Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Glupost. Sve da do jednog branitelji podnesu zahtjeve za isplatu, prve isplate idu tek za 2 mjeseca, a da će ih po ovim niskim cijenama prodati više od 50% čisto sumnjam. Zaista ne znam čemu ovakvi neistiniti i zlonamjerni komentari.

Pa zbog toga da se još više stvori atmosfera panike, i da oni koji su početkom godine rasprodali svoje portfelje, sada mogu povoljno kupiti.
Već tri mjeseca stvaraju takvu atmosferu, optužuju BF za mogući pad vrijednosti dionica, a konstantno to oni rade.
Kada počne prodaja udjela, crobex će imati uzlaznu putanju.

Iz prošlosti se može izvući samo pouka, da ljudi nikad neće izvući pouke iz - prošlosti. wb

Ljudi zar vam nije jasno da nam to rade fondovi, koji svoja pogrešna ulaganja u regiju žele iskupiti na domačem tržištu i to na način da čim više smanje ulaze, kako i si danas preko povečanja cijene popravljali rezultate.

Svatko normalan to vidi i to bi trebalo pokažnjavat bez skrupula, sasječ u korjenu ,takve fond managere za primjer u buduće.
Uvijek plačća mali Hrvatski investitor !!!!!!!!!!!!!!!

beholder:

gledam sada na život uživo….idući tjedan likvidacija BFa [thumbsup][thumbsup][thumbsup] ”

Glupost. Sve da do jednog branitelji podnesu zahtjeve za isplatu, prve isplate idu tek za 2 mjeseca, a da će ih po ovim niskim cijenama prodati više od 50% čisto sumnjam.
Zaista ne znam čemu ovakvi neistiniti i zlonamjerni komentari.


Navodno fond ima novca za isplatiti 150.000 zahtjeva, bez prodaje dionica. Teško je reći da li je to točno jer ima branitelja sa 35 udjela, a ima i onih sa 3. U emisiji život uživo čovjek lijepo kaže da bi bilo pametnije svim braniteljima pričekati s prodajom,s čim se slažem. Kao što je rekao dolaze kvalitetne tvrtke u fond, HR. Šume, HRT … ima ih još. Drugi razlog je trenutna cijena na tržištu, pa time i udjel u fondu vrijedi malo, po mom mišljenju vrijedit će više, a za 1-2 godine duplo. I ja imam udjele, ali nisu svi vlasnici udjela ulagači i ne znaju što bi uopće napravili. Naša ministrica samo poziva nemojte prodati, nemojte prodati ako vam novac nije neophodno potreban. (pa kome u današnje vrijeme novac nije neophodno potreban?). Drugih razloga nema. Uz ovakve razloge prodat će svi! Trebalo je medijski malo kvalitetnije i više educirati ljude i dati im razlog da ne prodaju. Prognaničke dionice su dobivene na sličan način (ali svima jednako po 7000,00 bodova) Dosta ljudi su 104 dionice SNHO + 104 dionice VLHO prodali za 400 kn (100 DEM) ( u ovim uvjetima to vrijedi odo 30.000 kn. Većina nije znala što je to, papir koji su dobili pa ga zamjenili za novac po sistemu daj što daš. Bez edukacije bojim se da bi se to moglo ponoviti isto. Ja osobno neću prodati, a drugi nek odluče sami za sebe.

HI-growth -31%

Postoji 6 godina i prinos mu je od osnutka 9%, po godini je to 1.5%.
Evo znam jednog fond menađerčića iz hypo plejade i slušo kako su išli u
šoping u srbiju. Dalje netrebam ništa reći.

Kad fondovi završe sa svojim paklenim planom i kad strani investitori pokupuju hrvatske tvrtke po bagateli,mali ostanu bez gaća!Hoće li ova burza na nekadašnje razine???
I još da pitam,ko će je onda rušit i s kojim razlogom jer je to mišljene mnogih forumaša,što više to je mišljenje onih za koje držim da su iskusniji od mene.Će rat???WW3?
[undecid][smiley]

ma mene samo zanima ko 3 mjeseca kupuje dionice[huh]

više boli kada drugome raste, nego li kada tebi pada

Misliš stranci??Žao mi ih je ako samo to mogu!


ma mene samo zanima ko 3 mjeseca kupuje dionice[huh]

Optimisti,kolega optimisti,,,,,,,,a znamo i ko prodaje na ovim razinama…[lol] [smiley]

Nikad se ne znojim dok plaćam ,znojim se dok cijenu dogovaram.

….kupuju oni koji tresu stablo 🙂


ma mene samo zanima ko 3 mjeseca kupuje dionice[huh]

Kreteni kao ja!
.20.01 sam prodao LKPC na 5800(ulaz 4900) držao keš do 02 mj i uletio na DLKV na 1400 i ATPL na 3020!
Mislio sam da i ako padne to neće biti previše! Dlkv riješio po 1120 a Atpl po 2900.
Sada sam samo u LKPC , prosjek 3350, kupio u pon. još 45kom. po 3210 a danas se zrokala do 2815 i završila na 3000!
Idam se večeras negdje otrovati pa nek ide sve u P.M.

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

KUpujem ja i točno bi vam rekao sad ću staviti nalog tu i tu ali pošto sam moderiran nebu išlo.


Navodno jedan od fondova u ropcu (zna se i koji ali bas da se ne pise). Problem je sto ih jos par ceka u redu za izvrtanje. Moglo bi ovaj mjesec biti “hartije na kile”.

aj daj neki hint, bankarski ili nebankarski?

14% glasača je glasalo protiv ulaska u EU ....

New Report

Close