Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

in,

šta dinko uradi od burze,napravio svoju prčiju[thumbsup][thumbsup]

Zar se on ne preziva novosell. Moramo hitno na njegovo mjesto zaposliti nakog baj(Y)ića

Pa tko normalan vise uzima margin o ovo doma?! Mislim da stvarno moras biti malo [rolleyes]

...Imperare sibi maximum imperium est...


ratus: “Eto, otkrio sam razloge današnjeg pada i sada sam miran! [lol] [lol] [lol] [lol] ”
ajd mi sapni zasto da se i ja smirim

Otkrio sam da je kod nas sve obrnuto. Evo, dobre vijesti nam uzrokuju pad.
To me smiruje, jer sutra nema dobrih vijesti pa ćemo gore… [lol] [lol] [lol] [lol] [lol] [lol]

Shvaćate li sami sebe suviše ozbiljno?

rano je još za margin…ali meni je zahtjev stalno u ladici [thumbsup]

Imam HT više paketa + kupovao na burzi ali volio bi da rokne poslije dd na 150 kn
bar crobex ne bi izgledao ovako blesavo[angry]

sve se srokalo u mp3 a crobi ponosno pokazuje – 2% [angry]

Nije li tržište već uništeno? Što je ostalo?

Hell is Empty and all the Devils are Here

što je ostalo predsjedniće [lol] [lol] [lol]

Mogućnost stabilizacije, za početak[pray]

Neće nastradati samo mali investitori, kako se često piše.
Nastradati će SVI u financijskoj industriji, uključujući i velike institucionalne investitore. Ovo je potencijalno jako opasna situacija, nadam se da netko od velikih ovo i čita.

Evo mogućeg scenarija za narednih X dana….

Izgledno je da veliki broj investitora na HR burzi povlači novac u prvom kvartalu 2008. – uzroci, globalni i regionalni.
Regionalni po mojem mišljenju imaju presudni utjecaj, a najveći povlačenje mirovinaca i podjela paketa braniteljima.
Ovo zadnje kako god zvučalo banalno čini se da je prelilo čašu.
Javnost i velika večina ostalih, u njih ubrajam i fondove i špekulante kojih ima kao gljiva poslije kiše rezonira ovako: “Čekati branitelje dovoljno nisko i na tome zaraditi, čekati da kriza prodje….”
Da li će se to desiti? Ostaje pitanje….
Što ako do masovne rasprodaje ne dodje?
Očekivanja obična nadilaze stvarne dogadje u stvarnostim a burza je posebno mjesto koje je odraz toga.
Defenzivna pozicija, povlačenje, bijeg,…nazovimo to kako god hoćete ali poslije slijedi ….obično napad….

Ovo je sličan proces koji se događa svake godine u prirodi, recimo da je to prirodna selekcija i da će samo oni
najspremniji preživjeti.
Oni koji su spremni i na pad i na rast!

.Uspjeh nije cilj, već sredstvo da se teži još višemu.

svjesni su i veliki toga…ali za razliku od nas koji smo u ovo ušli sa našim krvavo zarađenim novcem, oni su kupovali tuđim novcem…tak da njih iskreno zaboli…imali su par dobrih godina, a poslje će svi u financijske savjetnike, pa će im plaćica opet biti 15000 kn…

To je jedina istina!
Samo to!

Burza je kocka, ma koliko mi šutjeli o tome........

New Report

Close