekla bi da su dionice podcjenjene tj. istinu. Ali oni su isto na bidu kao i drivo i zoki i sva vlast i svi fond menađeri. Zato trebamo sad kupovati i višestruko će nam se isplatiti.[thumbsup]

jedna banka ima fond koji je u problemu i mora prodavati.
s druge strane, fondovi još imaju keša, to se vidi iz dostupnih podataka.
ne žele srljati da ne bi izgorili.
još veći problem leži u njihovim međusobnim antagonizmima- teško dogovaraju svapove.
a lako bi mogli.

uzgred, nisam fond menađer,
ali, umalo postah glavni voditelj jednog oif-a, lani u 9.mjesecu.

na dioničkom tržištu važno je povjerenje, još više nego na bankarskom.
tržišna kapitalizacija zg burze je ca 300 mlrd kuna.
neka je 200 mlrd k imobilizirano u vlasničkim i ostalim velikim udjelima.
neka se trguje s dionicama u vrijednosti 100 mlrd k.
kada bi svi istovremeno išli u prodaju svojih dionica, koliko bi, u prosjeku mogli dobiti?
ne više od 10% trenutačne vrijednosti, osim ako se ne bi uključili domaći i strani jaki ulagači.
jer, teško da bi se skupilo više od 10 mlrd svježe love koja bi se izložila na kupnji.

ovo je idealno vrijeme za velike “sakupljače”, jer je evidentna panika na tržištu.
koriste li svoju priliku?

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!

avax, avax sram te bilo.
BF je prva vjest na dneviku
i opet ovaj branitelj poziva suborce da razhebu tu foteljašku bandu i da sve prodaju


Evo sad na Dnevniku gledao izvješče sa te konferencije o spašavanju burze i postavlja mi se jedno pitanje.Pod kojim nickom piše H.S. visoko cijenjeni analitičar?[lol]

udonja 22[tongue]

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!

Nema zime, samo neka se trži, samo prodajite ima ko će kupovati, odo se ja spremiti za večerašnji house, a u ponedjeljak na parove razbrojs, eto mene u prvim redovima… bye bye


i opet ovaj branitelj poziva suborce da razhebu tu foteljašku bandu

to se u mojoj mladosti zvalo jogurt revolucija. sada će se valjda zvati hartija revolucija.

a slično je bilo i kad su u rumunjskoj dovozili na kamionima rudare u bukurešt da mlate demonstrante.

New Report

Close