Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

DiAbLeRo:

Šef:

Loši poslovni rezultati zabrinuli Wall Street

Cijene dionica na Wall Streetu jučer su pale zato što su ulagači ponovno zabrinuti zbog poslovnih rezultata u financijskom sektoru.[bye][bye][cry]

Ajde ne zajebavaj, mi smo već uračunali jedno tri njihove recesije za idućih 15 godina…

potpisujem


supotpisujem

http://www.diplomata.org/diplomata/drzave/index.php?broj=9

hm, hm…
cini se da danas opet lagani plus…
ok, trend se okrenuo i to je dobro.
[thumbsup][smiley]

postavlja se pitanje koliko jako ce krenuti prema gore…
[undecid]

ali mozemo biti zadovoljni jer se vise ne panicari te nema nekih posebnih vijesti koje na slijede i mislim da cemo od danas pa do 17.04. lagano rasti [proud][thumbsup]


ANRICOM: ” tork: ” Ja ne vidim svijetlo na kraju tunela sudeci prema trenutnim K i P. ” Ti onda ostani u mraku i nikad nemoj upaliti svjetlo .Zajedno sa ivekom ” Kada si u mraku onda vidis one na svijetlu a oni tebe ne! [wink] Uzivaj stari dok ovo traje – nece dugo… [cool]

pa ne mora dugooo, nekoliko dana da se malo duhovno oporavnimo od ovih sokova koje smo prezivjeli zadnjih par dana! [thumbsup]

Ivek1234, nemoj se ljutit, ali stvarno si naporan. Ne želim s tobom ulazit ni u kakvu polemiku, ali bih te molio da malo svoj način pisanja prilagodiš. Previše je zluradosti u tvojim napisima, a sada proživljavamo teške trenutke na burzi svi mi zajedno, pa i ti. Žao mi je zbog tvog gubitka, još više mi je žao zbog mojih gubitaka, pa bih te u to ime zamolio za malo obzirniji ton u tvojim napisima. To ne znači da mislim da griješiš, ali niti da imaš pravo. Samo bih te molio za malo više uljudnosti i korektnijeg odnosa tebe prema ostalima na forumu, a u isto vrijeme i ostalih prema tebi jer si izazvao niz negativnih reakcija prema sebi svojim napisima, i to ne stoga što si imao pravo ili krivo, već zbog načina na koji pišeš.

Mudro je zborio stari Seneca: "Per ipiz dudatis eneus iri!"

Croby +0,86[thumbsup]

"Prvo je padalo onda je raslo, pa sam kupovala i bilo je uzbudljivo." ivana7

Kada bude kupnja na vecini dionica izgledala ovako kako izgleda na Ini, mislim da cemo moci sa sigurnoscu reci da idemo gore! A za sada nazalost, sve ovo je kratkog roka. Bojim se da si u pravu Ivek, iako ne zelim da bude.[bye]

Svatko danas trguje na burzi ali rijetki ostaju psihicki zdravi!

Strani su vlasnici zadržali lani bitno manje dobiti u Hrvatskoj nego prijašnjih godina. Dobit zadržana u Hrvatskoj pala je 203 milijuna eura, na 494 milijuna eura, navodi Hrvatska narodna banka u najnovijim podacima o stranim ulaganjima u RH.
http://www.vecernji.hr/home/manager/3053534/index.do

Ako je prošla godina bila rekordna i po 3,6 milijardi eura ukupnih inozemnih ulaganja, gotovo milijardu eura većih nego 2006. pitam se zašto i ova ne bi bila tako rekordna. Tko ima kapital reinvestira ga, ne pretvara u zlato, kao neki, ili ne daj Bože stavlja u čarapu. Razmišljajmo malo na način kako to rade bogati!
[cool]

Shvaćate li sami sebe suviše ozbiljno?

ANRICOM:

tork:

Ja ne vidim svijetlo na kraju tunela sudeci prema trenutnim K i P.

Ti onda ostani u mraku i nikad nemoj upaliti svjetlo .Zajedno sa ivekom

Kada si u mraku onda vidis one na svijetlu a oni tebe ne! [wink] Uzivaj stari dok ovo traje – nece dugo… [cool]


U čemu da uživam

sve se zeleni a tip veli da ne vidi svijetlo na kraju tunela[thumbsup]

NEMA PREDAJE

ivek123:

ANRICOM:

tork:

Ja ne vidim svijetlo na kraju tunela sudeci prema trenutnim K i P.

Ti onda ostani u mraku i nikad nemoj upaliti svjetlo .Zajedno sa ivekom

Kada si u mraku onda vidis one na svijetlu a oni tebe ne! [wink] Uzivaj stari dok ovo traje – nece dugo… [cool]

U čemu da uživam

I ja se pitam u čemu? Trebaju pozitivne blokade 10 dana zaredom i onda možemo početi uživati. Ovo sad su bolesno niske cijene. Uf…idem brzo nešto kupiti.

Sta se ovo pocelo dogadat, kupnja dosta ojacala na vecini. Pitanje je jer umjetno?

Svatko danas trguje na burzi ali rijetki ostaju psihicki zdravi!

ZSE EQUITY PREVIEW
Burza: Razjašnjen misterij iznenadnog povratka iz mrtvih
Autor/izvor: Mario Gatara
ZAGREB – Jel’ se jučerašnji povratak tržišta kapitala iz mrtvih (još) nekome možda učinio neobičnim? Čudnim? Posve iznenađujućim?

Koliko god zvučalo pretenciozno, samouvjereno, umišljeno ili bahato, menI, moram priznati, baš i ne. Mršavi volumen u prvoj polovici dana nekako je slutio na pozitivan rasplet, odnosno, kratak predah usred nemilosrdne likvidacije, jer govoriti o završetku korekcije bilo bi, samo na temelju jednodnevnog zapleta, još uvijek u najmanju ruku naivno. No to u ovoj priči zapravo i nije bitno. Naime, ono što me definitivno začudilo je intenzitet oporavka kojim se INA (ZSE:INA-R-A) jučer prometnula u istaknutog dobitnika.
Ovoga puta privatizacijska priča poprima bitno drugačiji oblik, jer umjesto prodaje, sada je aktualiziran scenarij razmjene dionica. Čime Vlada itekako ide na ruku mađarskom partneru, jer ga na mala vrata uvlači u projekt LNG terminala, a pritom i jača obranu protiv inozemnih predatora

Naspram 0,6% rasta za CROBEX, INA je namaknula visokih 4,7% dnevnog rasta cijene, skupila iznadprosječan promet (sedam milijuna kuna) i dohvatila najvišu cijenu u posljednja tri tjedna, uistinu zablistavši, ne samo među izdanjima u najvišoj burzovnoj kotaciji. I sve to zahvaljujući potpisivanju ugovora o istraživanju naftnih polja u Iranu?

Hm, čini se prilično nategnutim. Ako ništa drugo, onda zbog činjenice da Iran trenutno baš i nije najpovoljnija destinacija za inozemne investitore, a pitanje je i kada će taj ugovor doista donijeti nekakvu opipljivu korist.

Međutim, INA se svejedno ponudila misteriozan zaplet, koji danas, u kontekstu svježih izjava premijera Sanadera, izgleda puno jasnije. Jer odjednom je u igri nastavak privatizacijske sage, u kojoj se i dalje sve vrti oko MOL-a. A time i apetiti investitora očito rastu, nakon razočaravajuće odgode koja se u značajnoj mjeri odrazila na izvedbu dotičnih dionica, lišenih očekivane akumulacije većih razmjera, o čemu se uvelike špekuliralo još u vrijeme inicijalne javne ponude dionica.

Ovoga puta privatizacijska priča poprima bitno drugačiji oblik, jer umjesto prodaje, sada je aktualiziran scenarij razmjene dionica. Čime Vlada itekako ide na ruku mađarskom partneru, jer ga na mala vrata uvlači u projekt LNG terminala, a pritom i jača obranu protiv inozemnih predatora (OMV). I koliko god zvučala intrigantno, cijela je priča prilično komplicirana, jer sad u jednadžbu valja uvesti još jednu varijablu, a to je cijena dionica MOL-a. Koju je grozničava obrana od preuzimanja digla nebu pod oblake, te je pravo pitanje kakve će valuacije biti temelj za realizaciju projekta. No sad barem znamo zbog čega se INA jučer prometnula u zapaženog dobitnika . .

DELUX,Brankica,Croman.Rekvijem,Lyux,vatreni,valentine,vodavoda,fajrunt,kanabis,lanicaCroman,=ista osoba

New Report

Close