Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

pa “vi” cete totalno sjebati ovu burzu…
kaj “vi” ne shvacate da se padanjem novac unistava?

ako miliste da ce trziste opet rasti kao i prosle godine grdno se varate…
nece biti vise glupog naroda koji ce investirati u fondove.
jednom kad se opeku vise se nece vratiti.

umjesto da rusite trziste do razine perverzije radje razmislite kako ga vratiti.

Ivek, slažem se da ćemo možda kupovati i na nižim cijenama. Ipak, činjenica je da tržište nikad ne ide pravocrtno. Uvijek postoje oscilacije, manji usponi i manji padovi koji svi uzeti zajedno daju sliku rastućeg ili padajućeg tržišta. Ali nikad pravocrtno.
Tržište je po meni trenutno u fazi vraćanja “kladiva”, tj. naglo je naraslo gore (iznad realnih cijena), pa se sad naglo urušava dolje (ispod realnih cijena ) – zakon kladiva (i mase, krda…). Kako je neracionalno u zanosu prešlo u napetost prema gore, tako sada u iracionalnoj panici pada dolje ovaj put ispod realnih vrijednosti. Naravno da će se opet odbiti gore, štogod katastrofičari govorili. Sve je to predvidivo samo unutar određenog vremenskog horizonta.
Osobno se vrlo slažem s komentarom poglavice GERONIMA da se na burzi kupuje budućnost, pa to uvijek treba imati na umu.

Produbljava se kriza u Europi.http://finance.yahoo.com/intlindices?e=europe
Zar oni neznaju da je pozitivno kad se crveni?

Treba zaradit za jedrenje...zapravo već jesam

A tek sutra margin callovi?[undecid]

"Prvo je padalo onda je raslo, pa sam kupovala i bilo je uzbudljivo." ivana7

Sad još čekamo blokadu na Ledu.[cry]

DELUX,Brankica,Croman.Rekvijem,Lyux,vatreni,valentine,vodavoda,fajrunt,kanabis,lanicaCroman,=ista osoba

Maknite se sa kupnje i stavite se 10% niže. Zašto platiti skuplje :)[wink]

al fondovi BERU inu [proud]


Koliko ja vidim, ako ne ode pola dionica danas u blokadu, nema odbijanca na gore.[undecid]
Slijedeći support je 3650 bodova???

Optimisticna prognoza vrlo

Scenario se ponavlja: u prvih pola sata divlji iskrcaj na najlikvidnijim dionicama, potom čekanje da se bid nakupi, pa opet iskrcaj, i do kraja dana smo na -1,5% sa prometom oko 55 milijuna kuna…

Mudro je zborio stari Seneca: "Per ipiz dudatis eneus iri!"

meni se uopce ne svida ova vrsta padanja…
nema veze sa razumom.
pozvani smo u nato i nista – nastavljen pad.
uopce ne znam sto bi moglo promjeniti trend.
sada ostaje jedino dogovor na kojoj razini ce se burza braniti.
svakim danom i svakim padom trziste slabi.
stvarno bi bilo dobro da se postigne neki dogovor oko zastite burze.
ako netko ima neko drugo rjesenje neka ga predlozi jer ako pustimo ovaj pad da se sam ispravi mozemo otici svi na razine od 2004. a to ne bi nikome odgovaralo.
jel da?

Sve ovo nema nekog pravog efekta, .. pa ove godine je promet bio mizerija, taj tko se krca od nove godine i neće se baš nakrcat … većina ljudi ipak drži dionice, tako da mogu oni laprdat i rušit burzu ali da će postić ono što im je namjera, … hoće ali sa 30% učinkovistosti …. da imamo samo tri dana prometa preko 200 milja od sve u pozitivne blokade samo tako …. ovaj pad sa ovim prometima je čista šminka

Cookie Monster


Sve ovo nema nekog pravog efekta, .. pa ove godine je promet bio mizerija, taj tko se krca od nove godine i neće se baš nakrcat … većina ljudi ipak drži dionice, tako da mogu oni laprdat i rušit burzu ali da će postić ono što im je namjera, … hoće ali sa 30% učinkovistosti …. da imamo samo tri dana prometa preko 200 milja od sve u pozitivne blokade samo tako …. ovaj pad sa ovim prometima je čista šminka

U potpunosti se slažem sa tobom majstore.Ne treba se nervirati ni za šta.Gasim komp i odo se baviti poljoprivredom:Nadam se da neće kiša!

who dares, wins

New Report

Close